Neostrada TP 6 Mb/s + TV satelita Livebox problemy

Siemka

Od bardzo dlugiego czasu mam problemy z spadajacym wieczorami transferem, od 19 godziny jest on w granicach 0.5-2 Mb/s i pingi rosnace z 30 do 100 ms ( jest to uciazliwe bo jak gram w Counter Strike jest odczuwalna roznica ). Szukalem ile moglem odpowiedzi na moje pytanie, duzo osob ma ten sam problem, kolega informatyk powiedzial ze najlepszym rozwiazaniem bedzie zmiana dostawcy internetu. Otoz niedlugo mi sie konczy umowa z TP wiec mysle nad Asterem lub Vectra, nie wiem czy to u mnie pojdzie bo mieszkam na wsi, a podobno na wsi tylko ADSL da sie miec. No i takie pytanie do was czy zmiana operatora poprawi moje statystyki i bedzie to juz ‘staly’ transfer i czy nic nie szkodzi ze to bedzie na liniach TP, oni sie jakos by dogadali z tp ? ( wiem ze stalego sie nie da miec, ale jak z 6 mb robi sie 0.5 mb, robie test za 10 sekund i juz mam 2 mb to chyba cos nie tak ). Jak mozecie to poradzcie mi co moge zrobic, jak zmiana operatora to na jakiego i jaka max predkosc uciagnie linia, nizej zamieszczam moje aktualne parametry lini adsl :

Stan linii ADSL Podniesiony

Standard ADSL G992_5_A

Szybkość wysyłania 636

Szybkość pobierania 7444

Tłumienie Bliski koniec : 31.3 (dB)

Odległy koniec : 13.4 (dB)

Sygnał/Szum Bliski koniec : 14 (dB)

Odległy koniec : 19 (dB)

Liczba błędnych pakietów 0

Firmware 0xe15080a

Błędne sek. w okresie 15 min 0

Błędy CRC 1

Błędne sek. w okresie 1 dnia 0

PS. jak narazie nie uzywam TV i sorry ze tak chaotycznie napisane :stuck_out_tongue:

A dlaczego ty szukasz pomocy tu, na forum, a nie na niebieskiej linii TP? Dzwoniłeś do neostrady? Jeśli nie, to dzwoń wielokrotnie i uprzejmie, ale stanowczo żądaj parametrów zgodnych z umową. Jeśli myślisz o innym operatorze na kablach TP, to raczej wybij sobie to z głowy. TP na pewno nie będzie ułatwiała pracy konkurentowi. U ciebie może być tak, że z uwagi na miejsce zamieszkania, odległość od centrali nie da się poprawić parametrów.

masz 2 wyjscia

pierwsze skorzystać z netii, orange lub ery po liniach TP ale to za duzo nie zmieni

drugie poszukać operatora świadczącego usługi po własnej sieci, ale mieszkajac na wsi na nic nie możesz liczyć upc, vectra itp

dlatego poszukaj coś droga radiową jednak i to rozwiązanie do gier online sie nie nadaje

No to jestes w czarnej d… niestety tak samo jak ja :confused: bo mam identyczna sytuacje

zadzwoń do TP i dowiedz się gdzie występują przeciążenia i kiedy zostanie to naprawione a jak nie to niech ci obniżą abonament przynajmniej.jeśli masz dostęp tylko do linii tp i ich centrali to zmiana niema sensu.

twoja linia uciągnie 10Mb z tym że jak nie zlikwidują przeciążeń to dalej w tych godzinach będzie transfer spadał i ping wzrastał

Zadzwoń na 800 102 102 - potem kolejno 2 i 1, zostaniesz poproszony o podanie numeru i połączony z konsultantem (o ile dobrze pamiętam kroki).

Zapewne zresetują Ci port na routerze, polecam przed wykonaniem telefonu wejście na speedtest.tp.pl i przeprowadzenie kilkakrotnie testu (2-3 razy). Jeśli wykaże, że parametry linii są za niskie będziesz miał zwracane pieniążki za każdy dzień.

PS. Tak jak już koledzy wcześniej pisali, zmiana dostawcy z TP S.A. na innego większego sensu przy stabilności łącza niema (jeśli korzystasz z ich BSA), ponieważ są to tylko dodatkowe problemy ze stabilnością połączenia. Problem w tepsie, nie masz internetu, problem u innego dostawcy, nie masz internetu. Dodatkowo jeśli coś się będzie działo to nim zgłoszenie przewędruje od jednego ISP do drugiego weźmiesz katanę i popełnisz samobójstwo.

Osobiście, żeby mieć pewność 100% dostępu do internetu zainwestowałem u dongle usb i kartę sim od play, więc w razie W mam redundancyjne łącze.

Czyli moge zwrocic sie do nich o zmniejszenie kosztow i zapytac kiedy te przeciazenia moga ustac, bo zmiana dostawcy z tego co wyczytalem nic tu nie da, nie wiem czy dobrze doczytalem ale dam liste dostawcow ktorzy sa dostepni w mojej wsi :

http://www.dostawcy-internetu.pl/oferta/Lubelskie,lubartowski,Trzciniec_1.html

jak ktos sie zna na tym to niech powie ktory z tych jest dobry, szczegolnie zalezy mi na niskim pingu do gier szczegolnie csa i predkosci okolo 5 mb/s bo rzadko co pobieram duzego jak juz to czasami gierki do 1 gb. Dzieki z gory za pomoc

a może usługa DSL TP :slight_smile: http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_biz/internet/dsl_tp/ będziesz miał gwarantowany ping i prędkość ale kosztuje raz tyle co zwykłe neo

pozostaje ci zostać przy tym co masz, zgłaszać te przeciążenia TP i ubiegać się o niższy abonament.na infolinii powinni powiedzieć do kiedy będzie to naprawione

możesz skorzystać z jakiejś radiówki ale ich jakość często nie jest najlepsza wszystko zależy w jakiej technologi jest oferowana ilu użytkowników jak daleko nadajnik ,a nawet od pogody