Neostrada, utrata pakiet a problem z buforowaniem filmów na Youtube

Witam. Czy straty pakietów mogą powodować np nie wyrabianie się z buforowaniem Youtube’a?
Internet to Orange Neostrada w opcji do 20Mb/s (wcześniej było do 80Mb/s, ale po modernizacjach okablowania zmienili opcję na do 20Mb/s wraz z aneksem do umowy). Każdy speedtest wyrzuca te błędy pakietów. YT często nie wyrabia z buforowaniem, na tej prędkości powinien działać bez problemów. Sama prędkość na speedtestach działa w zakresie 4-10Mb/s

Tak, przerwy w pakietach mogą powodować powolne buforowanie YT.

YouTube opiera się na transmisji na protokole TCP, a ten wymaga retransmisji gdy pakiet nie dotrze poprawnie. Przy takim łączu nie tylko z YT będziesz miał problem.

Po takim downgardzie miałeś prawo do zerwania umowy z natychmiastowym skutkiem i trzeba było to zrobić.

To jest akurat firmie, prywatnie mam lte bez limitu i nie ma takich kwiatków.
Podesłali pismo z aneksem do umowy zamiast informacji o możliwości wypowiedzenia umowy.

Prawie nigdy nie piszą w aneksie, że można zerwać umowę. Właśnie dlatego, że można wtedy w dowolnym momencie zerwać umowę bo nie ma obowiązku podpisywania aneksu. Nie podpiszesz aneksu to masz dwie możliwości. Muszą utrzymać w mocy to co obowiązuje w umowie lub zerwać umowę bez kar umownych dla użytkownika. Jeszcze raz powtórzę - podpisanie aneksu nie jest obowiązkowe. Ale skoro przeczytaliście nowe warunki, podpisaliście aneks godząc się na nowe postanowienia w umowie to już nie ma szans na zerwanie umowy bez kary.

Rozumiem. Kiedyś jak miałem Neostradę to właśnie nie przychodził aneks a pismo z możliwością wypowiedzenia umowy. Tu nie zachowają poprzedniej opcji, bo nie ma już na to warunków technicznych po ostatniej modernizacji kablowej. Pozostaje zatem reklamować te utraty pakietów.