Neostrada zawiesza komputer :(

Witam,

Od jakiegoś czasu mam problem z neo. Zawiesza mi ona komputer. Wcześniej gdy miałem Win XP Proffessional i net był instalowany z płyty to czegoś takiego nie było. A teraz gdy mam XP Home Edition i neo była instalowana z pliku ze strony TP S.A (zgubiła mi sie płyta od neo) to średnio 2 razy dziennie net sie zawiesza, a z nim cały komputer. Tak jakby połączenie z modemem było przerywane, albo modem siadał.

Co robić?

nie korzystać z tej durnej aplikacji.

odinstaluj aplikacje neostrady zostawiając przy tym sterowniki do modemu (ew. jezeli sie usuna to zainstaluj ponownie same stery) i utworz nowe polaczenie telefoniczne. najlepiej jest zadzwonic do pomocy technicznej neostrady jakbys sobie nie radzil

hehe no może jak byś sobie naprawde nie radził, no ale przed tym przeczytaj to http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=10188

A tutaj masz według mnie bardziej czytelny opis:

:arrow: Neostrada TP - instalacja, porady, opisy…

Stalker A właściwie skąd założenie, że to wina Neo, może masz wirusy ? Daj loga z HijackTHIS.

Loga sprawdzałem i jest czysty, wirów też nie mam bo skanowałem wczoraj system :wink:

może tak sie robi bo to NEO i dlatego, kolega miał neo i miał z tym same problemy i zmienil na tele2 i teraz to jest git i do tego 3 razy taniej , bez limitów

a gdzie w neo masz limity to po pierwsze a po drugie to ja też chce mieć 3 razy taniej , możesz podać kontakt z tele2 twojego kolegi bo na tym co ja sprawdzam jakoś nie ma różnicy 3 krotnej 8)

A czy po instalacji sterowników do modemu i tej całej operacji na pasku zadań powinien być zielony znaczek z napisem ADSL?

zielony trójkącik powinien być

a na pulpicie ikona z napisem internet ADSL

Zadzwoń na bezpłatną infilonię nr 0 800 102 102. Co jak co ale Neostrada TP ma najlepszą pomoc techniczną! Ja też wyrżnąłem Neostradę bo mi się nie podobał interface użytkownika. Za pierwszym razem Gostek z TP poprowadził mnie za rączkę jak to zrobić. Podajesz jaki masz system i On już wie co i jak. Ty tylko klikasz tam, gdzie On ci powie.

Co do innych korespondentów tego tematu, to mam prośbę - nie nabijajcie się! Inni operatorzy oferują tańsze usługi przez trzy miesiące, a potem zobaczycie sami.

neo to syf jakich mało. takie jest moje zdanie :stuck_out_tongue:

Poczytaj

A sterowniki prawidłowo zainstalowane itd?

W logach okej?

Nie czytałem wszystkich odp. więc sorka jak by co.

Zainstaluj nowe sterowniki do modemu i potem:moje m. sieciowe–>nowe połączenie–>zazn.połączenie z internetem–>zazn.ręczna konfiguracja–>numer tel. - “*”–>nazwa i hasło użytkownika - to z papierów z neostrady.

Dalej się zawiesza. A co do modemu to mojego nie ma na liście: ZXDSL 852 ;/

Złączono Posta : 12.07.2007 (Czw) 19:59

Jak coś to daję loga:

Logfile of HijackThis v1.99.1

Scan saved at 19:56:44, on 2007-07-12

Platform: Windows XP Dodatek SP2 (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)


Running processes:

C:\WINDOWS\System32\smss.exe

C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe

C:\WINDOWS\system32\services.exe

C:\WINDOWS\system32\lsass.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\aswUpdSv.exe

C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashServ.exe

C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe

C:\WINDOWS\Explorer.EXE

C:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe

C:\PROGRA~1\ALWILS~1\Avast4\ashDisp.exe

C:\WINDOWS\system32\RUNDLL32.EXE

C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe

C:\Program Files\Gadu-Gadu\gg.exe

C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashMaiSv.exe

C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashWebSv.exe

C:\WINDOWS\system32\rundll32.exe

C:\Documents and Settings\oyster\Moje dokumenty\hijackthis\HijackThis.exe


R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Local Page = 

R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Local Page = 

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza

O2 - BHO: SSVHelper Class - {761497BB-D6F0-462C-B6EB-D4DAF1D92D43} - C:\Program Files\Java\jre1.6.0_01\bin\ssv.dll

O4 - HKLM\..\Run: [avast!] C:\PROGRA~1\ALWILS~1\Avast4\ashDisp.exe

O4 - HKLM\..\Run: [NvCplDaemon] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\system32\NvCpl.dll,NvStartup

O4 - HKLM\..\Run: [nwiz] nwiz.exe /install

O4 - HKLM\..\Run: [NvMediaCenter] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\system32\NvMcTray.dll,NvTaskbarInit

O4 - HKLM\..\Run: [AdslTaskBar] rundll32.exe stmctrl.dll,TaskBar

O4 - HKCU\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe

O4 - HKCU\..\Run: [Gadu-Gadu] "C:\Program Files\Gadu-Gadu\gg.exe" /tray

O4 - Startup: Neostrada TP.lnk = ?

O9 - Extra button: (no name) - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.6.0_01\bin\ssv.dll

O9 - Extra 'Tools' menuitem: Sun Java Console - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.6.0_01\bin\ssv.dll

O9 - Extra button: Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

O9 - Extra 'Tools' menuitem: Windows Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

O16 - DPF: {92ECE6FA-AC2E-4042-BFAE-0C8608E52A43} (SignActivX Control) - https://www.bph.pl/pi/components/SignActivX.cab

O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip\..\{B67B4EDC-3318-4593-9F78-B6B0510E2114}: NameServer = 194.204.159.1 217.98.63.164

O20 - Winlogon Notify: WgaLogon - C:\WINDOWS\SYSTEM32\WgaLogon.dll

O23 - Service: avast! iAVS4 Control Service (aswUpdSv) - ALWIL Software - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\aswUpdSv.exe

O23 - Service: avast! Antivirus - ALWIL Software - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashServ.exe

O23 - Service: avast! Mail Scanner - Unknown owner - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashMaiSv.exe" /service (file missing)

O23 - Service: avast! Web Scanner - Unknown owner - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashWebSv.exe" /service (file missing)

O23 - Service: Firebird Server - MAGIX Instance (FirebirdServerMAGIXInstance) - Unknown owner - C:\Program Files\MAGIX\Common\Database\bin\fbserver.exe (file missing)

O23 - Service: NVIDIA Display Driver Service (NVSvc) - NVIDIA Corporation - C:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe