Neostrada Orange opcja do 10 Mb\s

(Bysior1334) #1

Witam. Od niedawna posiadam wyżej wymieniony internet. Niestety mam modem który obsługuje tylko 7.2 Mb/s (ZTE ZXDSL 852). Pliki pobierają się z prędkością do 630kB/s. Mam pytanie odnośnie prędkości pobierania jaka powinna być osiągana na tym modemie? Dziękuję za odp.

(Rpajda) #2

Ja również posiadam neo do 10 Mb\s, ja mam ten drugi modem jak to oni mówią "ksiązkowy" i transfer mam bez problemu od 960 kb\s do 10,40 Mb\s. Praktycznie cały czas bez problemu.

PozdR

(Cyrekmf) #3

Jaki to jest ten 'Książkowy' modem, livebox?

(j24) #4

Teoretycznie(matematycznie) 7,2Mb/s=7,2x1024/8 kB/s=921,6kB.

W twoim pytaniu jest matematyczny błąd bo piszesz 630Kb/s (kilobita) a powinieneś 630kB/s (kilobajta na sekundę)

Wiadomo usługodawcy podają prędkość łącza w kilobitach bądź megabitach a komputer ci pokazuje prędkość ściągania pliku w kilobajtach lub megabajtach czyli tamtą należy podzielić przez 8.

Swoją drogą te moje wyliczenia są teoretyczne i to bardzo bo to jest max teoretyczny do osiągnięcia a w praktyce zawsze mamy jakieś straty i pakiety błędne i wychodzi mniej i to nieraz znacznie.

(bobbi) #5

Nikt jednoznacznie nie odpowie Ci na to pytanie.

Po pierwsze: prędkość "DO" może zawierać się w przedziale od 0 do 10 Mb/s czyli może być to zarówno 128Kb/s jak i 10Mb/s ale nie więcej.

Po drugie: szybkość pobierania nie zawsze jest zależna od "prędkości" łącza ale też od serwera, który ma określoną możliwość wysyłania

Poza tym należy zawsze dokładnie sprawdzić jednostki "miar" tj. Mb/s czy MB/s, Kb/s czy KB/s itd. bo one określają różne wartości.

Aby w miarę wiarygodnie sprawdzić "prędkość" łącza należy zrobić jakiś test np. za pomocą stron typu Speedtest itp.

(Pablo79) #6

Jest to opcja od 1 do 10 Mb/s, tak mam zapisane w obecnej umowie.

(Bysior1334) #7

Pomyliłem się już poprawiam. 2528435491.png

Na speed teście wychodzi coś takiego, ale dziwi mnie to bo w menedżerze zadać w zakładce sieć pisze mi 7 Mb/s a wykorzystanie sieci to max 70%, a chyba powinno być w granicach 90%(tak mi się przynajmniej wydaje). Łącze na którym jestem (TP) obsługuje 10Mb, bo mojemu koledze działa taka prędkość a mieszka jakieś 300 m od mojego domu. Zastanawiam się nad kupnem routera czy to by coś zmieniło?

(Martin8731) #8

To jest opcja do 10Mbit, więc i w tym przypadku nie możesz tego reklamować. Speed zależy od odległości od centrali, jakości okablowania, obciążenia i sam nie wiem od czeka. Przed wczoraj miałem 10Mbit, od wczoraj wyciąga już tylko 6Mbit.

(Bysior1334) #9

Doszedłem do wniosku że taka prędkość mi w zupełności wystarcza gdy przypomniałem sobie, że wcześniej korzystałem z internetu 640 Kb/s i jakoś nie narzekałem. Pozostaje jednak lekki niedosyt, że nie korzystam z pełnej prędkości. Dzięki za odp.