Neostrada tv i cyfra+ zakłócenia

witam, mam 2 tv w domu, od jakiegos czasu cyfre+ na jednym, a niedawno wzialem tv z neostraday do drugiego tv, to i to podlaczylem przez trojnik do anteny z cyfry, jak mam wlaczony tylko pierwszy lub drugi tv, to wszystkie kanaly są ok, lecz gdy mam włączone 2 telewizory pojawiają się zakłócenia, np. na pierwszym tv wlaczony mam kanał tvp1, a na drugim tvn, tvp1 odbiera dobrze, tvn nie, gdy na 1 tv włącze też tvn, to i tu i tu jest ok, tak jest z większością kanałów, wyświetla, że jest brak sygnału, mieliście podobny problem? Może jakoś inaczej niż przez trójnik wyjść. Dodam, ze na tv gdzie jest z neostrady, gdy jest włączony tv z cyfrą, działa tylko tvp1, tvp2, tvp polonia

Mam jeszcze jedno pytanie, czy moge jakoś zrobić tak, żebym tam gdzie mam tv z neo, mógł mieć także cyfre i tv neo na jednej karcie i dekoderze(tym z neo)

pozdrawiam :wink:

NIE WOLNO rozdzielać sygnału z anteny satelitarnej trójnikiem (chyba że będziesz pilnować, aby 2 dekodery nie były uruchomione jednocześnie)! Grozi to uszkodzeniem konwertera, a nawet głowicy w dekoderze.

Do tego służy konwerter typu TWIN.

Na jednym dekoderze nie da rady. Po prostu Neostrada TV wymaga specjalnego dekodera (pobiera uprawnienia przez Internet). Z Cyfrą takiego problemu by nie było, bo działa ona na każdym dekoderze który obsługuje kodowanie SECA (nie musi być oryginalny od Cyfry).

Jeśli chcesz oglądać również Cyfrę tam, gdzie masz Neo, musiałbyś kupić konwerter typu QUAD (4-wyjściowy, aby podłączyć 2 dekodery Cyfry i 1 Neo, 3-wyjściowych o ile mi wiadomo, nie ma), tzw. card splitter (rozdzielacz uprawnień karty abonenckiej; składa się z serwera, do którego wtykasz kartę C+ i kart klienckich, które umieszczasz w dekoderach) i jakikolwiek dekoder, który obsługuje kodowanie SECA. Jednak w tym wypadku chyba nie będzie ci potrzebny już dekoder Neostrady, bo o ile mi wiadomo, wszystkie kanały platformy TPSA zawiera również Cyfra+.

Nie wiem czy dobrze cię zrozumiałem ale nie możesz sobie tak po prostu do jednego konwertera podłączyć dwu odbiorników. Przyczyna jest prosta-kłócą się napięcia ustalające polaryzację konwertera. Póki chcesz na obu odbiornikach oglądać programy nadawane na transponderach o tej samej polaryzacji to jeszcze by"szło", jeżeli polaryzacje są różne będzie konflikt. Wyjście?-zastosuj konwerter dwu wyjściowy i do niego podłącz niezależnie oba odbiorniki. Żadne trójniki w grę nie wchodzą. Pozdrawiam.