Neostrada z telewizją

Zwykły 6-żyłowy kabelek? A do czego on normalnie służy?

Spotykałem się z normalnymi kablami dwużyłowymi (przewód 1-fazowy bez uziemienia), trzyżyłowymi (przewód 1-fazowy z uziemieniem, używany też m.in. do podłączanie oświetlenia), czterożyłowymi (3-fazowy bez uziemienia), pięciożyłowymi (3-fazowy z uziemieniem), ale do czego może służyć normalny (nie skrętka) kabel 6-żyłowy?

nie wiem może to był 5 żyłowy nie pamiętam trza się w sklepie spytać

witam. ja właśnie zwiększyłem sobie transfer z neostrady i aby transfer się zwiększył muszę podłączyć TV. czy będę musiał mieć te TV podłączone cały czas, żeby internet mi działał ? i liveboxa muszę mieć podłączonego do kompa przy podłączaniu TV ?

A nie jest tak ze ten Pseudo dekoder potrzebuje podłączenia tylko przy uruchomianiu(włączaniu) I jeśli się go nie będzie przestawiać w stan czuwania to nie prosi o podłączenie do modemu?

Jeśli zmieniłeś opcje Neostrady nic u siebie nie musisz robić

Podłączenie dekodera nie ma wpływu na działanie łącza internetowego. Dekoder (do TV satelitarnej, inaczej jest z wersją IPTV) to dla routera (Liveboksa) takie samo urządzenie jak komputer, konsola do gier, drukarka sieciowa czy telefon z wifi.

Natomiast dekoder do Internetu (przy wersji satelitarnej nie musi to być wcale Livebox, może być dowolny router) podłączony musi być, gdyż przez Internet pobiera uprawnienia do odbioru programów kodowanych. Jeśli długo będzie stać włączony, możliwe że będzie wymagać odnowienia uprawnień, poza tym ja go włączonego bym nie zostawiał.

Jeśli router znajduje się daleko od telewizora, są 2 rozwiązania. Przewodowe i bezprzewodowe. Rozwiązanie przewodowe to zakup odpowiednio długiego przewodu (w hurtowni elektrycznej dotną ci go na wymiar - i zarobią końcówki). Natomiast droższe rozwiązanie, bezprzewodowe, to zakup access pointa z obsługą trybu AP-Client, np. TP-Link TL-WA500G. Będzie on “odbierać” bezprzewodowy sygnał z routera i przesyłać go przewodem do dekodera.

Skąd masz takie informacje??

Ja tam nigdy go nie wyłączałem bo za długo się ładuje te całe uruchomianie :smiley:

Z wielu wątków na różnych forach poświęconych temu dekoderowi.

Z trybu czuwania? Ile czasu to trwa?

A mnie się wydaje ze te całe podłączenie do modemu to pic, bo nawet VoD chyba (na pewno)z satelity ściąga, tak jak to ma miejsce w N czy C+, no jak ktoś ma tam po ustawianie to chyba może zamawiać VoD dzięki temu ze ma połączenie z netem(nie musi telefonicznie).

Ściąganie uprawnień hmmm to jak by nie było neta lub od łączyć go od sieci(livebox) to by TV znikła ta kodowana. A jak dobrze pamiętam TV zawsze była, ale na tyle rzadko używałem tego urządzenia i mogę się mylić, jak znajdę czas to jutro z ciekawości sprawdzę. Od łącze go od sieci na parę godzin i zobaczę czy tv będzie działać :smiley:

TAK, a nawet nigdy nie mierzyłem , ale ponad minute może nawet 2 :smiley: w każdym razie nerw bierze heheh (komp mi się szybciej uruchamia hehe)

To dłużej niż Echostar Polsatu po włączeniu do prądu.

Nie używałem to nie powiem

Dzwoniłem do Lini technicznej TP, na początku pan stwierdził ze VoD ściągane jest przez satelitę, po chwili na mysłu co to jest stwierdził ze przez internet :smiley: Jak dla mnie to by było dziwne, nie jest możliwy odbiór TV przez neta bo nie ma odpowiednich łączy u mnie, ale VoD by było ściągane drogą kablową, gdzie droga satelitarna by odciążało pasmo przez kabel.

Tez powiedział ze uprawnienia sa przesyłane droga przez neta,hmmm to po co by była ta cała karta chipowa w której są kody i uprawnienia?

Przez Internet uprawnienia są chyba potwierdzane.

Sprawdzę :smiley:

Wygląda ze ściąga VoD przez kabel :o

Do uprawnień, nie wiem dalej bo ciągle było “ten kanał nie jest dostępny w twoim abonamencie” :smiley:

Zmierzyłem czas uruchamiania 59s :smiley: =D>

Witam,

mam pytanie, czy jest możliwe podłączenie telewizji z tp do satelity z Cyfry, czy trzeba starą antenę ściągnąć i zainstalować nową? Może to głupie pytanie, ale jestem blondynką :smiley: i zastanawiam się czy nie wystarczy wymienić tylko dekoderów.

Widać nie jesteś tylko blondynka, bo dobrze myślisz, :slight_smile:

Talerza nie trzeba zmieniać(anteny,) tylko dekoder :smiley:

Super :smiley: dziękuję za odpowiedź.

Jutro biorę się wobec tego za instalowanie dekodera - może dam radę.