Neostrada + vista 64


(Mike Wroclaw) #1

Witam. Na początek wspomnę że czytałem różne fora na ten temat ale odpowiedzi nie znalazłem.

Mam Vite 64bit(oryginał) i neostradę z modemem sagem f@st800 i za żadne skarby świata nie mogę się połączyć z netem. wszytko kończy się na weryfikacji użytkownika. przypadkiem zauważyłem że w menadżerze urządzeń miałem pozycję ADSL... i przy tym żółty trójkąt. sterowniki mam niby dobre. ale niby. macie jakieś sugestie ?

pozdro


(Maney691) #2

Hmm.. moja sugestia jest taka: zakup modem ADSL z wyjściem Ethernet (np taki), konfigurujesz go z poziomu przeglądarki internetowej (niekoniecznie na twoim komputerze :smiley: ), podłączasz go kablem sieciowym do komputera i.. zapominasz że masz modem :smiley:


(mysz 1) #3

Sagem F@st 800 dobrze pracuje na Viście 64b .

Sterowniki : http://www.download.net.pl/396/Sagem-Fst-800/

Instalacja : PPM na Setup.exe , zaznaczasz uruchom jako administrator .

Konfiguracja : zaznaczasz PPPoE LLC 0/35 .

Panel sterowania\Opcja internetowa\ Połączenia - zaznaczasz ustaw połączenie domyślne i zawsze wybieraj połączenie domyślne .

W ustawieniach wpisujesz nazwę i hasło .


(Kaka') #4

mike_wroclaw ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte konsekwencje w postaci ostrzeżenia.


(Mike Wroclaw) #5

Proponuję wywalić temat do śmietnika


(Blazej25) #6

witam, mike_wroclaw powiedz mi czy rozwiazales problem z tym modemem?

Mam ten sam poroblem. Mam na kompie z 10 sterownikow do sagema i z kazdym konczy sie na podlaczeniu modemu i komunikacie o braku jakiegos pliku w koncowej fazie instalacji sterownika...


(Dudus834) #7

Kup sobie lepiej router ADsl podlacz ethernetem i bedzie ci net smigal na kazdym systemie czy to windows czy linux bez zadnej konfiguracji systemu.


(Blazej25) #8

tak sie sklada ze jestem na etapie poszukiwan odpowiedniego routera do neo z wifi.

Moze jakies konkretne propozycje???


(Dudus834) #9

http://proline.pl/sklep.php?prodid=LINKSYS+WAG54GS-EU Ja osobiscie polecam Ci ten router.


(Blazej25) #10

Tez rozwiazalem ten problem zakupujac router http://www.komputronik.pl/Sieci/TP_Link ... ,id,36572/

Polecam.


(Wojzim) #11

Ja mam liveboksa i po instalacji visty 64 też nie chciał działać - problem na etapie instalacji. Zamiast przez usb połączyłem kablem sieciowym. Poszło od razu.