Neostrada TP Transfer

Mamm neostrade tp 512 i gdy sicagam plik z byle z kad (rapidshare , dobreprogramy… itp. ) byle jakiej pojemnosci (np.5mb czy 500mb) to transfer ze 100+ spada mi na 30kb/s.Jak moge podwyzszyc transfer bo wiem ze powininen byc okolo 65mb/s.

Złączono Posta : 24.09.2007 (Pon) 16:39

Sorryy okolo 60kb/s

:o transfer 100+ na neo 512kb/s ? Coś Ci się pomyliło. Powinieneś mieć transfer około 62-64kb/s na neo 512kb/s a nie tak jak napisałeś 65mb/s ;] a te 100+ to chyba Ci z nieba spadło. Może jakiś syf blokuję Ci trochę łącze. Przeskanuj system skanerem antywirusowym do tego na spyware, adware, malware itp.

Prędkość pobierania zależy od obciążenia i wydajności serwera, nie wszędzie jest full transfer. Ale jeżeli ściagasz z Rapid’a (ciekawe, co? :D) i masz transfer 30kB/s, to już trochę podejrzane…

Wcześniej było dobrze? Zainstaluj cFos Speed (LINK), sprawdź, czy jakiś program nie pobiera ci czegoś w tle (np. wirus), sprawdź kompa antywirem, antyspyware…

Możesz podać loga z HJ :smiley:

Jak już coś to 62-64 kB/s ,KB/s (kilobajty)

1 kB (KB)kilobajt = 8 kb (kilobit)

Cegla2007 Na stronie http://www.speedtest.pl/ zrób test realnej prędkości łącza.

Dawalem juz logi i komp czysty nie ma juz robakow itp… A transfer ciagle 30kb/s. Sprobuje tym cFosSpeed i dam odp.

Tak sorry mój błąd :oops: Tak to jest jak się spieszysz :wink:

Cegla2007 Zanim sprawdzisz cFosSpeed sprawdz najpierw jaki masz rzeczywisty transfer tak jak napisał Sturmgewehr 44. Bo może to nie z Twojej winy, a problem leży po stronie TP.

Zrobilem 2

1:

2:

Jeszcze mam pytanie czy podczas tego testu moglo wplynac to ze sciagalem akurat w tym czasie plik?

No pewnie! Spróbuj jeszcze raz, ale bez ściagania!

Taki miałem wynik z obciążonym łączem (Neo 1MB).

ok Oto wyniki po resecie kompa tylko 1 strona otwarta byla

No to próbuj z cFos Speed.

Aha, to Neo masz od niedawna?

Wlasnie nie neo mam dlugo z niecaly rok (512) tylko nigdy nic tak duzo nie sciaglem i mnie transfer nie obochodzil az do dzisiaj.

Pozostaje cFos, pobierz go, a nastepnie przez kilka dni ściągaj pliki z dużą częstotliwością, a po paru dniach powinno już być dobrze.

:shock: czy to mu pomoże ?!

Jedynie telefon na blue line ci pomoże!!

Ale byk :x

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=91864

  • jak wspomniali poprzednicy cFoss.

Prędkość z początku wynosi 100 kB/s jednak to bujda :wink: normalnie pobiera się wolniej. Było nie raz to tłumaczone na forum gdy użytkownikowi co miał neo 128 plik rozpoczął pobieranie z prędkością 500 mB/s (!) a później spadł do 16 kB/s. Oczywiście predkość cały czas wynosiła 16 kB/s :slight_smile: Po prostu takie checa się dzieją :slight_smile:

Jak tam wirusiki? Firewall jest?

Czy podczas ściągania plików coś wysyłasz?

W ostateczności dzwonić do TP.

Ale mi też coś ostatnio wolniej chodzi neo. I telefony nic nie pomagają. Czasem chodzi jak powinno czasem o połowe wolniej czasem jak modemik :confused: szkoda gadać.

ha to tekst tego tematu, a co do odpowiedzi na zadane pytanie to na 95% to wina przeciążonej Neostrady, zadzwoń do nich i się zapytaj o co chodzi.