Neostrada -> PC -> router... jak to skonfigurować?

Witam. Mam pewien problem…

Ostatnio w moje ręce wpadł router/AP w jednym, z czterema portami LAN i jednym WAN. Moje pytanie dotyczy pewnej zawiłej konfiguracji (jak dla mnie i nie tylko ;)). Już tłumaczę o co chodzi… Chcę aby funkcjonował mechanizm w którym Internet podłączony jest do komputera za pomocą modemu USB (neostrada) następnie z tego samego komputera, za pomocą jego karty sieciowej chcę udostępnić połączenie internetowe routerowi i później już dalej w domu… Wpinam kabel do portu LAN w komputerze a druga jego końcówkę do portu WAN… i niech mi ktoś wyjaśni jak skonfigurować adresy IP/maski/bramy etc. dla karty sieciowej udostępniającej Internet routerowi i numery portu WAN?. Co w tym przypadku będzie bramą, rozumiem, że dla karty sieciowej w komputerze bramą jest numer IP neostrady? A w routerze bramą będzie IP karty sieciowej komputera. Wie ktoś jak rozwiązać taki rebus? Znajomy administrator popatrzył na mnie dziwnym wzrokiem jak go zapytałem i nie wiedział chyba jak to skonfigurować. I czy poprawnie myślę wpinając kabel sieciowy w port WAN? Czy może powinienem w zwykły LAN ? Mam nadzieje, że dosyć jasno opisałem problem…Proszę o pomoc!

Jak wpinasz z kompa do wanu to kabel chyba powinien byc skrosowany, tak mi się wydaje. Lepiej zrób LANa i napisz jaki to router :stuck_out_tongue:

Tu masz http://banita.pl/~pysiu/d-link/dzielenie.html

przykładowe konfiurację dzielenia neo za pomocą routera :wink: