Neostrada Orange opcja do 10 Mb\s

Witam. Od niedawna posiadam wyżej wymieniony internet. Niestety mam modem który obsługuje tylko 7.2 Mb/s (ZTE ZXDSL 852). Pliki pobierają się z prędkością do 630kB/s. Mam pytanie odnośnie prędkości pobierania jaka powinna być osiągana na tym modemie? Dziękuję za odp.

Ja również posiadam neo do 10 Mb\s, ja mam ten drugi modem jak to oni mówią “ksiązkowy” i transfer mam bez problemu od 960 kb\s do 10,40 Mb\s. Praktycznie cały czas bez problemu.

PozdR

Jaki to jest ten ‘Książkowy’ modem, livebox?

Teoretycznie(matematycznie) 7,2Mb/s=7,2x1024/8 kB/s=921,6kB.

W twoim pytaniu jest matematyczny błąd bo piszesz 630Kb/s (kilobita) a powinieneś 630kB/s (kilobajta na sekundę)

Wiadomo usługodawcy podają prędkość łącza w kilobitach bądź megabitach a komputer ci pokazuje prędkość ściągania pliku w kilobajtach lub megabajtach czyli tamtą należy podzielić przez 8.

Swoją drogą te moje wyliczenia są teoretyczne i to bardzo bo to jest max teoretyczny do osiągnięcia a w praktyce zawsze mamy jakieś straty i pakiety błędne i wychodzi mniej i to nieraz znacznie.

Nikt jednoznacznie nie odpowie Ci na to pytanie.

Po pierwsze: prędkość “DO” może zawierać się w przedziale od 0 do 10 Mb/s czyli może być to zarówno 128Kb/s jak i 10Mb/s ale nie więcej.

Po drugie: szybkość pobierania nie zawsze jest zależna od “prędkości” łącza ale też od serwera, który ma określoną możliwość wysyłania

Poza tym należy zawsze dokładnie sprawdzić jednostki “miar” tj. Mb/s czy MB/s, Kb/s czy KB/s itd. bo one określają różne wartości.

Aby w miarę wiarygodnie sprawdzić “prędkość” łącza należy zrobić jakiś test np. za pomocą stron typu Speedtest itp.

Jest to opcja od 1 do 10 Mb/s, tak mam zapisane w obecnej umowie.

Pomyliłem się już poprawiam. 2528435491.png

Na speed teście wychodzi coś takiego, ale dziwi mnie to bo w menedżerze zadać w zakładce sieć pisze mi 7 Mb/s a wykorzystanie sieci to max 70%, a chyba powinno być w granicach 90%(tak mi się przynajmniej wydaje). Łącze na którym jestem (TP) obsługuje 10Mb, bo mojemu koledze działa taka prędkość a mieszka jakieś 300 m od mojego domu. Zastanawiam się nad kupnem routera czy to by coś zmieniło?

To jest opcja do 10Mbit, więc i w tym przypadku nie możesz tego reklamować. Speed zależy od odległości od centrali, jakości okablowania, obciążenia i sam nie wiem od czeka. Przed wczoraj miałem 10Mbit, od wczoraj wyciąga już tylko 6Mbit.

Doszedłem do wniosku że taka prędkość mi w zupełności wystarcza gdy przypomniałem sobie, że wcześniej korzystałem z internetu 640 Kb/s i jakoś nie narzekałem. Pozostaje jednak lekki niedosyt, że nie korzystam z pełnej prędkości. Dzięki za odp.