Neostrada vs. Netia vs. UPC - Który internet wybrać?


(Fempter) #1

Witam. Mam pytanie. Niedługo kończy mi się umowa w Neostradzie i zastanawiam się nad wyborem nowego łącza. Jeśli ktoś posiada Netię lub UPC to niech się wypowie na ten temat :slight_smile: A może lepiej zostać przy Neostradzie ? Czy każdy z tych internetów na zmienne IP ? Który internet jest dobry w stosunku do ceny ? Proszę o szybką odp. :smiley:


(neo10) #2

Ja bym wybrał UPC... jest w sumie najszybszy praktycznie bezawaryjny (mam go już pare lat i nie było żadnej awarii) za przystępną cenę ;]

za 89zl masz 10mb/s bez żadnych limitów... lub za 149zl masz 20mb/s choć te 10mb/s przeciętnemu człowiekowi w zupełności wystarczy ;D

Jedyny minus że w godzinach 16-24 trochę zwalnia choć ostatnio coraz mniej także pewnie coś tam poprawiają ;D

Apropo zmiennego ip to w zasadzie każdy ma zmienne ale chyba w upc bardzo rzadko zmieniają ;]


(Patryk94) #3

Też polecam UPC, ale za 89 zł jest 10mb/s ?! Nie możliwe. W jakiej promocji? Gdybyś mógł zapodaj linka, gdzie to znalazłeś byłbym Ci wdzięczny.

Pozdrawiam :slight_smile:


(natarcie_) #4

ja tam przy Neostradzie jest pewny dostawca


(Winiarro) #5

Zależy czy masz linie tych operatorów, bo w 99% korzystają oni i tak z infrastruktury TP. Dlatego można powiedzieć ze jakościowo to te usługi się nie różnią. Jedynie cenowo wychodzi lepiej. Ach- i te reklamowane 6 czy 10 Mb/s jest nie zawsze osiągalne. Przed podpisaniem umowy upewnij się ze mniej więcej tam gdzie mieszkasz net lata z taką prędkością, bo dużo zależy od odległości od centrali.


(system) #6

Ja osobiście mam Internet 1mb/s z Netii płacę 49.00 zł przez 3 lata i jestem z niego bardzoo zadowolony :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:


(Manian) #7

Ostatnio mój kolega założył sobie Netie 4MB/s na promocji i jest zadowolony. Info tutaj http://www.netia.pl/specjalne,54.html


#8

Jeżeli masz internet na linii TP to jak u nich jest awaria to i u ciebie będzie .

Napewno nie u Neostrady . Odłączyli mi internet na 29 dni , a 30 dni podłączyli 256 zamiast 1 Mb aby umowy nie mógł rozwiązać. Było wiadomo że już wcześniej że mogli mi podłączyć to 256 .


(Fempter) #9

UPC 10Mb/s za 89zł/ miesięcznie bez żadnych dodatkowych opłat :)

A nie ma np. takiej możliwości jak w Neostradzie że zrobisz reset routera i od razu będę miał inne IP ?


(Fempter) #10

Odpowie mi ktoś ?


(neo10) #11

Apropo upc.. 89zl to normalna cena za 10mb/s a za 20mb/s jest 149zl ;] A z osiąganiem tych 10mb/s... na ogół w testach wychodzi ok 8,5mb/s ale jak na 89zl nie ma chyba co narzekać ;]

A jeżeli chodzi o zmiane ip po wyłączeniu i włączeniu modemu hmm jakoś nigdy nie sprawdzałem.. mam go non stop włączonego ;]

A ogólnie jest jeszcze promocja... jak się weżmie mix pakiet czyli telewizje,telefon i telewizje płąci się za wszystko o 20% mniej... choć osobiście wole moją starą opcję czyli mam internet,telefon (za 69zl) i nic nie płace za kablówke bo 3 usluga free ;] choć w sumie nigdy jeszcze nie użyłem telefonu (brałem go tylko jako rozszerzenie umowy aby zwiększyli mi prędkość neta ;] )


(Fempter) #12

To jeśli mógłbyś to weź zresetuj Router i zobacz na stronce czy zmieniło Ci się IP. Jest to dla mnie bardzo ważne :slight_smile:


(Błażej) #13

Również mam chello i nawet przed wybraniem tego dostawcy dzwoniłem 2x i pytałem się konsultanki czy Ip jest zmiennie. Ona oczywiście potwierdzała, że chello ma od zawsze ( :shock: ) zmiennie ip.

Oczywiście widziałem, że tak nie jest i równiez u mnie też nie ma. Jedynie co zauważyłem to, że co jakiś okres czasu się zmienia(miesiąc, może dłużej)


(k-9) #14

Też polecam UPC jestem bardzo zadowolony


(matekadamczak) #15

Może wydam się śmieszny ale nie polecę żadnego z tych dostawców ewentualnie netia lub upc jeżeli nie ma do wyboru innego.

Z neostradą są problemy jak cholera

jeżeli chodzi o cenę to Orange Freedom wyjdzie najtaniej.Modem jak w neo ale lepiej łączy


(system) #16

Chello - stabilny internet, praktycznie zero awarii. Nie ma problemów z modemami i programami dostępowymi jak w TP. No i 10mb/s za 89 zł :slight_smile: Co do prędkości, osiąga taką. MI pobiera pliki z prędkością 1,3-1,6mb/s a nie 1mb/s jak podają :slight_smile: