Neostrada zamist 2mb mam nadal 1mb

Wczoraj kupiłem neostrade livebox tp z telwizja i wczesniej mialem 1mb a teraz zwiekszylem na 2mb i przy pobieraniu predkosc jest taka sama jak byla

oto moje parametry:

charakterystyka techiczna

1.16

tłumienie w górę

19 dB

1.17

tłumienie w dół

39.5 dB

1.18

margines zakłóceń w górę

23 dB

1.19

margines zakłóceń w dół

30 dB

1.20

maximum upload rate

996 Kb/s

1.21

maximum download rate

8448 Kb/s

1.22

synchronizacja w górę

320 Kb/s

1.23

synchronizacja w dół

2496 Kb/s

1.24

moc w górę

12.5 dB

1.25

moc w dół

0 dB

1.26

pakiety odebrane

1.27

pakiety wysłane

1.28

stracone pakiety

1.29

link retrain

1.30

błędy FEC FEC (góra/dół)

0

1.31

błedy HEC (góra/dół)

0

1.32

błędy CRC (góra/dół)

0

wczoraj umowa nowa byla podpisana wiec wydaje mi sie od podpisania umowy da sie gdzies sprawqdzic jaka mam predksoc od neostrady

Jak wczoraj kupiłeś nową prędkość to tak od razu ci tego nie muszą włączyć. Nowa umowa obowiązuje najwcześniej od początku przyszłego miesiąca, albo później /szczegóły w umowie, przejrzyj ją/, z tym że jak kurier dostarczy umowę do TP, to powinni ci już wtedy włączyć, tak że od dzisiaj spodziewaj się nowej prędkości. Głowa do góry, będzie dobrze :slight_smile: też kiedyś się tak niecierpliwiłem, jak zwiększałem prędkości łącza

Od podpisania umowy mija zwykle 3-5 dni, zanim będziesz mógł się cieszyć nowymi parametrami :wink:

w takim razie wielkie dzięki bo juz miałem dzwonic jesli za kilka dni nie zmienia to wtedy zadzownie a wedlug tych parametrow jaka moge miec max predkosc i jeszcze jedno czy antena jak ja zawiesze na zewnatrz na scianie musi miec jakis kabel do dekodera bo nic takiego nei dali

Przed dzwonieniem sprawdź w umowie /masz chyba jakiś papier?/, od kiedy obowiązuje nowa prędkość, bo TP wcale nie musi ci włączać wcześniej nowego łącza, choć na ogół włączają wcześniej. Ja jak miałem kiedyś łącze 2048 to testy prędkości pokazywały zawsze mniej więcej ok 1900 - 1950, czyli nieco mniej niż w umowie. Teraz mam łącze 6144 a testy pokazują download 5500 - 5800 max i to wszystko podobno jest prawidłowe. O antenie ci nie napiszę, bo ja mam router wi-fi Pentagram z wbudowanymi antenkami do sieci lokalnej i nic nie wiem o jakimś wieszaniu anten na ścianie i do czego one mają służyć. Masz chyba neostradę po linii telefonicznej?

i jeszcze jedno, kabel ethernet w zestawie z dekoderem miał być zółty a jest siwy czy bedzie dzialal?

Ty nie żartuj z tym kolorem kabla. Kabel Ethernet z wtyczką RJ45 łączący router z kartą sieciową, jasne, że będzie działał.

U mnie przy przedłużaniu umowy miało być do tygodnia, a na szczęście było od razu - już trzecie przedłużenie ze zmianą prędkości (na wyższą ofc)

synchronizacje masz już na 2 Mb ustawioną w ciągu paru dni już powinna być prędkość odblokowana na loginie.Kabel do anteny musisz sobie dokupić.Max co u ciebie pójdzie to do 10Mb

Niestety nadal nie mam zmienionej prędkości

Witam!ja mam prośbę? czy jak mi się kończy klucz w avascie to muszę go odinstalować?(nie długo jest rok)czy ten Avast5 można zostawić jak to jest?i czego nie mogę go od instalować w programie(usuń dodaj)nie chce się usunąć tylko się zawiesza! i nic nie mogę zrobić.Chcę dalej mieć Avasta.jestem mało obeznany z komputerami,można powiedzieć jeszcze laikiem.

Nie ten temat, nie podpinamy się :wink:

BTW : zaktualizuj avast! do wersji szóstej, bo już jest od daaawna :wink: