Neostrada Podłączenie się do kolegi

Witam pare miesiecy temu skonczyła mi się umowa w neostradzie, ale jej nie przedłużyłem.

Nadal mam linie telefoniczną oraz skrzynke.

I moje pytanie brzmi czy jak mi kolega poda nazwe uzytkownika oraz hasło do swojego konta neostrady, a chociaz mieszka on kilkanaście metrów odemnie, czy będę mógł się podłaczyć pod swoja linia, dysponując jego nazwę oraz hasło?

Nie, bo w Twoją linię telefoniczną nie jest “wpuszczony” sygnał internetowy, do tego login i hasło jest przypisane do linii Twojego kolegi.

A rozwijając dokładnie myśl Cedara - na każdej linii TP jest nadany jakiś numer telefonu, nawet jeżeli jest to linia tylko i wyłącznie pod Neostrade, bez zwykłego telefonu. Do tego numeru (czyli do tej linii) jest przypisany i nadawany sygnał internetowy dla Neostrady. Jeżeli nie masz umowy to pod tą linię sygnał nie jest już nadawany. To trochę tak jak byś oczekiwał że jak przyniesiesz aparat telefoniczny kolegi do swojego domu to ludzie będą mogli dzwonić na jego numer telefonu a Ty będziesz mógł to odbierać.

Kilkanaście metrów to możesz być w zasięgu jego sygnału Wi-Fi, jak ci poda hasło lub klucz do swojej sieci to możesz się podłączyć do jego routera bezprzewodowo.

Wypowiedziałeś umowę? Bo jeśli nie, to umowa przechodzi automatycznie na czas nieokreślony. Nawiasem mówiąc po rozwiązaniu umowy trzeba zwrócić otrzymany od TP S.A. sprzęt (modem/router).

:roll:

Witam,

chyba jesteś nie aktualny w temacie. Zwraca się aby LiveBox - bo jest dzierżawiony, a modem/router wykupujesz na własność.

Co to samej umowy, to przechodzi na okres nieokreślony tak jak pisałeś i należy z niej zrezygnować lub przedłużyć (chyba że masz kasę na płacenie abonamentu poza “promocją”, cena przy 2Mb 200zl itp).

kup sobie Sagem wifi ja tak zrobilem klucz i to wszystko

gifer123 , uprzedzę moderatora, masz tam na klawiaturze takie znaki?

, . ł

Dlaczego, dajmy na to, przecinki są ważne?

Przykładowo odpowiadasz komuś na pytanie i piszesz “Nie wiem” albo “Nie, wiem”.

Niby jest napisane to samo ale znaczy zupełnie coś innego. :lol: