Neostrada pod Linux Mint10

Siema. Jak połączyć się z internetem za pomocą modemu z neostrady? Mam tylko login i hasło i próbowałem wpisać ale tam jest do wpisywania kilka pozycji. Jak poprawnie to zrobić by działało? ps. podczas instalacji miałem odłączony modem. Gdzie i jak wpisać hasło i login do neostrady?:frowning:

Zaczynimy od tego co to za modem? Zainteresuj się programem linnet albo UbuDSL.

Modem Sagem F@st 800. Jak mam pobrać tam te programy jak mi nie łączy:/

A takie coś jak pendriver posiadasz? Ściągnij pod win i skopiuj na pendrivera, następnie kopiujesz go do twojego folder domowego na Mincie. http://linnet.cba.pl/showthread.php?tid=5 tu masz wszystko opisane. Powiem ci tyle że masz szczęście że masz tego Sagema, z nim nie powinno być problemów, w przeciwieństwie do szrotu który teraz dają (ZTE).

Heh myślałem że będzie prościej. A później gdzie mam konfigurować? W zakładce VPN czy DSL? Stawiałbym na DSL gdyby nie to że jest tam pozycja “Service”, co mam tam wpisać:/

Nic tam nie masz konfigurować, ten program poprosi cię po uruchomieniu o wszystkie potrzebne dane i sam wszytko skonfiguruje.

UbuDSL wywala błąd że nie jest obsługiwany przez tą dystrybucję (tak zrozumiałem z tego co pisało). Natomiast linnet zainstalowałem ale miałem go na pulpicie i wygląda tak jakby działął on z pulpitu i nie idzie go usunąć, muszę przenieść go gdzie indziej i tam zainstalować?

Nie rozumiem cię trochę, jeżeli masz go na pulpicie to możesz zrobić tak:

cp ~/Pulpit && sudo mv linnet /usr/bin/linnet

Po tym jak wpiszesz w terminalu linnet to uruchomi się ten program.

Ok, przeniosłem katalog w inne miejsce i uruchamiam z terminalu internet. Szkoda że nie można zrobić skrótu, skryptu który po kliknięciu by sam się łączył z internetem.

A kto Ci tego zabronił? Wrzuć to do skryptów startowych i będziesz miał start neta przy uruchamianiu systemu.

A tego próbowałeś:

http://linnet.cba.pl/showthread.php?tid=5

Próbowałem. Jednak chyba zmienię tego Mint’a na Ubuntu bo toporny jest. Dzięki za pomoc.

Akurat Ubuntu nie dużo się różni od Minta. Zrób tak:

sudo su -c "echo 'tu_wpisz_polecenie_którym_włączasz_neta &' >> /etc/rc.local"

Tylko nie zjedz znaku & na końcu, bo może być problem.

Przeinstalowałem na Ubuntu. Działa UbuDSL (na linux mint nie działało). Działa poprawnie wine (na mint były problemy żeby cokolwiek uruchomić) więc nie powiedziałbym że mało się różni skoro większość rzeczy już działa:) Można zamknąć, bo minta już nie zainstaluję.