Neostrada vs. Netia vs. UPC - Który internet wybrać?

Witam. Mam pytanie. Niedługo kończy mi się umowa w Neostradzie i zastanawiam się nad wyborem nowego łącza. Jeśli ktoś posiada Netię lub UPC to niech się wypowie na ten temat :slight_smile: A może lepiej zostać przy Neostradzie ? Czy każdy z tych internetów na zmienne IP ? Który internet jest dobry w stosunku do ceny ? Proszę o szybką odp. :smiley:

Ja bym wybrał UPC… jest w sumie najszybszy praktycznie bezawaryjny (mam go już pare lat i nie było żadnej awarii) za przystępną cenę ;]

za 89zl masz 10mb/s bez żadnych limitów… lub za 149zl masz 20mb/s choć te 10mb/s przeciętnemu człowiekowi w zupełności wystarczy ;D

Jedyny minus że w godzinach 16-24 trochę zwalnia choć ostatnio coraz mniej także pewnie coś tam poprawiają ;D

Apropo zmiennego ip to w zasadzie każdy ma zmienne ale chyba w upc bardzo rzadko zmieniają ;]

Też polecam UPC, ale za 89 zł jest 10mb/s ?! Nie możliwe. W jakiej promocji? Gdybyś mógł zapodaj linka, gdzie to znalazłeś byłbym Ci wdzięczny.

Pozdrawiam :slight_smile:

ja tam przy Neostradzie jest pewny dostawca

Zależy czy masz linie tych operatorów, bo w 99% korzystają oni i tak z infrastruktury TP. Dlatego można powiedzieć ze jakościowo to te usługi się nie różnią. Jedynie cenowo wychodzi lepiej. Ach- i te reklamowane 6 czy 10 Mb/s jest nie zawsze osiągalne. Przed podpisaniem umowy upewnij się ze mniej więcej tam gdzie mieszkasz net lata z taką prędkością, bo dużo zależy od odległości od centrali.

Ja osobiście mam Internet 1mb/s z Netii płacę 49.00 zł przez 3 lata i jestem z niego bardzoo zadowolony :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Ostatnio mój kolega założył sobie Netie 4MB/s na promocji i jest zadowolony. Info tutaj http://www.netia.pl/specjalne,54.html

Jeżeli masz internet na linii TP to jak u nich jest awaria to i u ciebie będzie .

Napewno nie u Neostrady . Odłączyli mi internet na 29 dni , a 30 dni podłączyli 256 zamiast 1 Mb aby umowy nie mógł rozwiązać. Było wiadomo że już wcześniej że mogli mi podłączyć to 256 .

UPC 10Mb/s za 89zł/ miesięcznie bez żadnych dodatkowych opłat :slight_smile:

A nie ma np. takiej możliwości jak w Neostradzie że zrobisz reset routera i od razu będę miał inne IP ?

Odpowie mi ktoś ?

Apropo upc… 89zl to normalna cena za 10mb/s a za 20mb/s jest 149zl ;] A z osiąganiem tych 10mb/s… na ogół w testach wychodzi ok 8,5mb/s ale jak na 89zl nie ma chyba co narzekać ;]

A jeżeli chodzi o zmiane ip po wyłączeniu i włączeniu modemu hmm jakoś nigdy nie sprawdzałem… mam go non stop włączonego ;]

A ogólnie jest jeszcze promocja… jak się weżmie mix pakiet czyli telewizje,telefon i telewizje płąci się za wszystko o 20% mniej… choć osobiście wole moją starą opcję czyli mam internet,telefon (za 69zl) i nic nie płace za kablówke bo 3 usluga free ;] choć w sumie nigdy jeszcze nie użyłem telefonu (brałem go tylko jako rozszerzenie umowy aby zwiększyli mi prędkość neta ;] )

To jeśli mógłbyś to weź zresetuj Router i zobacz na stronce czy zmieniło Ci się IP. Jest to dla mnie bardzo ważne :slight_smile:

Również mam chello i nawet przed wybraniem tego dostawcy dzwoniłem 2x i pytałem się konsultanki czy Ip jest zmiennie. Ona oczywiście potwierdzała, że chello ma od zawsze ( :shock: ) zmiennie ip.

Oczywiście widziałem, że tak nie jest i równiez u mnie też nie ma. Jedynie co zauważyłem to, że co jakiś okres czasu się zmienia(miesiąc, może dłużej)

Też polecam UPC jestem bardzo zadowolony

Może wydam się śmieszny ale nie polecę żadnego z tych dostawców ewentualnie netia lub upc jeżeli nie ma do wyboru innego.

Z neostradą są problemy jak ■■■■■■■

jeżeli chodzi o cenę to Orange Freedom wyjdzie najtaniej.Modem jak w neo ale lepiej łączy

Chello - stabilny internet, praktycznie zero awarii. Nie ma problemów z modemami i programami dostępowymi jak w TP. No i 10mb/s za 89 zł :slight_smile: Co do prędkości, osiąga taką. MI pobiera pliki z prędkością 1,3-1,6mb/s a nie 1mb/s jak podają :slight_smile: