Neostrada + switch des-1008D POMOCY!

Witam!

Potrzebuje skonfigurowac siec pod win XP: mam komputer z neostrada, dwa

inne komputery i switcha d-lin des-1008D. Potrzebuje je polaczyc w siec:

wszystkie komputery podlaczone do switcha, komputer z neostrada udostepnia pozostalym internet, komputery sa w tej samej grupie roboczej.

Jak to wszytko skonfigurowac by dzialalo?

Z opisu wynika, ze wszystko juz jest skonfigurowane. Ale jesli sie myle, to na kompie udostepniajacym neo nalezy odpalic kreator (brrr) konfiguracji sieci i postepowac zgodnie z jego zaleceniami. Jesli jednak chcesz dzielic neo na 3 kompy to czy nie prosciej i szybciej jest zakupic jakis modemik ADSL z routerem?? (np D-link 504) Rozwiazanie o tyle lepsze, ze w sieci praktycznie musi pracowac tylko rzeczony modemik, zeby wszyscy mogli z neta kodzystac, a nie jeden komp non stop jak w Twoim rozwiazaniu. No ale decyzja nalezy do Ciebie.

kreator jest do du… z tego co wiem trzeba recznie: z najlogiczniejszych rzeczy wyszlo na to(dopiero to sprawdze czy dziala):

komp z neostrada: ustalam stale ip dla karty sieciowej 192.168.0.1 (maska 255.255.255.0)i udostepniam neostrade

kompy wolne: adresy 192.168.0.2 i 192.168.0.3 dla nich obu maska 255.255.255.0 i gateway 192.168.0.1

Zadziala??

ale stego co wiem to się stosuje router do tego :slight_smile:

np. tak Dzielenie łącza neostrady