Neostrada TP - Router - 2 komputery stacjonarne

(Shaken) #1

Witam!

Poszukuję dobrego routera.

W domu mam dwa komputery stacjonarne oraz telefon z WiFi.

Małe przymiarki do zakupu laptopa.

Korzystam z łącza Neostrada TP 1,3Mb/s.

Modem USB SpeedTouch 330.

Jaki router byłby dla mnie dobry?

Z góry dzięki!

Pozdrawiam

P.S. Co oznacza Annex A?

Muszę to mieć w routerze?

(Gorgoroth) #2

Świeży temat na forum: router-bedzie-dzialal-t342514.html Zobacz go.

Co oznacza skrót Annex A/B?

Są to dwie różne specyfikacje łączy DSL. Pierwsza korzysta z analogowych linii telefonicznych (tzw. ADSL over POTS), druga z cyfrowych (ADSL over ISDN).

Jak wiadomo Neo lata na łączach telefonicznych tak więc router musi być pod Annex A.

(Xgregi) #3

Mam pewne doświadczenie jeśli chodzi routery, bo zajmuję się tym zawodowo. Sam też używałem różnych. Z czystym sumieniem mogę ci polecić D-LINK DSL-2640B. Ładnie chodzi pod Neo, używam go już pół roku i nie miałem żadnych problemów, działa stabilnie (mam 3 laptopy po wi-fi i też 1Mb/s).

Jeśli chcesz udostępnić drukarkę to kup coś z serwerem wydruku na usb.

(Kpc21) #4

A ja D-Linka bym jednak odradził. Są dość awaryjne (zależy na jaki egzemplarz się trafi). Polecę Linksysa WAG200G, a w niższej cenie coś od TP-Linka albo Pentagrama.

(Gorgoroth) #5

Ja również nie jestem zwolennikiem D-Linka. Wśród sieciowców kiedy nie działa router mówi się, że nie działa dlatego, bo to D-Link :smiley: Coś musi w tym być.

TP-Link i Linksys - wybierz coś z tego.

(Shaken) #6

Chyba wybiorę LINKSYS WAG200G.

Tylko że jest to stosunkowo stary model i jest już jego następca?

Który lepszy?

(Kpc21) #7

Ten starszy. Następcę mam i mnie nie zadowala. Natomiast miałem odpowiednika WAG200G tylko bez modemu ADSL (miałem radiówkę) i był lepszy. Zajmował mniej miejsca na biurku, można było go postawić pionowo (z tego akurat nie korzystałem, bo oglądałbym jego spód) i nie grzał się tak. I był ładniejszy, nie takie czornidło.

(Wojtas199201) #8

Witam nie chciałem zakładać nowego tematu a nie znalazłem konkretnej odp. na moje pytanie wiec tu się spytam.

Chcę rozdzielić Neostradę 2Mb/s na dwa kompy ale po przez kabel czyli z gniazda telefonicznego do routera, z routera do komputera nr.1 i 2 i jeszcze żeby miał wi-fi np. do telefonu czy tak można by wszystko podłączyć ?? Komputery będą działać niezależnie od siebie ?? W kompie nr.1 mam zintegrowana kartę sieciową a kompa nr.2 jeszcze nie posiadam wiec nie wiem jaka tam będzie karta sieciowa. Czekam na odp. z góry dzięki :slight_smile:

(Adrian Bakowski) #9

tak da rade.

Wystarczy ze masz jakis router aDSL, ktory posiada min 2 wejscia RJ-45 i nadajnik WiFi.

Do drugiego kompa musisz dokupić kartę sieciową.

No i oczywiście musisz to wszystko skonfigurować:slight_smile:

(Wojtas199201) #10

OK. Czyli mogę np. kupić taki router http://www.allegro.pl/item731678894_lin ... ka_fv.html niby obsługuje ADSL.albo ten http://www.allegro.pl/item728636756_bel ... _wifi.html

I wyczytałem ze muszą być inne kable nie takie jak teraz do podłączenia modemu tylko RJ-45 http://www.allegro.pl/item732740199_kab ... 5_lan.html .

(Adrian Bakowski) #11

Ten pierwszy router nie obsługuje ADSL tylko DSL(xDSL) czyli sieci kablowe. Potrzebujesz routera ADSL czyli ten drugi się nadaje.

Do podłączenia routera do kompa potrzebujesz kabli RJ-45 czyli tych z 8 żyłami, a router do gniazdka za pomocą RJ-11 czyli zwykłego telefonicznego.

(Wojtas199201) #12

Ok dzięki już wszystko wiem :slight_smile: Pozdro