Neostrada prędkość internetu, centrala

Witam, w jednym z tematów pisałem czy mogę posiadać neostradę 20mb/s

Na forum napisano Mi iż jest to możliwe, dzwoniłem na infolinie i powiedziano, że jest to możliwe, w końcu ostatnio znalazłem czas i poszedłem do salonu neo. Okazało się, że w Moim mieście kable są już do 80mb/s, ale centrala pozwala na prędkość tylko 10mb/s. Wiem, że te osoby z salonie są słabo zawsze poinformowane, ale 1 słyszę, że coś takiego jak centrala jest stara. Czy ktoś by Mi mógł wytłumaczyć na czym to polega ?

Kobieta Mi mówiła, że mogę zamówić 20mb/s ale i tak tylko 10 pójdzie.

Wiem ze u mnie w mieście(legionowie) też tak było do momentu gdy w centrali nie wymienili płytek zmienili i da się mieć w pobliżu centrali 20MB i więcej

Kurdę głupio, to w końcu zmienili kable to teraz na centrale muszę czekać, a innych dostawców brak, gorsze wiochy mają np. Vectrę.

praktycznie każda centrala ma karty adsl2+ problem jest albo w zbyt dużej odległości do centrali albo braku wolnych portów pod adsl2+ to z tymi kablami to jakieś dziwne co mówią bo 40Mb i 80Mb lecą po tych samych kablach tp raczej nie inwestuje w kładzenie nowych kabli tam gdzie już takie istnieją i idzie na łatwiznę i korzysta z tego co jest i tylko centrale rozbudowuję np o karty vdsl na których chodzi później do 80Mb co najwyżej wymienią kawałek najbardziej zużytego już kabelka który ledwo wisi już ze starości :wink: no chyba że dodatkowe światełko ciągnęli do tego vdsl.W puntach tp różnie to mówią jak chciałem zamówić 20Mb to jak podałem miejscowość to mnie wyśmiali i 2chcieli wcisnąć więc zamówiłem przez infolinie 20Mb bez większego problemu wszystko zależy jak daleko masz do centrali i jakie jest tłumienie kabla i sygnał

predkosc-linii-moim-miescie-ping-t455301.html

Napisano Mi w tym temacie, że jestem blisko centrali i wszystko jest dobrze.

Bo myślę Sobie, że mogę mieć te 20mb/s i, że coś Mi kręci z tą centralą. Mówi, że niby w mniejszym mieście obok może iść taka prędkość bo mają nową centrale, a nasze miasto ma starą. Nie chce po prostu zamówić 20mb/s i może okazać się, że pójdzie 10mb/s co Mi pójdzie po kosztach.

Skoro tak ci powiedziano to tak właśnie jest. Nie kombinuj, bo się wkopiesz w umowę.

PS. Dlaczego piszesz “Mi” z wielkiej litery? Syndrom Narcyza?

weź te 10Mb i pokaż później jak się zmieniły parametry i czy zmieniono ci modulację na adsl2+ nie poważne byłoby z ich strony zostawiać tak jak jest w g.dmt bo nie będzie pełne 10Mb ,to już by było przegięcie z ich strony.

nieMamKonta , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

A więc tak -

Zadzwoniłem do neostrady i kiedy chciałem 10mb/s to powiedziano mi, że max. można mieć jednak 6mb/s.

Więc infolinia mówi 20mb/s

Salon 10mb/s

A teraz znów 6mb/s

Ale miła Pani powiedziała, że przyjdą technicy i sprawdzą centrale dokładnie ile pójdzie mb/s, za co + dla neostrady.