Neostrada rozdzielona na dwa kompy jak to zrobić?

Witam !

Może zacznę tak mam Livebox TP 1mb/s i podłączonego do tego jednego kompa stacjonarnego przez Wi-Fi. A teraz kupiłem laptopa i chcę to rozdzielić właśnie na laptopa i na kompa stacjonarnego. A teraz moje pytania:

  1. Czy mogę to zrobić, bez uzgadniania z TP ?

  2. Jeśli można tak zrobić, to wystarczy że dokupię drugi adapter USB podłączę do laptopa i net będzie tu i tu ?

  3. Jeśli nie można tego tak skonfigurować jak w pkt 2 to jak to widzicie ?

Wielkie dzięki za wszystkie odpowiedzi :slight_smile:

  1. TAK

  2. Teroretycznie tak, ale musisz dodać MAC do filtra i wpisać WEP w laptopie.

A możesz mi to przybliżyć ? bo muszę być pewny żeby kasy w błoto nie wywalić ?:stuck_out_tongue:

Witam,j

sam posiadam LiveBox’a w domu, jednak komputer stacjonarny podpięty jest przez kabel sieciowy. Dzielenie internetu na kilka komputerów przy pomocy LB jest bardzo łatwe.

Aby podłączyć laptopa do internetu nie musisz dokupywać żadnego adaptera. Praktycznie wszystkie nowe laptopy mają wbudowaną kartę WiFi.

Wystarczy ją uruchomić (najczęściej jakiś mały przycisk na obudowie lapka), a następnie:

a) wyjąć instrukcję LB i zlokalizować przycisk zezwalający na podpięcie komputera do sieci WiFi (jest to jeden z małych, czarnych guzików na dole), po jego wciśnięciu będziesz miał około 10 minut na załatwienie całej sprawy (jak się nie wyrobisz to wciśnij go ponownie).

b) na laptopie wejść do opcji Połączenia sieciowe, zlokalizować połączenie WiFi (nazwane będzie neostrada_e…, albo jakoś podobnie)

c) wybrać opcję połącz z siecią - trzeba będzie wprowadzić klucz WEP (kilkanaście znaczków)

i to powinno być wszystko, ewentualnie radzę poczytać instrukcję LB, bo tam jest wszystko w miarę opisane. Jeśli chciałbyś mieć sieć LAN między dwoma kompami korzystającymi z LB radzę poczytać to:

viewtopic.php?f=2&t=228186&start=0&st=0&sk=t&sd=a

Pozdrawiam,

Rafał