Neostrada TP 1MB i LiveBox - co sądzicie

Tak jak w temacie; co sądzicie o neo 1mb i livebox’ie? Jaka jest rzeczywista prędkość ściągania z dobrych serwerów. Zastanawiam się nad zainstalowaniem tego dziadostwa, narazie korzystam z radiówki i mam transfer prz sciągniu z dobrych serwerów dochodzący do 40-45 kb/s. Centrala na moją okolice jest raczej nowa (jest dopiero od roku) więc może dobrze będzie to działało, chociaż czy to ma w ogóle jakieś znaczenie ?? Słyszalem też że czasem prędkość jest ograniczana (chociaż na papierze wynosi ileś tam) ze względu na jakieś problemy techniczne.

Interesuje mnie wszystko co sądzicie o neo.

Moim zdaniem neo. to syf sam mam radiówke (512) i do tego publiczny ip, prędkość ściągania z dobrych serwerów to tak przeciętnie 60 kb/s a niedługo mają zmieniać pasmo na 5 ghz i wtedy przerzucę się na 1 mb. za moje 512 z publicznym płacę 30 zł a za 1 mb będę płacić 40 zł i oczywiście bez żadnych limitów i umowa na czas nieokreślony.Kiedyś byłem w neostradzie prędkość stała na o wiele gorszym poziomie, często nawalała i do tego cena to masakra. Więc neo. Ci nie polecam.

Pozdrawiam

jj121 pod żadnym pozorem nie bierz Livebox’a, a kup router.

dlaczego nie brać Livebox’a, podaj mi argumenty…

co ty z księżyca spadłeś? Neo to syf zobacz co sie dzieje firma nie wywiazuje sie z tego co proponuje,dzwonisz do nich a pani z blu line nawija ci ze ona sie niezna albo ze przyjada technicy sprawdzic co i jak no technicy przyjezdzaja jak ci sie umowa konczy a ty jej nie przedłużasz odmontować to co ich.Argumenty:Awaryjnośc w duzym stopniu poszukaj na innym forum na tym a zobaczysz.Reklamacje (kiedyś kolega pisał jakie miał przygody z reklamajca Live Boksa)

Ja używam Neostrady od 3 lat i nawaliła może 2x gdy przez pare h nie można było się podłączyć.

Polecam neostrade, lecz

Wpisz w szukajcie “LiveBox” to będziesz miał argumenty :slight_smile:

Ja mam NEO 512 od 3 lat i działa super. Znajomi mają radiówki i narzekają nawet bardzo, ale NEO nie wezmą bo nie. :roll: Niestety jest jakieś dziwne pospolite ruszenie żeby broń boże nie brać nic w TPSA. Co do samego Liveboxa, mam go od kilku miesięcy chodzi 24h na dobę i tylko dwa razy przez ten okres musiałem go resetować. Ale jeśli by ktoś mi dawał inny router z chęcią bym się zamienił.

jestem uzytkownikiem liveboxa od 5 miesięcy i z rączka na serduszku moge powiedziec ze te nowe urządzenia sa juz poprawione i nie występują juz takie problemy jak ze starymi!! !!

No ja niestety mieszkam w małej mieścinie (7 tyś mieszkańców) i mam do wyboru tylko radiówke (którą obecnie mam) i neo. Radiówka już mi nie wystarcza; mam zablokowane porty, wewnętrzny ip, prędkość zbyt mała, grać sie nie da przez neta. Najlepszym rozwiązaniem bylo by dla mnie chello ale niestety nie jest dostępne na miom terenie…

Jaka jest prędkość ściągania plików przy opcji 1 MB ??

I jak jest z zasiegiem WiFi livebox’a ??Różni się znacznie od innych routerów dla malych sieci ??

Mam dosyć duży dom…

no z WiFi jest bieda ;/ ;/ jak siedzie pod livebox (2 metry) to smiga dobrze, ale w pokoju obok ( z 7 metrów dalej + 2 sciany) juz siła sygnału nie jest ciekawa i net przymula (wifi wbudowane w laptop) nie wiem jak z tym “dongiem od tp” bo nigdy nie uzywałem :smiley: :smiley: :smiley: a co najdziwniejsze - mój sąsiad 2 domy dalej wykrywa mojego livebox (siła sygnału - dobra)

A co jest z tą Neo 1mb za 26 czy tam 36 zł? Do tego sie dostaje Liveboxa czy można zwykły modem wziąć? Zamierzam sobie tą Neo w kwietniu wziąć bo tanio, ale gdzie jest haczyk?

No ten haczyk polega na tym że 28 zlotych placisz przez 6 miesięcy (w wypadku umowy na 36 miesięcy) a przez reszte okresu 56 zł. Jak juz to bym bral na 2 lata. I jak sie zamawia neo przez strone www to dostajesz jakiegos bonusa w postaci kamery internetowej lub dodatkowego transferu.

Więcej o tej promocji znajdziesz http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/internet/now_prom/603256?_p=603261

To żaden haczyk, i tak taniej niż mam teraz. Mam zamiar właśnie wziąść na 2 lata i co to jest ten “dodatkowy transfer” bo kamere internetową już mam :stuck_out_tongue:

miałem problemy z neo jak miałem zainstalowaną aplikację neo , teraz mam autoconnect i jest super polecam neo z czystym sumieniem , ten osiedlowy internet to scierwo kazdy ci po kompie gmyra …

Może chodzi o dodatkowy limit :slight_smile:

Więcej napewno się znajdzie na neostrada.pl :stuck_out_tongue:

Nie dokładniej chodzi o :

Nigdy w życiu nie podpisze umowy z neostradą na więcej niż rok.

Mam Neo 1mb i śmiga bardzo ładnie :wink:

P.S. Kupiłem router, bo dziele łącze na moje 4 kompy. Zależy z jakiego korzystam :stuck_out_tongue: Aha, no i wywaliłem softa od TP. Łączy mnie z netem poprzez windowsa