Neostrada z TV satelitarną - jak najlepiej podłączyć?

Witam. W tamtym tygodniu w ramach podpisania nowej umowy z Neostradą, dostałem liveboxa i dekoder SGH 85. Żeby uruchomić telewizję satelitarną, muszę podłączyć dekoder pod talerz, z tym, że dwa już u mnie wiszą i nie chcę wieszać kolejnego. Jest możliwość żeby kupić nowy konwerter i podłączyć pod którąś z anten, ale może jest jakaś inna opcja? Słyszałem coś o rozdzielnikach, ale w tym temacie jestem kompletnym żółtodziobem. Poradźcie mi coś :slight_smile:

najlepiej jak kupisz http://allegro.pl/konwerter-quad-vantage-0-1db-kabel-anten-100m-i1937844426.html sam korzystam właśnie z takiego i jestem zadowolony

Skoro masz już 2 anteny to tak jak pisał jawor10000 i wtedy jedną antenę możesz jeszcze usunąć.

Ok, podłączyłem już dekoder, ale niestety mam inny problem… Normalnie wyszukuje programy, sygnał jest bardzo dobry, prawie maksymalny, ale obraz po kilkunastu minutach oglądania zaczyna klatkować… Zarywa coraz bardziej i po prostu nie da się nic oglądać. Dzwoniłem na infolinię, to powiedzieli mi, że sprawdzą o co chodzi i dadzą znać, ale coś wątpię w ich pomoc. Jak myślicie, co to może być?

Dekoder podłączyłem za pomocą konwertera do talerza Cyfry plus. Cyfra jak działała dobrze tak działa, w TV od neostrady sygnał jest bardzo dobry, ale oglądać można zaledwie kilkanaście minut… Później klatkowanie.

Jeżeli podłączyłeś poprzez taki konwerter jak w linku powyżej to spróbuj zmienić wyjście na konwerterze ,jeżeli to nie pomoże to zapewne jest to wina głowicy w dekoderze, zadzwoń do pomocy technicznej i zgłoś usterkę dekodera

To ze Cyfra odbiera nie znaczy ze TP będzie, ja mam tak Cyfra działa cała nawet w pochmurne deszczowe dni, a TP już Nie nie które kanały nie maja sygnału :frowning: Antena 60

choć u siebie tez podejrzewam ze kabel już ma swe latka heheh i tez osłabia sygnał

A czy przypadkiem nie wybraleś oferty FunPack HD?