Neostrada z TV satelitarną - jak najlepiej podłączyć?

(Marcin0392) #1

Witam. W tamtym tygodniu w ramach podpisania nowej umowy z Neostradą, dostałem liveboxa i dekoder SGH 85. Żeby uruchomić telewizję satelitarną, muszę podłączyć dekoder pod talerz, z tym, że dwa już u mnie wiszą i nie chcę wieszać kolejnego. Jest możliwość żeby kupić nowy konwerter i podłączyć pod którąś z anten, ale może jest jakaś inna opcja? Słyszałem coś o rozdzielnikach, ale w tym temacie jestem kompletnym żółtodziobem. Poradźcie mi coś :slight_smile:

(Jaworski10000) #2

najlepiej jak kupisz http://allegro.pl/konwerter-quad-vantage-0-1db-kabel-anten-100m-i1937844426.html sam korzystam właśnie z takiego i jestem zadowolony

(Maciej654) #3

Skoro masz już 2 anteny to tak jak pisał jawor10000 i wtedy jedną antenę możesz jeszcze usunąć.

(Marcin0392) #4

Ok, podłączyłem już dekoder, ale niestety mam inny problem... Normalnie wyszukuje programy, sygnał jest bardzo dobry, prawie maksymalny, ale obraz po kilkunastu minutach oglądania zaczyna klatkować... Zarywa coraz bardziej i po prostu nie da się nic oglądać. Dzwoniłem na infolinię, to powiedzieli mi, że sprawdzą o co chodzi i dadzą znać, ale coś wątpię w ich pomoc. Jak myślicie, co to może być?

Dekoder podłączyłem za pomocą konwertera do talerza Cyfry plus. Cyfra jak działała dobrze tak działa, w TV od neostrady sygnał jest bardzo dobry, ale oglądać można zaledwie kilkanaście minut.. Później klatkowanie.

(Jaworski10000) #5

Jeżeli podłączyłeś poprzez taki konwerter jak w linku powyżej to spróbuj zmienić wyjście na konwerterze ,jeżeli to nie pomoże to zapewne jest to wina głowicy w dekoderze, zadzwoń do pomocy technicznej i zgłoś usterkę dekodera

(Karolekc5) #6

To ze Cyfra odbiera nie znaczy ze TP będzie, ja mam tak Cyfra działa cała nawet w pochmurne deszczowe dni, a TP już Nie nie które kanały nie maja sygnału :frowning: Antena 60

choć u siebie tez podejrzewam ze kabel już ma swe latka heheh i tez osłabia sygnał

(Igor 67) #7

A czy przypadkiem nie wybraleś oferty FunPack HD?