Neostrada z telewizją - prośba o instrukcję instalacji

Cześć.

Przychodzi mi zrobić format u kumpla na kompie i chciałbym zasięgnąć porady co do instalacji u niego Neostrady z telewizją, przez Liveboxa.

Na ten moment, ma to zainstalowane przewodowo, przez Ethernet. Nie wiem kto mu to robił i jak mu to robił, ale jest zadowolony, bo połączenie jest stałe, od razu przy włączeniu kompa i silne, tak jak ADSL. Miał kiedyś przez ten modem WiFi USB, ale nie sprawdzało się to przez wysoki ping i loss, a gość gra w CSa.

W internecie są różne instrukcje tej instalacji, ale nie jestem przekonany do żadnej z nich. Osobiście, wolałbym uniknąć instalowania tego całego ustrojstwa przez kartę sieciową, bo kompletnie się na tym nie znam, a wolał bym podłączyć to jakoś przez USB.

Chciałbym też uniknąć zabaw przy gniazdku, bo wydaje mi się, że tam raczej wszystko jest ok, a jedyne manipulacje ograniczyłbym do jakiegoś podłączenia kabli i konfiguracji w systemie.

Mógłby ktoś w kilku punktach opisać przebieg takiej instalacji, o ile faktycznie jest możliwa? Dodam jeszcze, że nie wiem czy gość ma płytę instalacyjną i dane do rejestracji, a jeśli już to pewnie gdzieś zakopane…

nic nie odłączaj zostaw tak jak jest wszystko i sformatuj tylko PC nic nie instaluj z żadnych płyt livebox ma zapisane wszystkie ustawienia i nic nie trzeba więcej robić.PC po formacie automatycznie ustali połączenie z internetem ,jeśli livebox jest podłączony do portu usb to podłącz go tylko do wejścia Ethernet zyska dzięki temu troszkę na pingu

konfigurować liveboxa trzeba wtedy gdy zrobi się reset do ustawień fabrycznych trzeba wejść wtedy w ustawienia wpisując adres urządzenia w przeglądarce internetowej 192.168.1.1 hasło i login admin/admin w zakładce dostęp do internetu wpisujesz dane które były przydzielone przy pierwszej instalacji czyli login i hasło do internetu i to wszystko reszta ustawień pozostaje bez zmian.niepotrzebna jest żadna płyta z softem od tp który tylko zamula PC