Neostrada z telewizją

(Abc90) #1

Właśnie odebrałem swój zestaw do promocji z tematu, czyli dekoder, antenę i liveboxa. Dla niewtajemniczonych wytłumaczę, że aby zestaw działał poprawnie należy podłączyć dekoder do liveboxa, a liveboxa oczywiście do kompa i gniazdka telefonicznego. I tu pojawia się problem. Otóż mój komputer znajduje się na innym piętrze niż telewizor, a tym samym połączenie kablami nie jest możliwe. Sygnał Wi-fi nie jest odbierany w ogóle, więc ta opcja też odpada. Próbowałem podłączyć liveboxa przy TV, a na kompie łączyć się przez stary modem, ale sygnał ADSL jest wtedy blokowany. Czy macie jakieś pomysły by odpalić zestaw? Z góry dzięki.

(Cekol1) #2

stary modem ?? ale jak używasz liveboxa to tylko z niego możesz kożystać i z żadnego drugiego modemu już nie można raczej poza tym, ja mam identyczną sytuację jak u ciebie TV na piętrze a komp na parterze a przy nim livebox i wystarczyło pociągnąć kabel na górę do TV i po kłopocie a mam jeszcze jednego kompa na piętrze który działa przez Wi-Fi i zasięg ma nawet niezły zważywszy na żel betonowe ściany :stuck_out_tongue:

a tak wogule to viewtopic.php?f=6&t=287566 :stuck_out_tongue:

(aero) #3

zenon90 , ja problem rozwiązałem bardzo łatwo.

Idź do TP puki jest promocja na liveplug TP.

Za 99 zł stajesz się posiadaczem magicznego dodatku do liveboxa :wink:

Liveboxa stawiasz wtedy w miejsce starego modemu, podpinasz do liveboxa kabel eternetowy , kabel podłaczasz również do live pluga, i wtyczkę live plug wkładasz do gniazdka sieci elektrycznej.

Przy dekoderze, podlączasz drugi liveplug do gniazdka sieciowego, i podłaczasz kabel eternetowy do livepluga i dekodera telewizyjnego TP.

Od tej pory sieć neostrady idzie przez sieć energetyczną.

Warunek, odległość od livepluga do livepluga musi mieścić się w granicach 300 metrów, i oba liveplugi muszą być podłaczone do tej samej fazy zasilania sieciowego :wink:

(Cekol1) #4

heh czego to nie wymyślą :shock:

(aero) #5

cwaniak ,

nom, ale grunt że to naprawdę wygodne rozwiązanie :wink:

A z liveplugami trzeba się spieszyć, bo teraz jest promocja za 99 zł, jak się skończy cena 2 live plugów to koszt 299 albo 399 już nie pamiętam dokładnie :stuck_out_tongue_winking_eye:

(Kratos91) #6

Ale jak będe chciał pooglądać telewizję to muszę mieć komputer włączony???? Jak tak to lipa ta telewizja

(aero) #7

Kompa możesz mieć wyłączonego.

Livebox TP odbiera prawa do odbioru TV przez satelitę, dlatego dekoder musi być podłączony pod Libeboxa :wink:

(Kratos91) #8

jeszcze jedno pytanko jaka jest jakość tej telewizji dobra??? I jak dekoder podłączony jest do modemu livebox to moge też kożystać z internetu???

(aero) #9

jakoś jest dobra, w końcu to obraz cyfrowy :wink:

Co do drugiego pytania, naturalnie, że możesz ko rz ystać z internetu i TV w tym samym czasie nawet :wink:

(Kpc21) #10

Nie zawsze obraz cyfrowy musi mieć dobry obraz :slight_smile: Czasem analog jest lepszy. Kanały na satelicie są często poddawane kompresji (i jest czasem taki efekt, jak w zbyt kompresowanym JPEG-u - rozmazane kolory). A szczytem wszystkiego jest TVP1 i TVP2 w Cyfrowym Polsacie, który pobierany jest za pomocą analogowej anteny, i do tego szerokopasmowej (tzw. siatkowej), przez co na ekranie widać odbicia.

Na szczęście w videostradzie z analogu pobierany jest tylko kanał TVP Info (ze względu na dzielenie pasma z TVP Regionalną) i tylko w przypadku dystrybucji przez sieć telefoniczną, na satelicie wszystko jest naprawdę cyfrowe.

(Abc90) #11

ale czy muszę mieć livebox podłączony do kompa przez kabel eternetowy? Nie można przez usb?

(aero) #12

możesz mieć nawet przez wifi kompa podłaczonego do sieci :wink:

(Abc90) #13

dzięki jeszcze raz za wszystkie odpowiedzi. Obecnie mam nowe nowiny, które chciałbym skonsultować. W sumie każda opcja u mnie odpada - na wi-fi nie ma zasięgu, a livepluga też zakupić nie mogę gdyż mam dwie różne fazy prądu. Po długiej rozmowie, konsultant TP poinformował mnie, że telewizja powinna działać bez problemu bez włączonego stale Liveboxa - otóż jest on podobno potrzebny tylko przy pierwszy uruchomieniu i potem przy ewentualnych aktualizacjach. Wbrew instrukcji nie musi być też podłączony do komputera w momencie odpalania dekodera. Czyli podsumowując, wg. pana z TP, instalujemy liveboxa na komputerze, uruchamiamy obsługę telewizyjną, odłączamy liveboxa i przełączamy go do dekodera, włączamy i gotowe. Przy każdym następnym uruchomieniu ma nie być potrzebny.

Teraz, zanim może niepotrzebnie kupię kabel do anteny, chciałbym spytać co o tym myślicie i czy to rzeczywiście zadziała? Bo do konsultantów Błękitnej Linii mam jakoś ograniczone zaufanie...

(Loczek__16) #14

To nie zadziała! Ja też mam taki zestaw i jeśli dekoder odłączysz od LB to wyswietli Ci sie na ekranie TV odpowiedni komunikat!Ja na szczęście nie mam problemu z podłączeniem bo PC i TV znajdują sie na jednym pietrze!

Zawsze możesz podłączyć LB przez np usb/ethernet do PC a kabel ethernet pociągnąc od LB do dekodera,jest to dosyć tanie rozwiazanie, chyba że odległośc pomiedzy LB a dekoderem to kilkanaście metrów :smiley: Zrobisz jak Tobie wygodniej.

EDIT:

Z tym podłączeniem LB do dekodera to chodziło mi o to że mozesz sobie dokupic dluższy kabelek niż ten z zestawie.

(Abc90) #15

dzięki za odpowiedź Loczek_16. Mógłbyś mi jeszcze powiedzieć, czy Livebox musi być podłączony do linii telefonicznej? Może dekoder sprawdza tylko fizyczne podłączenie, a nie wymaga za każdym razem dostępu do linii?

Opcja z kablem raczej odpada... odległość to kilkanaście metrów, nawet nie wiem czy takie kable są...

(Loczek__16) #16

kable o takiej długości napewno są ! Ja sam ostatnio kupywałem taki kabel o długości ok 30 m. więc długość to nie problem.

Livebox musi być podłaczony do gniazdka telefonicznego,jeśli nie bedzie podłączony to nie bedziesz miał neta :wink:

Dekoder nie sprawdza tylko fizycznego połączenia z LB,Livebox musi być podłączony do linii bo za każdym razem kiedy włączasz TV ,to dekoder sie identyfikuje.

Wniosek taki: wszystko musi być podłączone tak jak w instrukcji inaczej nie będzie działać-niestety!

(aero) #17

zenon90 , LiveboX musi być podłączony do lini TP .

Dekoder potrzebuje połączenia z netem, aby pobrać za każdym razem po właczeniu dekodera uprawnienia do odbioru.

Możesz sobie przecież kupić kabel nawet i kilkudziesięcio metrowy :wink:

(Cekol1) #18

ja mam pociągnięty kabelek z dołu na góre o długości ok. 25m i wszystko piknie działa :slight_smile:

(Abc90) #19

o, no to ładnie, ja potrzebuję dokładnie tego samego :slight_smile:

to jeszcze Cię spytam czy potrzebny jest jakiś konkretny rodzaj tego kabla czy po prostu mam poprosić w sklepie o kabel ethernetowy? I ile mniej więcej dałeś za te 25m?

(Cekol1) #20

ja miałem w domu zwykly 6 żyłowy kabelek zawiozłem do sklepu komputerowego i koleś za piątaka mi założył te końcówki na kabelek i tyle :smiley: