Neostrada- problem z WiFi (dostęp: tylko lokalne)

Nie mogę ustawić rutera SMC7904WBRA2, tak żebym mógł odbierać internet neostrady bezprzewodowo. Karta sieciowa wykrywa sieć a sygnał jest maksymalny.

Do tej pory neostradę miałem na kablu, ale postanowiłem wykorzystać możliwości rutera i stworzyć w domu z sieć bezprzewodową.

W ustawieniach rutera (192.168.2.1) w zakładce Wireless/Channel and SSID - ustawiłem nazwę sieci, SSID Broadcast- ENABLE, Wireless Mode- MIXED 11b+11g,

w Wireless/Access Control/ Enable MAC Filtering : No , Wireless/Security - noWEP,noWPA. Save setings i restart rutera

Klikam połącz z siecią-(nazwa sieci) i po chwili jest połączono z siecią (nazwa sieci). Ale to wszystko przekłamanie Visty bo gdy tylko wyjmę kabel neostrady z laptopa (żeby upewnić sie że net idzie bezprzewodowo a nie po kablu)… to nie mam internetu … ba, nawet nie mogę odświeżyć strony rutera 192.168.2.1 !

Nie wiem już co tu jeszcze ustawić/przestawić, nie jestem informatykiem, macie jakieś pomysły? :frowning:

Resetując router przywracasz wszystkie ustawienia do stanu domyślnego, tak więc nie dziw się, że nie działa :expressionless:

Reset rutera znaczy - wyjąłem zasilacz z gniazdka i włożyłem z powrotem. - to nic nie powinno zmnienić.

Nie chodzi mi przywrócenie ustawiń podstawowych. Poza tym resetowałem i nie resetowałem nic nie pomaga … nie w tym rzecz.

No ładnie… :o

Niestety reset i restart znaczą trochę coś innego.

Re** set** :arrow: re, czyli zrobienie czegoś ponownie, natomiast set znaczy ustawiać coś.

Re** start** :arrow: re, czyli zrobienie czegoś ponownie, natomiast start znaczy (w tym przypadku) uruchomić.

Podsumowując’ reset to wykasowanie ustawień oraz przeważnie przywrócenie domyślnych, a restart to ponowne uruchomienie urządzenia. To pierwsze usuwa wprowadzone przez nas ustawienia, natomiast drugie nie.

Tyle ode mnie.

Gorgoroth masz rację, zobacz

poprawione,

ale problem nie zniknął i nadal czekam na Wasze merytoryczne podpowiedzi ludziska…