Neostrada - Netia?

Potrzebuje rady związanej z wyborem dostawcy internetu.

Niedługo będę zmieniał miejsce zamieszkania a mój obecny dostawca internetu nie ma w tej dzielnicy okablowania gdyż przenoszę się z bloku do domku i tam mogę jedynie zamówić u swego dotychczasowego dostawcy internet radiowy. No i tu się zaczynają schody podłączenie radiówki 500zł co samo w sobie już podnosi ciśnienie we krwi gdyż jak sie wcześniej płaciło za podłączenie 1zł a teraz sie ma wydać 500zł to troszku człowieka irytuje. Jest też drugi minus bo będzie ta radiówka zainstalowana na antenie 2,4GHz i przy tej antenie i osprzęcie można zakupić tylko najniższy abonament podobno by móc wybrać lepszy trzeba by mieć antenę 5Ghz która jak twierdzi dostawca jest bardzo droga (nie mam pojęcia czy to prawda) Tak czy siak 500zł za internet bez możliwości rozwoju nie za bardzo mnie kreci.

I tu przechodzę do meritum sprawy mam możliwość jeszcze podłączenia neta z 2 źródeł Telekomunkacja Polska SA( kable TP ) oraz Netia SA( kable Neti ). Moje pytanie brzmi jak sie sprawuje internet z TP i Neti gdyż jak dotąd nie miałem do czynienia z żadnym z nich. Co prawda oferty tych firm też nie są dla mnie idealne bo będę musiał założyć sobie bonusowa telefon stacjonarny z którejś z tych firm no ale cóż nie można mieć wszystkiego. Za dobre rady z góry wielkie DZIĘKI :slight_smile:

(PS: Nie za bardzo na tym etapie interesują mnie aktualne promocje na razie przede wszystkim solidność internetu jego nie zawodność i szybkość którą deklaruje dostawca a jaka jest w naprawdę)

Więc ja mam netie od ponad roku i chodi nie źle (1mb/s) poprzez testery wychodzi 900/1100kb/s nie wiesza sie aha mam rozdielony na 3 kompy!!

wczesniej mialem radiówke i na 3 lata chodzila chyba 1 rok!! wiec nie polecam

kuzyn ma TP 512 kb/s i tez nie źle chodzi

WNIOSEK::

Kupno zalezy od ceny to ty musisz zdecydować !!

Ja jednak polecam Netię, przy opcji 1Mbit, mam zawsze trochę wyższy transfer od 1124 wzwyż. Miałem wcześniej neo przez długi czas i jeżeli chodzi o samą jakoś połączenia to neo jest gorsza, większe lagi, ogólnie przy tej samej opcji net jakoś gorzej chodził

Dzięki za wskazówki. Szkoda tylko że ten telefon trzeba brać:/

Ja mieszkam w Jaworznie i u nas Netia jest od roku 1998 bodajże wiec jej infrastruktura nie jest taka stara i oparta na światłowodach.

Ciężko mi powiedzieć jest jak z TP SA czy na światłowodach czy stare miedziaki.

Nasuwa mi się też pewien paradoks chyba że sie mylę a mianowicie gdybym założył telefon z TP SA z planem Socjalnym to za abonament zapłacę 28zł i do tego internet z Neti 1Mbit/s 49zł = 77zł

Telefon z Neti 41zł Internet z Neti 1Mbit/s 49zł= 90zł

Czy ja dobrze patrzę? bardziej sie opłaca brać internet z neti na łączach TP niż na ich własnych

:shock:

Mylisz pojęcia - sieć światłowodowa jest siecią która łączy między sobą centrale telefoniczne i cały ruch między nimi, sieć abonencka (do takiej włączony jest każdy abonent) oparta jest na kablach miedzianych, i tak będzie jeszcze bardzo długo.

dariuszo możliwe że tak jest jak piszesz, nie za bardzo wgłębiałem się w ten temat. Po prostu gdy jakieś 10 lat temu gdy netia kładła w Jaworznie swoją infrastrukturę (w sumie całe Jaworzno wtedy wyglądało jak jeden wielki przekop:D) twierdzili że wszystko jest robione na światłowodach.

Nie musisz zakładać telefonu z Neo wiem że za utrzymanie lini płacisz chyba 30plny

A z założeniem radiówki to chyba kolo cię nieźle robi bo ja za założenie swojej dałem razem 200plny…ale nie wiem jakich rozmiarów jest twoja antena bo moja mała (zmieści się w pudełku po butach )

wcaleni nie muisz brac telefonu. zeby nie bylo jednak tak rózowo, musisz płacic 36 zł w przypadku tpsa za “utrzymanie lini”. śmieszne to jest

Złączono Posta : 04.12.2007 (Wto) 13:49

Niestety to nie jest tak do końca kolorowo. Na linii TP netia oferuje tylko najniższy transfer. 1Mb/s nie ma (przynajmniej jak tam dzwoniłem i się pytałem, jeżeli się mylę to mnie poprawcie bo nie chcę nikogo w błąd wprowadzać)

Co do usługodawcy to zdecydowanie polecam netię. Korzystam z ich usług już dość długo (trzeci albo i czwarty rok) i jestem bardzo zadowolony.

Złączono Posta : 04.12.2007 (Wto) 13:50

Niestety to nie jest tak do końca kolorowo. Na linii TP netia oferuje tylko najniższy transfer. 1Mb/s nie ma (przynajmniej jak tam dzwoniłem i się pytałem, jeżeli się mylę to mnie poprawcie bo nie chcę nikogo w błąd wprowadzać)

Co do usługodawcy to zdecydowanie polecam netię. Korzystam z ich usług już dość długo (trzeci albo i czwarty rok) i jestem bardzo zadowolony.

Ja mam na linii TP 1Mb może u was nie mozna ale ogólnie to każdą opcję można mieć

Mylisz się, ja mam Netię na linii TP, a neta mam 2mb ;]

Ostatnio się dowiadywałem że mogę zmienić nawet na 6mb, więc raczej nie ma żadnych ograniczeń. (przynajmniej w moim mieście)

ja tam dzwoniłem dość dawno więc mówiłem, że się nie orientuję :P. Jeżeli jest taka możliwość to nie widzę przeszkód żebyś nie mógł zrobić tak jak chcesz (choć wolałbym dołożyć te parę złotych więcej i mieć jednego usługodawcę :roll: )

Tak jak by ktoś chciał wiedzieć to dowiedziałem się ze TP nie dzierżawi kabli u nikogo czyli nie ma w swojej ofercie czegoś takiego jak netia. Internet na czyiś łączach.

Orientuje sie ktoś z was czy można zamówić techników do sprawdzenia lini tel, jak sie nie ma jeszcze telfonu (kable są kiedyś był) bo chciałbym sie zorientować jaki maksymalny net mogę zamówić na lini

zadzwoń do netii i zapytaj

Ja bym postawił na Neostradę, kiedyś korzystałem i zawsze było OK. No i bez pośredników. Jak coś nawali, to wszystko dłużej trwa w Netii.