Neostrada z telewizją - przewodowy dostęp do internetu


(Kamil 1406) #1

Cześć!

Mam kilka pytan. Przed chwilą dostałem telefon z neostrady, z propozycją anulowania starej umowy i założenie nowej, ten sam net + telewizja. Dostane talerz i dekoder czyli chyba livebox. I tera mam pytanie. Czy internet będę musiał podłączyc do komputera bezprzewodowo? CZy moge rpzewodowo? I czy muszę prowadzić internet (przewód) aż z tego miejsca gdzie będzie livebox, czyli tam przy telewizorze? Czy musze ciągnąc z liveboxa czy moge poprostu miec tak jak teraz prosto z lini telefonicznej i ten router co teraz mam?


(Jan Szatan) #2

Nie, nie, nie... żadnego talerza nie dostaniesz... Dostaniesz sam dekoder. Podłączasz go z liveboxem przez kabel Ethernet. Co do internetu to możesz równocześnie podłączyć do liveboxa przez Ethernet lub USB. Musisz ciągnąć z liceboxa, chyba że nie będziesz TV używał to wtedy możesz.


(Icearas) #3

Jeżeli możesz to tego nie bierz. Dlatego, że dostałem także od nich taki telefon na początku roku, że przyślą Liveboxa + dekoder, że stara umowa będzie anulowana itd. Sprzęt przysłali, a umowa do tej pory (3 miesiące prawie już) nie została aktywowana. Mimo telefonów i rzekomo sprawa jest w toku. Ogólnie nie polecam się pisać na to.


(Kamil 1406) #4

Ale babka mówiła, że wszystko do podłączenia dostane i o talerzu tez tam mowiła coś, i jak patrze to wszyscy co to mają to dostają.

I sie teraz zastanawiam czy wziąść to i ciągnąć kabel przez cały dom :confused:

Ten kabel do komputera co musze pociągnąć od liveboxa to ejst ten zwykły telefoniczny co teraz mam nim podłączone?

-- Dodane 15.03.2009 (N) 8:55 --

Jeszcze chciałbym się dowiedzieć czy bede miał zmienne ip? Czy wtedy tylko sie zmieni kiedy bede restartował LB? :confused:


(system) #5

Wydaje mi się, że standardowo w neostradzie jest zmienne IP, no ale żeby je zmienić to musisz zrobić reconnecta, samo się nie zmieni...


(lukaszb) #6

może i fajna te telewizja, ale nie podoba mi się to, że jak dostałem talerz to muszę podłączyć liveboxa z dekoderem, kabel muszę mieć jakieś 7m co nie jest zbyt wygodne...


(system) #7

No tak to jest chyba zrobione, że livebox musisz mieć podłączony zawsze, i przy tej wersji TV z talerzem i przy tej bez...ale tak w ogóle to sam talerz to chyba za jakąś symboliczną kwotę dają, nie mylę się?


(matekadamczak) #8

wczoraj zamówiłem to samo. dostanie dekoder talerz i livebox 1.2


(system) #9

Tak zastanawiam się która wersja tej telewizji lepsza, czy ta przez kabel telefoniczny czy ta przez satelitę, w sumie po kablu jest opcja VoD, a poza tym jak się zamawia przez stronkę to dają gratisowo HBO, chociaż pewnie talerz tez ma swoje zalety...


(Cekol1) #10

ja też mam tą cała neostrade z TV i sygnał odbieram przez talerz i jest cacy a skoro jest cacy to po co kombinować z jakimś odbiorem przez kabel?? ja wole tradycyjny i pewniejszy sposób :stuck_out_tongue: a no i nie wiem czy przy opcji kablowej masz możliwość wykupienia pakietów /kanałów z C+ bo ja przy talerzu mam :stuck_out_tongue: i nawet z tego skorzystałem


(system) #11

http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/telewizja/

Z tego co tam piszą, to jakieś pakiety przy odbiorze przez kabel na pewno są, nie wiem tylko czy te, o które Ci chodzi...


(Cekol1) #12

no z tego co widze to sa tylko ich wlasne pakiety a C+ nie ma i to jest duży minus bo C+ ma dużo korzystniejsze i tańsze pakiety :wink:


(system) #13

Trochę poszperałem i okazało się, że C+ też tam jest


(Cekol1) #14

tiaaaaa.... aż jeden pakiet z aż 4 kanałami :o


(system) #15

Ale w sumie najważniejsze kanały chyba w tym pakiecie są (canal+, c+ filmowy, i dwa sportowe).


(Kpc21) #16

A ta Neostrada z telewizją to w ogóle się opłaca?

Te same kanały (TVP1, TVP2, TVN, TVN7 i wszystkie FTA z HotBirda) są chyba w TNK za darmo.


(Cekol1) #17

zależy komu mi się akurat opłacało :stuck_out_tongue:


(system) #18

No co do oferty kanałów to wiadomo, rzecz gustu, ale cenowo wydaje mi się, że się opłaca (jak płacisz za nią 5 zł z groszem).


(Kpc21) #19

Tyle, że u konkurencji tą samą ofertę można mieć za darmo.


(Cekol1) #20

oooooo RLY ??? :o