Neostrada - problem z rozłączaniem, konfiguracja rutera


(Kubal92) #1

Witam.

Od kilku dni mam problem z Neostradą. Otóż, codziennie punktualnie o godzinie 0:15 połączenie internetowe zostaje zerwane. Ruter komunikuje się bez problemu z komputerem, ale Neostrada nie odpowiada. Od informatyka dowiedziałem się, że firma ta specjalnie przeprowadza takie praktyki, aby odłączyć "ściągaczy". Ja jednak nie jestem "ściągaczem" i często potrzebuję internetu o tej godzinie. Zwracam się do Was z prośbą o pomoc w konfiguracji rutera, aby ten sam od razu po zerwaniu połączenie z Neozdradą ponawiał sygnał (informatyk powiedział, że jest to możliwe z poziomu opcji). Niestety, nie pamiętam adresu, który trzeba wklepać w przeglądarkę aby go skonfigurować, a w google ciężko jest znaleźć info co do tego modelu. Mój ruter to : Ralink nMAX Wireless 802 11n ADSL 2/2 + Modem Router

Proszę o pomoc!


(Rafalbag1) #2

Adres powinien być w instrukcji. jeśli go zmieniłeś i zapomniałeś [-X potrzebny będzie reset.


(Kubal92) #3

OK, ale czy możliwe jest w ogóle ustawienie takiej opcji na moim ruterze żeby się szybko podłączał po odłączeniu, bo słyszałem, że niektóre modele tak nie mogą?


(Rafalbag1) #4

Masz od niego instrukcje?


(Kubal92) #5

Już mi się udało dostać do konfiguracji, tyle że jest tu tak dużo opcji po angielsku, że aż głowa boli


(Ataserwis) #6

Etopiryna pomaga.

Google nie znają routera "Ralink nMAX Wireless 802 11n ADSL 2/2 + Modem Router", przepisz resztę literek i cyferek z obudowy urządzenia.


(Kubal92) #7

AR-7265WnA Ralink nMAX Wireless 802 11n ADSL 2/2 + Modem Router


(Ataserwis) #8

http://www.edimax.pl/pl/produce_detail. ... 1&pl2_id=3


(Kubal92) #9

Problem rozwiązany. Trzeba było zainstalować nowy firmware do rutera, a następnie go odpowiednio skonfigurować pod neostradę.