Neostrada- pingi

Witam, za niecały miesiąc kończy mi się umowa z Neostrada (512)… Powiem tak nie miałem nigdy problemów z połączeniem, internet śmigał, nigdy się nie rozłączał. Mam innym problem… W grach nie mam lagów, ale mam wysokie pingi… Moi koledzy z Neostradą (512) maja pingi w grach 30-50 w grze Counter Strike 1.6, a mój ping waha się w granicach 85-130… Nic się nie da zrobić, wszystkie programy próbowałem do poprawy połączenia(hltoolz,cfosspeed,komendy w grze itp,). Słyszałem ze ping jest zależny tez od komputera, mam laptopa 3gb ram, procek 2.0 dual core, ale zintegrowana karta graficzna - wyciągam 65fps. Dodam tez ze mam liveboxa i internet dziele z bratem na 2kompy, mamy takie same pingi.

Wracając do sedna tematu, czy jeżeli przedłużę Neostradę do 1-2mb mogę liczyć na to ze ping znacznie się poprawi? Kiedy miałem jeden komputer, i miałem neta na modemie- to mój ping nie spadał poniżej 150… tak wiec na livebox’ie i tak mam dobre osiągi… Dodam jeszcze ze download i upload jest na dobrym poziomie Dow: 58-64 up: 12-16.

Mam pozostać przy Neostradzie i zaryzykować, zwiększenie prędkości łącza? Czy możne przejść do Netii, na 4mb w cenie 2mb w Neo… Zastanawiam się nad Netią, ale podobno są sporo problemy , internet sam się rozłącza itp. Liczę ze ktoś obeznany mi pomoże. W nagrodę dam 5*( jeżeli coś takiego istnieje).

Pozdrawiam Lukes1992 :]

Przejście do innego operatora niewiele da gdyż kreowaniem łącza zajmuje sie TP.

Musiałbyś sprawdzić na routerze lub programie obsługowym czy łącze pracuje w trybie FAST czy INTERLEAVED.

Domyślam się że pracuje w INTERLEAVED gdyż przy FAST pingi nie przekraczają 30ms do centrali.

Dzwoń do TP i pytaj się w jakim trybie pracuje twoje łącze.

Proszę zmienić temat na konkretny, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN

Ps net się wyłączał jedynie sciagasz aktalizacje od microsoftu i net się nie wyłącza ma ona może 2mb…

Bierz netię 4mb … Tp jest drozsze

Ja mam netie 1 mb i mam pingi max 50

Na 512 mialem 20 na niektórych serwerach

Jeśli masz możliwość przejdź do Vectry.

Ping na poziomie 526880493.png

A co do Twoich pingów, to czy w tle nie działa jakiś program który korzystałby z łącza powodując wzrost pingu?

Ale szczerze polecam Vectre. :slight_smile:

Na twój wysoki ping może wpływać bardzo wiele czynników, jednak bardzo wiele jest spowodowanych przez samego użytkownika, a nie np. TP.

  1. Czy komp jest wolny od wszelkiego robactwa, wirusów ,spyware itp? Ma to bardzo duży wpływ na ping. Przeskanuj jakimś antywirusem(z darmowych Avast lub AVG), programem typu antyspyware (Ad-Aware, Spybot), zdefragmentuj dysk (albo defragmentator systemowy, albo Auslogics Disk Defrag, ew O&O), przeczyść rejestr( Odkurzacz, CCleaner), ogólnie zadbaj o kompa.

  2. Tak jak ktoś wspomniał czy w czasie grania nie masz włączonych jakiś programów, które mogą obciążać łączę? Typu GG, Ares, Emule, ogólnie ściąganie? Jeśli masz to off all, najlepiej niech będzie włączona sama gra.

  3. Napisałeś, że dzielisz Liveboxa z bratem… Po pierwsze, sam livebox powoduje wzrost pingu (jednym słowem jest beznadziejny), a po 2 czy twój brat czegoś w tym czasie nie ściąga? Nawet gdy przegląda strony czy ogląda youtube to Ty przez to możesz mieć wysoki ping. A więc raz, że przez liveboxa możesz mieć nieco większy ping, to jeszcze przez brata…

  4. I ostatnie: Jeśli jesteś pewny, że komp jest wolny od wirusów, że masz wyłączone wszystko co może obciążać łącze i twój brat go nie obciąża i nadal masz wysoki ping, to dzwoń na infolinie neo, śmiało możesz używać słowa ping, oni na pewno zrobią wszystko żeby go zmniejszyć… A jeśli nie to zmieniaj…

Razem z bratem gramy w te same gry. Specjalnie wyłączamy wszystkie zbędne programy,a co do spyware i innych robaków to niemożliwe , bo od początku umowy która wiąże mnie z neostradą ping jest taki sam 90-110, a komputer reinstalowałem ponad 3x, nawet na czystym Windowsie tylko z grą i sterownikami ping jest taki sam… W tle nic na pewno nie chodzi bo wszystko skrzętnie wyłączam

No to telefon do neo, oni muszą zadbać o to…Średni ping na twoim łączu powinien wynosić ok. 40-60. Ale dziwi mnie, że wcześniej nic z tym nie zrobiłeś. Ewentualnie masz dobrze rejty ustawione? Mówisz, że robiłeś hltoolz. On nie zawsze się sprawdza. Sprawdź takie, sam na nich gram, wprawdzie na łączu 1mb, ale ping jest ładny.

rate “25000”

cl_updaterate “100”

cl_cmdrate “100”

ex_interp “0.01”

Poza tym na wszystkich serwerach tak masz? Steam czy ns? Zobacz, gdy sam grasz, a komp brata jest off.