Neostrada z telewizją

Właśnie odebrałem swój zestaw do promocji z tematu, czyli dekoder, antenę i liveboxa. Dla niewtajemniczonych wytłumaczę, że aby zestaw działał poprawnie należy podłączyć dekoder do liveboxa, a liveboxa oczywiście do kompa i gniazdka telefonicznego. I tu pojawia się problem. Otóż mój komputer znajduje się na innym piętrze niż telewizor, a tym samym połączenie kablami nie jest możliwe. Sygnał Wi-fi nie jest odbierany w ogóle, więc ta opcja też odpada. Próbowałem podłączyć liveboxa przy TV, a na kompie łączyć się przez stary modem, ale sygnał ADSL jest wtedy blokowany. Czy macie jakieś pomysły by odpalić zestaw? Z góry dzięki.

stary modem ?? ale jak używasz liveboxa to tylko z niego możesz kożystać i z żadnego drugiego modemu już nie można raczej poza tym, ja mam identyczną sytuację jak u ciebie TV na piętrze a komp na parterze a przy nim livebox i wystarczyło pociągnąć kabel na górę do TV i po kłopocie a mam jeszcze jednego kompa na piętrze który działa przez Wi-Fi i zasięg ma nawet niezły zważywszy na żel betonowe ściany :stuck_out_tongue:

a tak wogule to viewtopic.php?f=6&t=287566 :stuck_out_tongue:

zenon90 , ja problem rozwiązałem bardzo łatwo.

Idź do TP puki jest promocja na liveplug TP.

Za 99 zł stajesz się posiadaczem magicznego dodatku do liveboxa :wink:

Liveboxa stawiasz wtedy w miejsce starego modemu, podpinasz do liveboxa kabel eternetowy , kabel podłaczasz również do live pluga, i wtyczkę live plug wkładasz do gniazdka sieci elektrycznej.

Przy dekoderze, podlączasz drugi liveplug do gniazdka sieciowego, i podłaczasz kabel eternetowy do livepluga i dekodera telewizyjnego TP.

Od tej pory sieć neostrady idzie przez sieć energetyczną.

Warunek, odległość od livepluga do livepluga musi mieścić się w granicach 300 metrów, i oba liveplugi muszą być podłaczone do tej samej fazy zasilania sieciowego :wink:

heh czego to nie wymyślą :shock:

cwaniak ,

nom, ale grunt że to naprawdę wygodne rozwiązanie :wink:

A z liveplugami trzeba się spieszyć, bo teraz jest promocja za 99 zł, jak się skończy cena 2 live plugów to koszt 299 albo 399 już nie pamiętam dokładnie :stuck_out_tongue_winking_eye:

Ale jak będe chciał pooglądać telewizję to muszę mieć komputer włączony??? Jak tak to lipa ta telewizja

Kompa możesz mieć wyłączonego.

Livebox TP odbiera prawa do odbioru TV przez satelitę, dlatego dekoder musi być podłączony pod Libeboxa :wink:

jeszcze jedno pytanko jaka jest jakość tej telewizji dobra??? I jak dekoder podłączony jest do modemu livebox to moge też kożystać z internetu???

jakoś jest dobra, w końcu to obraz cyfrowy :wink:

Co do drugiego pytania, naturalnie, że możesz ko rz ystać z internetu i TV w tym samym czasie nawet :wink:

Nie zawsze obraz cyfrowy musi mieć dobry obraz :slight_smile: Czasem analog jest lepszy. Kanały na satelicie są często poddawane kompresji (i jest czasem taki efekt, jak w zbyt kompresowanym JPEG-u - rozmazane kolory). A szczytem wszystkiego jest TVP1 i TVP2 w Cyfrowym Polsacie, który pobierany jest za pomocą analogowej anteny, i do tego szerokopasmowej (tzw. siatkowej), przez co na ekranie widać odbicia.

Na szczęście w videostradzie z analogu pobierany jest tylko kanał TVP Info (ze względu na dzielenie pasma z TVP Regionalną) i tylko w przypadku dystrybucji przez sieć telefoniczną, na satelicie wszystko jest naprawdę cyfrowe.

ale czy muszę mieć livebox podłączony do kompa przez kabel eternetowy? Nie można przez usb?

możesz mieć nawet przez wifi kompa podłaczonego do sieci :wink:

dzięki jeszcze raz za wszystkie odpowiedzi. Obecnie mam nowe nowiny, które chciałbym skonsultować. W sumie każda opcja u mnie odpada - na wi-fi nie ma zasięgu, a livepluga też zakupić nie mogę gdyż mam dwie różne fazy prądu. Po długiej rozmowie, konsultant TP poinformował mnie, że telewizja powinna działać bez problemu bez włączonego stale Liveboxa - otóż jest on podobno potrzebny tylko przy pierwszy uruchomieniu i potem przy ewentualnych aktualizacjach. Wbrew instrukcji nie musi być też podłączony do komputera w momencie odpalania dekodera. Czyli podsumowując, wg. pana z TP, instalujemy liveboxa na komputerze, uruchamiamy obsługę telewizyjną, odłączamy liveboxa i przełączamy go do dekodera, włączamy i gotowe. Przy każdym następnym uruchomieniu ma nie być potrzebny.

Teraz, zanim może niepotrzebnie kupię kabel do anteny, chciałbym spytać co o tym myślicie i czy to rzeczywiście zadziała? Bo do konsultantów Błękitnej Linii mam jakoś ograniczone zaufanie…

To nie zadziała! Ja też mam taki zestaw i jeśli dekoder odłączysz od LB to wyswietli Ci sie na ekranie TV odpowiedni komunikat!Ja na szczęście nie mam problemu z podłączeniem bo PC i TV znajdują sie na jednym pietrze!

Zawsze możesz podłączyć LB przez np usb/ethernet do PC a kabel ethernet pociągnąc od LB do dekodera,jest to dosyć tanie rozwiazanie, chyba że odległośc pomiedzy LB a dekoderem to kilkanaście metrów :smiley: Zrobisz jak Tobie wygodniej.

EDIT:

Z tym podłączeniem LB do dekodera to chodziło mi o to że mozesz sobie dokupic dluższy kabelek niż ten z zestawie.

dzięki za odpowiedź Loczek_16. Mógłbyś mi jeszcze powiedzieć, czy Livebox musi być podłączony do linii telefonicznej? Może dekoder sprawdza tylko fizyczne podłączenie, a nie wymaga za każdym razem dostępu do linii?

Opcja z kablem raczej odpada… odległość to kilkanaście metrów, nawet nie wiem czy takie kable są…

kable o takiej długości napewno są ! Ja sam ostatnio kupywałem taki kabel o długości ok 30 m. więc długość to nie problem.

Livebox musi być podłaczony do gniazdka telefonicznego,jeśli nie bedzie podłączony to nie bedziesz miał neta :wink:

Dekoder nie sprawdza tylko fizycznego połączenia z LB,Livebox musi być podłączony do linii bo za każdym razem kiedy włączasz TV ,to dekoder sie identyfikuje.

Wniosek taki: wszystko musi być podłączone tak jak w instrukcji inaczej nie będzie działać-niestety!

zenon90 , LiveboX musi być podłączony do lini TP .

Dekoder potrzebuje połączenia z netem, aby pobrać za każdym razem po właczeniu dekodera uprawnienia do odbioru.

Możesz sobie przecież kupić kabel nawet i kilkudziesięcio metrowy :wink:

ja mam pociągnięty kabelek z dołu na góre o długości ok. 25m i wszystko piknie działa :slight_smile:

o, no to ładnie, ja potrzebuję dokładnie tego samego :slight_smile:

to jeszcze Cię spytam czy potrzebny jest jakiś konkretny rodzaj tego kabla czy po prostu mam poprosić w sklepie o kabel ethernetowy? I ile mniej więcej dałeś za te 25m?

ja miałem w domu zwykly 6 żyłowy kabelek zawiozłem do sklepu komputerowego i koleś za piątaka mi założył te końcówki na kabelek i tyle :smiley: