Neostrada TP, błąd 680 i brak synchronizacji

Mam problem z Neostradą TP. Podczas instalacji kiedy sprawdza poprawność zainstalowania sprzętu pojawia się komunikat “modem nie jest z synchronizowany” , a podczas próby połączenia “błąd 680”. Zdarzyło się 2 razy, że net działał lecz tylko od razu po instalacji mimo komunikatu o synchronizacji. Dane wszystkie są poprawnie wpisane. Był nawet kolo z telekomunikacji ale dosłownie dał ciała. Mam Windows 98 po angielsku. Raz mówił że to wina systemu, bo w innym języku, a raz że nie rozumie więc nie zrobi. Wspomniał też że brakuje sterów, na moje pytanie “jakich?” odpowiedział takich, żeby działało :expressionless: . Uff ludzie pomóżcie bo już mi głowa pęka, a neta 3 tyg. nie mam. Wspomnę, że problemy pojawiły się po formacie systemu.

jaką masz płytę główną ?? win 98 w wersji SE ?? najnowsze sterowniki do modemu i usb ?? (dostępne na stronie producenta).

Tak SE, nie powiem jaka plyta bo nie mam teraz komputera w domu. Sterowniki z plyty do neo sa zainstalowane ale do usb (ze strony tp)???

ze strony producenta płyty głównej…

A no nie, to fakt najnowszych nie pobierałem, czy może to mieć jakiś wpływ na sprawę?

w starszych edycjach systemu tak, jest jedno znakomite rozwiązanie które załatwi sprawę raz na zawsze wydzierżaw Liveboxa lub kup jakiś router ADSL :P.

jak mi zafundujesz to kk xD

livebox to 5zł na rachunku w skali miesiąca - więcej :stuck_out_tongue: dasz radę :stuck_out_tongue:

Tak w ogole co daje ten livebox? Opłaca się w ogole?

to jest router który nawiązuje połączenie i zapodaje internet przez port ethernetowy (karta sieciowa) przez uzb lub przez wifi :-).

No dobrze, ale co z tego wynika przecież modem neo tez zapodaje internet przez usb chyba że livebox ułatwia polaczenie bo wspomniałeś, że to rozwiąże problem :slight_smile:

livebox sam się łączy poczym zapodaje internet na wszystkie interfejsy (np. na kartę sieciową)