Neostrada z modemem ZTE ZXDSL 852 na dwa kompy

Witam. Jestem szczęśliwym nabywcą nowiutkiego laptopa, ale mam w związku z tym jeden problemik. Chciałbym korzystać z internetu na dwoch komputerach jednocześnie: na moim wysłużonym PieCu i na lapku. Czy można jakoś rozdzielić sygnał? Jakiś rozdzielacz USB czy coś takiego(modem jest podłączany do kompa przez USB)? A może trzeba router? Jak to dokładnie zrobić bo nie mam zielonego pojęcia. I żeby było możliwie tanio, bo jestem bez kasy chwilowo… Wiem ze można po prostu iść do TP i wynajmować liveboxa za 10zł na miesiąc, ale przez rok to wychodzi 120zł. To chyba i tak najdroższe rozwiązanie.

Macie pomysły??

Z góry dzięki za pomoc.

Lapek to Acer Aspire 5710g-101g16 a drugi komp to ten z podpisu

Proponuję Ci kupić router firmy Linksys.Sprzęt jest dobry i łatwy w obsłudze.Wydasz raz te pieniądze i będziesz miał małą sieć w domu.

http://www.allegro.pl/item263072435_linksys_befw11s4_router_wi_fi_4_portowy_switch_fv.html

czyli jednak router. A mógłbyś mi tak z grbusza wyjaśnić jak to działa i jak to podłączyć i skonfigurować?

Złączono Posta : 12.11.2007 (Pon) 20:31

ale jezeli jeden komp bedzie wyłączony(obojętnie ktory) to na drugim będę mógł buszowac po necie, tak?