Neostrada TP - Router - 2 komputery stacjonarne

Witam!

Poszukuję dobrego routera.

W domu mam dwa komputery stacjonarne oraz telefon z WiFi.

Małe przymiarki do zakupu laptopa.

Korzystam z łącza Neostrada TP 1,3Mb/s.

Modem USB SpeedTouch 330.

Jaki router byłby dla mnie dobry?

Z góry dzięki!

Pozdrawiam

P.S. Co oznacza Annex A?

Muszę to mieć w routerze?

Świeży temat na forum: router-bedzie-dzialal-t342514.html Zobacz go.

Co oznacza skrót Annex A/B?

Są to dwie różne specyfikacje łączy DSL. Pierwsza korzysta z analogowych linii telefonicznych (tzw. ADSL over POTS), druga z cyfrowych (ADSL over ISDN).

Jak wiadomo Neo lata na łączach telefonicznych tak więc router musi być pod Annex A.

Mam pewne doświadczenie jeśli chodzi routery, bo zajmuję się tym zawodowo. Sam też używałem różnych. Z czystym sumieniem mogę ci polecić D-LINK DSL-2640B. Ładnie chodzi pod Neo, używam go już pół roku i nie miałem żadnych problemów, działa stabilnie (mam 3 laptopy po wi-fi i też 1Mb/s).

Jeśli chcesz udostępnić drukarkę to kup coś z serwerem wydruku na usb.

A ja D-Linka bym jednak odradził. Są dość awaryjne (zależy na jaki egzemplarz się trafi). Polecę Linksysa WAG200G, a w niższej cenie coś od TP-Linka albo Pentagrama.

Ja również nie jestem zwolennikiem D-Linka. Wśród sieciowców kiedy nie działa router mówi się, że nie działa dlatego, bo to D-Link :smiley: Coś musi w tym być.

TP-Link i Linksys - wybierz coś z tego.

Chyba wybiorę LINKSYS WAG200G.

Tylko że jest to stosunkowo stary model i jest już jego następca?

Który lepszy?

Ten starszy. Następcę mam i mnie nie zadowala. Natomiast miałem odpowiednika WAG200G tylko bez modemu ADSL (miałem radiówkę) i był lepszy. Zajmował mniej miejsca na biurku, można było go postawić pionowo (z tego akurat nie korzystałem, bo oglądałbym jego spód) i nie grzał się tak. I był ładniejszy, nie takie czornidło.

Witam nie chciałem zakładać nowego tematu a nie znalazłem konkretnej odp. na moje pytanie wiec tu się spytam.

Chcę rozdzielić Neostradę 2Mb/s na dwa kompy ale po przez kabel czyli z gniazda telefonicznego do routera, z routera do komputera nr.1 i 2 i jeszcze żeby miał wi-fi np. do telefonu czy tak można by wszystko podłączyć ?? Komputery będą działać niezależnie od siebie ?? W kompie nr.1 mam zintegrowana kartę sieciową a kompa nr.2 jeszcze nie posiadam wiec nie wiem jaka tam będzie karta sieciowa. Czekam na odp. z góry dzięki :slight_smile:

tak da rade.

Wystarczy ze masz jakis router aDSL, ktory posiada min 2 wejscia RJ-45 i nadajnik WiFi.

Do drugiego kompa musisz dokupić kartę sieciową.

No i oczywiście musisz to wszystko skonfigurować:)

OK. Czyli mogę np. kupić taki router http://www.allegro.pl/item731678894_lin … ka_fv.html niby obsługuje ADSL.albo ten http://www.allegro.pl/item728636756_bel … _wifi.html

I wyczytałem ze muszą być inne kable nie takie jak teraz do podłączenia modemu tylko RJ-45 http://www.allegro.pl/item732740199_kab … 5_lan.html .

Ten pierwszy router nie obsługuje ADSL tylko DSL(xDSL) czyli sieci kablowe. Potrzebujesz routera ADSL czyli ten drugi się nadaje.

Do podłączenia routera do kompa potrzebujesz kabli RJ-45 czyli tych z 8 żyłami, a router do gniazdka za pomocą RJ-11 czyli zwykłego telefonicznego.

Ok dzięki już wszystko wiem :slight_smile: Pozdro