Neostrada rozłączanie wieczorne

witam
mam problem z Neostrada wieczorem częste przerywanie internetu (walczę już od 3 miesięcy) dzwoniłem zgłosiłem usterkę to serwisant kazał wymienić funboxa 1.0 na 2.0 ponieważ może winna zasilacza, wymieniłem i nadal ten sam problem… był sprawdził linie czysta…(kabel nigdzie nie przerwany), mówił ze wymienić końcówki w centrali i powinno pomoc (jedyny plus to zwiększyli mi transfer na 60mb a miałem max 30mb )

status linii DSL
2.1
stan połączenia DSL
włączone
2.2
tryb synchronizacji DSL
VDSL
2.3
ostatnia synchronizacja DSL
2 czerwca 2020, 22:38
2.4
czas połączenia DSL
00 d 01 g 31 m 53 s
prędkość i margines szumu
2.5
prędkość synchronizacji DSL w górę
8566 Kb/s
2.6
prędkość synchronizacji DSL w dół
69587 Kb/s
2.7
margines szumu w dół
9.2 dB
jakość linii (błędy)
2.8
liczba sekund z błędami (ES) w trakcie pobierania (od momentu ostatniej synchronizacji)
1603
2.9
Sekundy z poważnymi błędami (SES) w trakcie pobierania (od momentu ostatniej synchronizacji)
617

pytałem sie o te błedy to powiedział ze nie mam na to zwracać uwagi. Co wy o tym sadzicie???

Jakie jest tlumienie linii?

Wiele nie wniosę do tematu, ale kiedyś borykałem się z podobnym problemem na łączu DSL (od Tepsy). Router rozłączał się co kilka godzin, musiałem go zresetować aby przywrócić funkcjonalność - i tak codziennie. Codziennie też dzwoniłem i zgłaszałem usterkę. Musieli mnie mieć dość, bo w końcu miarka się przebrała, technik przyjechał i wymienił modem.

Reasumując: dzwoniłbym za każdym razem gdy usługa pada.

Sądzę że nie ty tu jesteś od szukania przyczyny, jak napisał kolega powyżej, zamęcz ich problemem, są jak dupa od srania żeby problem rozwiązać.
Ty masz regularnie płacić a oni mają zapewnić regularną usługę.

To jest kilka możliwości/zbiegów okoliczności. Obciążenie centrali, pogoda (temperatura i wpływ na rozszerzalność temperaturowa przewodów/złącz pod ziemią, czy na słupie).
Z własnego podwórka:

  • w domu - o danej godzinie były problemy z internetem - ptaki urządzały ptasi sejmik na przewodzie dochodzącym do dodmu
  • sąsiedzi - przewód szedł po dachu i aby nie przecierać się o rynnę miał założoną jakąś otulinę/gumę (chyba czerwona?) która bardzo przyciągała ptaki i dziobała.