Neostrada przez wbudowany modem w laptopie

Witam!

Kupiłem ostanio notebook acer as 5730z i on ma w sobie wejscie do linii telefonicznej. Mam neostradę i modem sagem fast 800 i za każdym razem muszę podłączać modem do laptopa. Czy można skonfigurować komputer w taki sposób, że tylko wkładam kabel od linii telefonicznej do laptopa i mi działa neostrada? Proszę o odpowiedź.

Niestety nie jest to możliwe. Modem pośredniczący musi być ze względu na rodzaj sygnału jaki on obsługuje a standardowy modem telefoniczny takowego nie obsługuje.

Można , ale wtedy nie będzie to “neostrada” a standartowe połączenie modemowe za które się płaci jak za lokalne połaczenie , najlepszym wyjściem jest zakup routera wifi odpowiedniego do neostrady i wtedy obejdzie się bez kabli, czyli neostrada w laptopie bezprzewodowo w obrębie około 50-100 metrów od routera. Koszt routera około 120 zł.

Gdzie mogę nabyć taki router i na jakiej zasadzie on działa i czy to bedzie najlepsze rozwazanie bez kabli ? Bo lazenie bo domu z modemem troche niewygodne. Aha i czy dostane ten router w bialymstoku w przystepnej cenie?

nerogold ,

tu masz wszystko opisane :slight_smile:

viewtopic.php?f=15&t=277657

R.

Prawie w każdym sklepie komputerowym kupisz router , np. sklepy Vobis coś takiego powinny mieć nawet od “ręki” bez zamawiania , ja ze swojej strony polecam zwykłego najtańszego routera firmy Linksys , nie wiem jaka u Was jest linia ,cyfrowa czy analogowa bo to wiąże się właśnie z zakupem odpowiedniego modelu routera ,oznaczenia annex A oznacza linie analogową zazwyczaj stosowaną przez TPSA i annx B linie cyfrową stosowaną przez nowszych operatorów (dialog, netia itp.)Najlepiej uzgodnić ze sprzedawcą wymiane routera jeżeli coś będzie nie zgrane. Router działa na zasadzie fal radiowych o odpowiedniej częstotliwości w skrócie w technolgi WiFi , a prawie każdy (99.9999%) z zakupinych nowych laptopów posiada wbudowane WiFi.

W Netii jest też annex A - akurat mam w netii i też mam routera. Polecam kupno Liksys’a WAG200G.

sorry ze tak wracam do tego tematu, ale czy ktoś mógłby powiedzieć do czego więc służy ten Agere System HDA modem, który mam w laptopie ? Aha i czy mozna tak zrobić zeby kupic modem adsl2+ do neo bez wifi i pozniej kupic router WiFi normalny, i nie do neo i dla niego udostepnic polączenie z tego adsl2+ ? hmm proszę o odpowiedź