Neostrada nie chce się połączyć z zxdsl 852/F@st 800

Witam!

Znajoma ma problem z neostradą. Podczas instalacji wyskakuje komunikat, aby podłączyć modem i tutaj właśnie zaczynają się schody. Po podłączeniu modemu, nie zostaje on wykryty. Modem był już 2 razy wymieniany, najpierw były 2 zte zxdsl 852, a teraz jest sagem F@st 800 (instalowane były zgodnie z instrukcją). Pan (od tp), który próbował zainstalować pierwszy (i chyba drugi) modem powiedział, że przyczyną tego mogą być 2 systemy zainstalowane na tym komputerze - zalecił, aby przeinstalować system. Na partycji C znajduje się Windows 98, a na D Windows XP (SP2). Czy możliwe jest, że systemy gryzą się i z tego wynika problem?

Sam próbowałem zainstalować całe oprogramowanie, ale wszystko stanęło na niemożliwości wykrycia modemu. Wszystkie kable posprawdzałem, usunąłem wszystko związane z neostradą/modemem i od nowa zainstalowałem, ale to nic nie pomogło.

Co można w tej sytuacji zrobić? Czy rzeczywiście sformatowanie dysków i zainstalowanie jednego systemu może coś pomóc?

Proszę o rady.

Pozdrawiam!

Skoro systemy są instalowane na osobnych partycjach to nie powinno być problemu :? . Na początek sprawdź w menadżerze urządzeń czy nie zainstalowały się za wcześnie sterowniki urządzenia, jeśli tak usuń je i zainstaluj modem ponownie. Jeśli to nie pomoże powiedz jaka na tym kompie jest płyta główna. Możliwe, że wystarczy zaktualizować bios.

Na jakim jest modem instalowany, na 98 czy XP?

-sprawdź w menadżerze urządzeń czy nie ma konfliktów, wywal pozostałości po modemie

-sprawdż czy ten konkretny port usb działa …podepnij do innego

-czy płyta oparta jest na chipsecie via? -jeżeli tak, to zainstaluj wcześniej Via_Hyperionpron 4in1

  • reinstalka sterowników - przy odłączonym modemie

Modem instalowany jest spod XP’ka i automatycznie lokuje się na partycji C, na której jest 98 - ale to chyba nie problem?

Port USB działa, drukarka podpięta pod niego chodzi.

Co do płyty wiem tyle, że jest dość stara i działa na niej grafika GF 4 440 MX.

Resztę postaram się jakoś dowiedzieć w najbliższym czasie.

Co do reinstalki to nie wiem czy wszystko dobrze robię? Najpierw wywalam neostradę tp, zostaje po niej folder z plikami (ich deinstalator jakoś nie usuwa), usuwam je ręcznie, usuwam sterowniki z modemu, wyszukuje wszystko związane z modemem/neostradą, też usuwam i restart.

Raczej się wcześniej nie powinny zainstalować, postępuje według zaleceń instrukcji. Gość od TP instalował wszystko pierwszy, tylko wtedy chyba ten cały zxdsl 852 wszystko skiepścił (słyszałem, że to straszny bubel).

Pozdrawiam!

Sprawdż jaki chipset ma płyta głowna lub podaj nazwę płyty [problem jest z chipsetem VIA]

Sterowniki powinne zainstalować się w Program Files , 98 na C , XP na D

F@st 800 dobrze praje na wszystkich systemach [Mac , Win.32bit , Win.64bit]