Neostrada pod Mandrivą LiveCD, modem ZXDSL 852


(D@wid#) #1

No właśnie. Chcę odpalić neostradę pod Mandrivą (działającą z płytki). Jest wiele takich tematów, ale żaden nie dotyczy mojego modemu. Czy z ZXDSL 852 odpalenie jej w trybie liveCD jest w ogóle możliwe? Jeśli tak, to jak tego dokonać??


(Marcin_S) #2

W obszarze powiadomień (koło zegara) powinna być ikonka sieci (ja ją zawsze miałem) i jak klikniesz na nią dwa razy powinien uruchomić się konfigurator sieci.


(D@wid#) #3

Problem w tym, że pod Mandrivą w trybie live CD nie uruchamia się modem. Nie ma jakichś sterowników chyba. Czy da się to jakoś obejść?


(łysy01) #4

Zdarza się, że na uruchomienie prawidlowo skonfigurowanego na sytemie live CD polączenia z internetem trzeba cierpliwie czekać kilka minut. Mnie się zdarzyło uzyskać połączenie prawie po 10 minutach. Odczekaj, aż pojawi się potwierdzajacy lub wylkuczajacy uzuskanie połączenia.


(D@wid#) #5

Ale czy takie połączenie jest w ogóle możliwe, skoro modem się nie włączył?


(łysy01) #6

Nie wiem co oznacza, "modem się nie właczył"? System nie włącza modemu tylko go uruchamia. Większość modemów ma kontrolki które sygnalizują włączenie i pracę lub awarię modemu. Sprawdź podłączenie, przeczytaj instrukcję, przyznaję, ze nie znam tego modemu, ale jest on w użyciu chyba od ponad dwóch lat i Mandriva sterowniki do niego na pewno zawiera.


(D@wid#) #7

Nie zapalają się kontrolki (żadna), podłączony jest prawidłowo, bo pod Windą działa. Połączenie też się nie nawiązuje.