Neostrada vs Radiówka


(:Piotrek:) #1

W tym temacie piszcie czy macie stałe łącze radiowe czy neostrade.

Piszcie także komentarze co jest lepsze itp.


(Kwisnia 1990) #2

Temat bez sensu, a lepsze neostrada niz radiówka proste chociaż zakłóceń sygnału niema, i tudniej jest się hakerowi włamać. Niż przez sieć radiową. A trnasfer i prędkość ściągania zależy jaka oferuje ta radioówka i z jaka opcja neostrady chcesz porównać. Ja jednak obstaje przy neo.


(Tomekvip22) #3

Ja tez :wink:


(Barti041) #4

ja używam neo, wady to trzeba mieć abonament minimum 50zł, ale tak jak napisał kwisnia nie ma w neo zakłóceń sygnału


(Morgenowsky) #5

Radiówka jest beznadziejna - tak jak za kilka dni ten temat (będzie wojna) :mrgreen:

Cały czas traciłem sygnał i nie miałem stałego dostępu do neta.


(Kwisnia 1990) #6

Zgodzam się w 100% z Morgen taka prawda ciągle traci sygnał, kolega się ostatnio sprzeczał że jego radiówka jest lepsza od neo, 96kb/s przestawił proxe i sie mu ze stron szybciej sciaga. Ale przez p2p i sieci bittorent nie dochodzi nawet do 15 kb/s :mrgreen:


(:Piotrek:) #7

Fajnie też, że neostrada ma zmienny numer IP można wtedy zciągać z Rapidshare na free:)


(Kwisnia 1990) #8

No właśnie, więc widzisz że lepsza.


(Michal Kolatek) #9

Radio nie ma limitów i jest tańsze ja mam opcje 30 zł miesięcznie brak limitów i brak niewolniczej umowy 256kb/s moge na początku każdego miesiąca zwiększyć do 512 za 50 zł, wady to że czasem zrywa połączenie ale nie zawsze tak może być np. ja mam antene skierowaną prosto na wielkie drzewo u kolegi nie ma drzew i praktycznie mu nigdy nie zrywa jak masz ''czysą'' trase to możesz brać radio, a ilu jest hakerów, to zalerzy od zabezpieczeń używasz IE, chodzisz po warezach, trzech iksach :lol: przy braku zabezpieczeń to normalne że złapiesz syf.

Jak sciągasz dużo nielegalnych gier to bież neostrade


(Kosa2) #10

Ja mam radiówke, ale moje 3-letnie doświadczenie podpowiada, że to nie najlepszy wybór :confused: W mojej sieci osiedlowej admin zablokował tyle portów, że nawet gg normalnie łączyć się nie chciało. Po za tym pingi do serwera(czyt. rutera) były niejednokrotnie większe niż 6000ms co przekładało się tym samym na funkcjonalność sieci (nigdy jeszcze nie udało mi się poprawnie wyświetlic udostępnionych udziałów :stuck_out_tongue: ) Net chodził w kratkę (tzn. działał jak ktoś pilnował a jak admin gdzies wychodzi to już neta nie ma -trzeba dzwonić). Co prawda czasami były prędkości do ponad 4000kb/s ale ten stan utrzymywał się zaledwie 3-4 sek. Dodam jeszcze że moj kolega ma neostrade i jak narazie działa mu idealnie (jeśli nie liczyć kilku problemów przy aktywacji). Jedyne co mi nie odpowiada w neo to limity transferu a po za tym może być.


(Kwisnia 1990) #11

Akurat hakerzy nie włamuja się tylko ze stron :wink: a tańsza bo mniej bezpieczne. Włamną (podepną) się do sygnału z radiówki np.


(:Piotrek:) #12

Nie koniecznie gry wystaczy zwykłe darmowe programy, ściągniesz raz i limit na rapidshare się skończy, a tak rozłączysz się i możesz ściągać na free :slight_smile:


(Filipsko) #13

Dokładnie

Niestety ja też tak miałem :frowning:

Akurat jeżeli o włamania chodzi to uwierzcie mi - o wiele łatwiej włamac się na komputer z publicznym IP, niż z wewnętrznym.


(Thomansinho) #14

Ja mam radiówke z konieczności, mój dom stoi 200 metrów od routera z przekaznikiem, wolna przestrzeń, bez drzew, linii, domów itd... w radiówce nie masz limitów :mrgreen: które trzeba by było oszukiwać :? Jeśli masz Firefoxa/Operę, dobrego firewall'a i antywira, hakerzy będą mieli problem się do Ciebie dobrać. Dodatkowo wszystkie routery mają firewall, a to wszystko plus jeszcze Win Update, czyni Cię odpornym, chyba że trafisz na mojego kumpla, który już kilka razy mię zhakował, omijając szysko i nie pozostawiając po sobie śladu... jedynie wiedział jakie trzymam dokumenty na kompie :evil:

Złączono Posta : 04.09.2006 (Pon) 19:24

A jeśli chodzi o podkradanie sygnału... wszystko zależy od dostawcy, który może Cię odpowiednio zabezpieczyć, po za tym jeśli ktoś podczepiłby się pod sygnał musi jeszcze pokonać kilka kodów, które ja sobie mam :mrgreen:


(Krzys299) #15

Mam radiówkę i choodzi bardzo dobrze, chociaż dzisiaj zamulała, ale to może przez prace prowadzone. Ogólnie jest dobrze, mam z 1 km. do nadajnika bez przeszkód. Nie rozłącza i jest ok.


(Tommekx) #16

:o

Jeśli autor tematu chce porównywać internet radiowy i neostrade, to niech napisze konkretnie jaką szybkosc ma ta radiowka, ile za nia płaci, jakie ma IP(zewnętrzne czy wewnętrzne) oraz w jakiej odległości jest od nadajnika. Bo nie zawsze radiowka jest taka zła, jak większości się wydaje


(Misza89) #17

Ja mam radiówke 1Mb/s, ale na stronie twojeip.wp.pl pokazuje koło 400kb/s. Mam z 200 metrów od anteny. Płacę 65zł. Nie mam żadnych problemów. Raz tylko trzeba było wyłączyć i włączyć coś tam w skrzynce i raz rano nie było. A korzystam z karty D-Link.


(Piotrek Płatek) #18

Mam radiówkę i jest elo. Nadajnik stoi na mojej działce. Z 10 m od komputerka z antenką.


(Fab22) #19

Teraz są w połowie Polski koszmarne problemy z zamawianiem/rezygnacją z Neostrady. Popsuł im się w zeszły poniedziałek (a może i wcześniej) system bilingowy. Jak ktoś chce zrezygnować, to musi wysłać oświadczenie listem poleconym. Rozpatrzą to gdy znów zacznie im działać system. Tymczasem trzeba płacić, bo inaczej postawią dług do windykacji i jeszcze komornikiem zaczną szczuć. Potem, gdy już sprawy się wyklarują, mają oddać. W infolinii Neostrady nabrali wody w usta. Pytałem wyraźnie, czy ten bałagan z Neo jest z winy padniętego systemu (bo mówili tak o tym w radiu), to oni nabierają wody w usta. Heh...