Neostrada TP 1 MB - błędy w połączeniu

Witam posiadam u siebie w domku Neostrade TP 1 MB

Łącze się za pomocą routera D-link DSL-504

736790620fe0119a.jpg

Od pewnego czasu coś dziwnego dzieje się z moimłączem poniważ raz na jakiś czas nie mogę sie połączyć z neostradą nie wiem czemu tak jest ale jak dzwonie do tych z tpsy to u nich żekomo jest wszystko jak najbardziej poprawne i dobre, czyli mam żekomo skrosowaną linię…

Resetuje router wgrywam od nowa ustawienia wszystko działa ok i po pewnym czasie znów dzieję się to samo. Sam nie wiem od czego to jest zależne ale wydaję mi się ze to jest coś u nich…

Mam bardzo nerwową mamę dzwoniła sie dopytywała róznyh informatyków którzy oczywisćie twierdzą ze to wirus wkradł się w router ale ja w to nie wierze, nie ściągam nic w domu z sieci p2p, tylko z tagów i serwerów rapidshare, pozatym mam Kasparskiego Lab 7.0 u siebie na kompie zainstalowanego takze nie wydaje mi sie ze cos jest nie tak

czy warto go skonfigurować w samym routerze firewall. czy jest to jakas roznica, pamietam jak keidyś konfigurowała nam pewna osoba ten router (informatyk), i nie konfigurował tego wogule, także ja zawsze wgrywałem w router nowe ustawienia, ale bez ustawień firewall??

POZDRAWIAM KOLO123