Neostrada TP bez aplikacji dostępowej - małe pytanie

Otóż postanowiłem się raz na zawsze pozbyć aplikacji dostępowej TP. Od razu mówię, że przeczytałem ten post użytkownika Aju. Znalazłem jednak na innej stronie trochę inny sposób, mianowicie nie tworzy się nowego połączenia sieciowego jak pisał Aju, lecz login i hasło ustawia się w okienku SpeedTouch Dial-up. Teraz mam pytanie: czy ktoś próbował ustawiać Neostradę w ten sposób? Czy takie ustawienia powodują uruchamianie się Neostrady przy starcie systemu razem z wczytaniem sterowników do modemu i rozłącza przy zamykaniu systemu?

PS: mam nadzieję, że wybrałem odpowiedni dział :smiley:

Ja ci polecam Autoconnect, bo robi to o czym Ty piszesz i Sam go miałem.

Miałem, bo teraza mam router :smiley:

Właśnie mi chodzi o to żeby nie uruchamiała się ze startem systemu, tylko wtedy kiedy sobie tego zażyczę i zamykała się również na życzenie.

jeżeli tak zrobisz jak w tamtym poście to nic nie będzie się uruchamiało, będzie ikonka i dopiero po kliknięciu w nią uzyskasz połączenie.

Rozwiązanie, o którym piszesz czyli z wykorzystaniem SpeedTouch Dial-up sprawdza się i działa bardzo dobrze. Sam oczywiście nie mam Neostrady, ale konfigurowałem wielu osobom to własnie tak.

Polecam usunięcie WSZYSTKIEGO co związane z TP i ściągniecię i zainstalowanie sterowników prosto ze strony producenta http://www.speedtouchdsl.com/support.htm

Jeśli masz czyściutki system nic się nie będzie samo uruchamiać.

Warto jednak wyłączyć możliwość automatycznego łączenia się aplikacji z netem.

Wejdź w IE => narzędzia => opcje internetowe => połączenia => ustaw: nigdy nie wybieraj połączenia

Miło :mrgreen: