Neostrada - wolny internet

Mam problem od jakiegoś tygodnia mam bardzo wolny internet i ogromne pingi. Mam neostrade 1mb pingi zawsze były

po 50 - 80 [czasami się zdarzały wyższe] internet chodził szybko., ale teraz zamiast mieć to 900 kb/s - 1000 kb/s to na teście zdarza się ze mam 200 kb/s - 400 kb/s do tego pingi w grach typu Counter strike mam około 400 - 800 !!

system świeżo po formacie - mam antywirusa [nod32] Prosze o pomoc. sys win xp sp3. a i na drugim komputerze mam linuxa internet chodzi lepiej ale też dużooo wolniej niż 2 tyg temu jak było wsztko ok.

Proponuję zainstalować wersję testową cFosSpeed 5.12 http://www.cfos.de/speed/cfosspeed_pl.htm i jeżeli po kilku dniach się nic nie poprawi to będzie to znaczyło, ze wina leży po stronie Neostrady, a nie komputera. W opcjach programu proponuje zaznaczyć pierwszeństwo dla pingów

P.S. Też mam Neostradę i ostatnio jakby się trochę pogorszyły pingi, takie odniosłem wrażenie ale nie mam problemu z grami sieciowymi, pewnie dzięki cFosSpeed.

Problem leży ewidentnie po stronie neostrady, ponieważ transfer jest 2x mniejszy. Przeciążone linie? Jak to neostrada… Musi poprawić się samoistnie za kilka dni. Na szczęście nie mam już tego typu problemów, ponieważ skończyła mi się umowa z neostradą i mam nowy net, ale takie sytuacje jak Twoja zdarzały mi się co kilka tygodni. Najczęściej w godzinach 18-23.