Neostrada z telefonem HD a zwykły telefon TP problem?

Witam mam duży problem za trzy miesiące wygasa mi umowa na Neostradę,a na telefon mam umowę na czas nieokreślony. Na stronie TP pojawiły się pakiety usług mnie zainteresowała opcja ,neostrada z telefonem HD abonament wychodzi 5zł drożej niż mam,a zamiast marnego planu z naliczaniem impulsowym,mam pakiet z nielimitowanymi rozmowami .Przeglądając regulamin wyczytałem ze jest w ten pakiet wliczona opłata za utrzymanie łącza ,ale nie można tej oferty wziąć jak ktoś ma telefon w TP.Czyli wychodzi ze starzy abonenci są robieni na szaro i muszą korzystać z arcy drogich i nie korzystnych planów telefonicznych,a nowy abonent ma lepiej.No ale co robić jak rozwiążę umowę z TP to czy mi bez problemu na nowych zasadach podłączom ?.

Jak masz umowe na czas nieokreślony to ją wypowiedz :slight_smile:

Dokładnie, wypowiadasz umowę i czekasz jak już wygaśnie. W tedy jesteś nowym abonentem.

Czasami jest tak że operatorzy starają się żeby jednak klient został (ale tylko w tedy jak wypowie umowę) i proponują różne promocje - czasami można ugrać coś więcej.

bo w TP to jest telefon VOIP a nie zwykły stancjonarny, czyli płacisz oddzielnie jeszcze za zwykły telefon ten abonament co teraz

możesz zmieć na NETIE za 99zł nielimitowane rozwmowy na stacjonarne w polsce i internet taki na ile ci łacze pozwoli i tu juz nie ma opłaty za utrzymanie łacza bo jest to zwykły telefon WLR

bison616 ale TP zlikwidowała opłatę za utrzymanie linii w tych pakietach,tylko ze zamiast zwykłego telefonu jest VoIP,za bardzo mi to nie szkodzi.Bo mogę podłączyć tradycyjny telefon bo dostaje urządzenie od TP,ale zastanawia mnie kwestia wypowiedzenia abonamentu telefonicznego (czy może być jakiś haczyk przygotowany),i będę musiał i tak płacić opłatę dodatkową za utrzymanie łącza .Oni przeważnie takie numery stosują bo by zrobili promocję ze zwykłym telefonem a nie VoIP.

nowakjac tak właśnie myślałem ,ale słyszałem ze taki trik może się skoczyć źle,jeśli odłączą a ktoś inny przejmie port na centrali,to na podpięcie internetu czeka się kilka miesięcy.

http://www.blog.tp.pl/wojciechjabczynsk … utrzymanie

edit.

Poczekam jeszcze trochu,ostatnio zaczęła wydzwaniać telekomunikacja.A to chyba była zapowiedz promocji,szukają jeleni na stare warunki.A tu od wczoraj weszła ta promocja,może coś lepszego dadzą na święta.Co do Netii to w moim warunku się zupełnie nie opłaca bo mam zabytkowe 2mb,a TP się nie opłaca skracać linii,bo poco jak jedyna alternatywa w mojej okolicy to dostęp radiowy.

Na liniach TP kosztuje to 109zł

ale w Netia jest 4 miesiące po 2zł co daje spora oszczędność i zwykły telefon anie Ten VoIP który u mnie ostatnio po wymianie LB na LB2 szwankować

Ogólnie to te nowostki co się okazują to kosztują więcej niż poprzednio, i chyba podziękuje TP wypowiedzenie złożone.

Co ciekawe TP na swojej stronie daje te pakiety jako główną ofertę,czyli początkowo może wywierać presję na abonencie,by dzwonił na błękitną i przedłużał umowę .Co ciekawe jeśli się wybierze tylko przedłużenie umowy Neostrady z telefonem wyskakuje (Aktualnie posiadasz usługę

neostrada + neofon o identyfikatorze),i w tym miejscu kapujesz ze oferta nie jest dla ciebie,ale gdy wybierzemy korzystny wariant dla operatora czyli najdroższy z TV i pakietem witaj HD,to jest tylko wzmianka ,aktualnie modyfikujesz usługę neostrada z telewizją o identyfikatorze:,czyli wychodzę z założenie ze jest to wprowadzanie w błąd ,abonent może sobie pomyślec ze kupując pakiet Telefon+Internet+TV od 129zł,nie będzie płacił za standardowy telefon.Czemu nie można ze strony tego operatora jak u Netii dostać ofert przejrzystej,a nie kombinatorki.

No bo to ma byc oferta bez opłaty za utrzymanie łączą bez posiadania tez Tel. stacjonarnego. Dla tych co posiadają Numer stacjonarny ta opcja nie jest możliwa hehe

Fakt Na stronie TP jest teraz tak popieprzone pieprzem ze nie wiadomo o co chodzi. I chyba wymyslili nowe oznaczenie prędkości łącza “10Mbs” a powinno być 10Mbps.

Usługa Neo+TV+Telefon HD jak to teraz nazwali jest droższa niż dotychczas żenada. w ogule wszystko poszło u nich w górę heheheh

Dodatkowo z tej strony:

http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/pak … unpack_hd/

Można wywnioskować po cenie Abonamentu za telefon"81zł" ze jest to zwykły telefon stacjonarny, a nie Internetowy, nie podali ile kosztuje sam telefon VoIP HD !?

Dodatkowo dzwoniąc na infolinie można usłyszeć, ze jest pakiet Neo+TV+Tel VoIP (nie HD) za 99zł na 12miesiecy, gdzie niema czegoś takiego na stronie :smiley: :o

cholinex może być z tymi 99 złotymi prawda,przeglądając internet dowiedziałem się ze to co jest na stronie TP,czyli ten pakiet z trzema usługami ma ukrytą opłatę za utrzymanie łącza. A zapewne ta oferta co się dowiedziałeś nie mam,wnerwia mnie takie kombinatorstwo.Sieci komórkowe wydały miliardy złotych na maszty, i nie żądają z tego tytułu opłat za utrzymanie telefonu,przecież to jest chore ze 100 minut na stacjonarne w Play Fresh kosztuje 5zł ,a w TP plan z dwoma godzinami 20 zł więcej niż utrzymanie łącza bez telefonu.Czyli Play liczy 5zł za 100minut na stacjonarne a TP 20zł za 120minut ,do tego Play płaci za połączenia TP.

Dla nie obeznanych w temacie do stacji bazowych tez są podciągnięte światłowody,więc mówienie ze tylko TP remontuje a inni spijają śmietanę jest nie na miejscu .Po za tym żadna sieć komórkowa nie dostała za marny grosz ,jak oni infrastruktury.Czytałem kiedyś jak się tłumaczą abonentom jak ja ze słabymi połączeniami ze nie mają środków na rozbudowę,albo to nie jest opłacalne.A bazy komórkowe nieraz są na takim odludziu ze szok.

otóż informuję wszystkich niedowiarków: jest teraz możliwość przeniesienia numeru stacjonarnego na usługę voip (nawet jesli na stacjonarnym jest lojalka, nie będą naliczane kary za zerwanie umowy) tak na przykład neo 2 Mb plus nr voip z nieograniczonymi rozmowami na stacjonarne to 89 zł przy 24 m-cach. i dotychczasowi abonenci nie są traktowani gorzej. nie trzeba z niczego rezygnować. Widocznie trafiliście na złych konsultantów

Dodane 28.10.2011 (Pt) 13:10

bison616 ,

nieprawda z tym, że w tp płaci się oprócz tego za stand. telefon, kiedys tak było, ale w nowej promocji nie

anawa81 no to wiec spróbuje się coś dowiedzieć,chciałem spróbować większą prędkość i tu mam pytanie jeśli są założone widełki i zmienia synchronizację,to czy przy takiej zmianie jest przerywana rozmowa telefoniczna ?.

edit: tylko mnie niepokoi regulamin 4 podpunkt 3

Na łączu na którym ma być świadczona usługa,nie jest świadczona usługa telefoniczna oraz nie wykluczają tego warunki promocji z której abonent korzysta .

Porter25 ,

jak chcesz, mogę sprawdzić, jaką max prędkość możesz mieć. mail annawa@go2.pl

To można było już dawno chyba!!? tylko ze wtedy była naliczana opłata za utrzymanie łącza. jak sie nie miało Stacjonarnego.

@anawa81

Konsultantem jesteś??

Tak, a powiedz mi ile w takim razie kosztuje to teraz bez tego stacjonarnego?? :slight_smile: na 12m? przy opcji 10Mbps +tv?

A tak w ogóle to chyba nie trzeba mieć, a nawet nie można mieć Telefonu stacjonarnego, tylko przy opcji FunPackHD ??

chalinex, dla tych kto nie chce utrzymywać linię to można przecież wziąć opcje neostradę z voip… Dla chcącego nic nie ma nie możliwego.