Neostrada - pytanie o podłączenie

Witam

Jako, że nie mam pojęcia jak to wygląda, bo wczoraj podłączyli dopiero tel. stacjonarny i odjechali, a wieczorem pan zadzwonił że neostrada bedzie lub jest już podłączona na tej linii.

Otóż kupiłem router WAG200G, który dziś przyjedzie kurierem i teraz mam pytanie, czy to się podłącza zwykłym kablem telefonicznym z gniazdka telefonicznego? Bo zamontowali mi tylko jedno gniazdo na telefon i muszę wiedzieć czy jakiejś przejściówki nie muszę na szybko zakupić, żeby też telefon domowy działał.

Nie jestem pewien bo sam uzywam modemu - ale zakladam ze tak samo jak modem- powinienes miec rozdzielacz i 2 filtry - takie długie z wystajacym kablem :stuck_out_tongue: podlaczasz do gniazdka tel rozdzielacz i do 1 wyjscia rozdzielacza podlaczasz filtr i do niego telefon i do 2 gniazda podlaczasz router- juz bez filtra

oczywiscie mozesz np podlaczyc najpierw kabel telefoniczny bezposrednio do gniazdka i dopiero za nim rozdzielacz - zalezy jaki masz uklad pomieszczen i gdzie znajduje sie gniazdko ; ) tylko pamietaj - filtr po rozdzielaczu na tej linii co telefon

Dodane 30.09.2009 (Śr) 10:07

no i kabel telefoniczny oczywiscie

gniazdko mam zaraz przy biurku z komputerem, ale trochę się pogubiłem w tym wszystkim co napisałeś :slight_smile:

tzn. że powinien mi monter zostawić jeszcze jakąś ■■■■■ółkę, bez której nie uruchomię Neo?

a czy nie mogę podłączyć routera bezpośrednio do gniazdka rezygnując na razie z używania telefonu? Internet jednak jest mi bardziej niezbędny…

Router podłączasz bezpośrednio do linii telefonicznej ,a telefon poprzez mikrofiltr ADSL na allegro od 10zł z przesyłką kupisz.

http://www.allegro.pl/search.php?string=filtr+neostrada&order=d&change_view=1

Poszukaj może jakiś znajomy ma neostradę i ma niepotrzebny taki filtr. W każdym zestawie z modemem usb bądź też Livebox-em są 2 szt. dodawane. Telefon narazie musisz sobie odpuścić. Możesz zawsze iść do punktu obsługi klienta TP i zapytać się o zestaw instalacyjny z modemem usb. W promocji około 20 zł powinien kosztować.

Możesz bezpośrednio podłączyć neo z gniazdka,

monter nie powinien ci nic zostawiać,

jak podpisywałeś umowę i dostawałaś modem od neo

to w pudełku powinien być filtr.

Jak podpisałeś bez żadnego modemu, to na allegro znajdziesz filtr za jakieś kilka zł.

np. http://www.allegro.pl/item753688285_mik … eo_f2.html

a rozdzielacz musisz kupić, aby mieć tel i neo.

np. http://www.allegro.pl/item747067384_fil … _adsl.html

ok dziękuję za szybką pomoc, telefon stacjonarny i tak nie jest mi na razie potrzebny, grunt że mogę odpalić internet.

Teraz pytanie czy muszę zadzwonić na błękitną linię żeby dowiedzieć się o jakieś szczegóły logowania do neo, czy dam rade odpalić internet bez tego?

Musisz się tylko zarejestrować.

Wchodzisz w panel konfiguracyjny routera, ustawiasz dla połączenia jesli dobrze pamiętam login: rejestracja@neostrada.pl, hasło: rejestracja

łaczysz się, wchodzisz na stronę: http://www.rejestracja.neostrada.pl, i dalej postępujesz wg wskazówek.

Generujesz tak ID i PIN, na końcu uzyskujesz podsumowanie z loginem i hasłem - wydrukuj je sobie jak masz taką możliwość albo przepisz uważnie.

Potem wchodzisz ponownie w konfig routera, podmieniasz login i haslo na te uzyskane podczas rejestracji i cieszysz się internetem.