Neostrada od orange z routerem livebox 2.0 sama zmienia ip

Witam

 

Mam internet od orange neostrada do 10 mb /s z routerem livebox 2.0 bardzo mnie denerwuje fakt że po jakimś czasie zmienia się samoczynnie ip da się jakoś zrobić tak żeby ip było stałe ?

 

z góry dzięki za odpowiedzi :slight_smile:

Hej,

Nie, nie da się. Taki rodzaj usługi - IP jest zmienne i nic na to mi poradzisz. Zresztą w LiveBox’ach zmiana IP następuje najczęściej do 24 godziny. Jeśli bardzo Ci to przeszkadza, możesz zainteresować się rozwiązaniami w stylu DynDNS. Ewentualnie zostaje zmiana Neostrady na łącze DSL, w którym mamy do czynienia ze stałym IP.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Neoska zmienia IP co 24h lub co wznowienie synchronizacji - nie przeskoczysz, ew. DSL.

Żeby zmienić Neostrady na łącze DSL, trzeba dzwonić do operatora w tym wypadku orange tak ?

DSL to łącze symetryczne, a za takie zapłacisz troszkę więcej, niż za Neostradę (łącze asymetryczne), w DSLu za 1Mb/s zapłacisz tyle co za 10Mb/s albo nawet więcej. Z tego co się orientuję dla Neostrady można wykupić stałe IP, zadzwoń na infolinię popytaj, dopłacisz z 10 - 20zł więcej do abonamentu, ale będziesz miał stałe IP.

Z tego co widzę, w tej cenie jest Neostrada Biznes dla firm ze stałym IP, więc możesz skorzystać z tej oferty.

Mam jeszcze ostatnie pytanie, macie jakiś pomysł jak sprawdzić o której zmienia mi się ip. 

Sprawdź w logach routera, może nie będzie tam wzmianki o samej zmianie IP, ale np. rozłączeniu i ponownej synchronizacji. Ewentualnie zarejestruj domenę no-ip i możliwe, że skrypt zapisuje każdą zmianę adresu, tj. datę, godzinę itp.

Hej,

A z jakiej wersji LiveBox’a korzystasz?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Z tego co pamiętam to znajomemu, który ma Neostradę zmieniało IP o północy, albo 24h od ostatniej zmiany IP.

Zmiana zawsze następuje co 24h od uzyskania adresu dnia poprzedniego.

Lub przy ponownej synchronizacji.

Wersja livebox 2.0

 

Z tego co zauważyłem ip zmienia mi się dwa razy dziennie.

 

Jak widać na screenshot DSL mam automatyczną niestety :frowning:

 

Czas połączenia DSL wynosi 00 d 17 g 06 m 01 s a czas połączenie internetu 21 stycznia 2014, 08 h 47 m nie rozumiem tego.

 

Ale patrząc na czas połączenie internetu to by się zgadzało bo jest teraz 9:50 a w nocy około 1 sklepy w grze mi się powyłączały.

Jest jakiś sposób żeby mi się te sklepy w grze nie wyłączały kiedy następuje ponowne połączenie internetu.

 

http://imageshack.com/a/img689/9501/f9wf.png

___________________________________________________________________________________________

Proszę zapoznać się z regulaminem, a szczególnie z fragmentem dotyczącym maksymalnych rozmiarów grafik wklejanych do posta.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Spróbuj odłączyć router od zasilania przed zostawieniem sklepów w grze na noc, wtedy pobierze nowe IP i przez dobę powinien być spokój.

Hej,

 

Nie bardzo - zmiany adresu IP nie da się zatrzymać bądź wyłączyć. Zostaje tylko resetowanie urządzenia bądź wymuszenie zmiany w chwili, w której zmiana IP będzie najmniej bolesna.

 

Pozdrawiam,

Dimatheus