Neostrada ZTE i TL-WR340G

(Allegro1tadeka1) #1

Witam :slight_smile: .Posiadam problem z zainstalowaniem routera TP-Link TL-WR340G do którego podpięty jest modem ZTE(standard z neostrady).Instalowałem dwoma sposobami : Z CD oraz z logowania w przeglądarce.Niestety oba sposoby nie działają :roll: Na instalacji z CD wyskakuje taki błąd jak na zdjęciu w załączniku, a w instalacji w przeglądarce wszystko niby ok, ale po zainstalowaniu jest brak dostępu do sieci :? Wyszukiwałem sieć na drugim komputerze i nie ma problemu tylko że "Brak dostępu do sieci" :? Kable raczej wszystkie dobrze podłączone( w czasie instalacji raczej by nawet błąd wywaliło i by nie znajdowało sieci na drugim komputerze :slight_smile: )Proszę o pomoc w tej sprawie.http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0b2 ... 551d2.html

(Barry06) #2

Jeżeli dobrze zrozumiałem to podpinasz modem do routera, tak? Co niby chcesz przez to osiągnąć?

(Allegro1tadeka1) #3

Podpięte jest wszystko dobrze.Przyczyna jest gdzie indziej.Skoro jest sygnał to oznacz że działa...tylko że niestety jest napis"Brak dostępu do sieci"

(Kozza) #4

Chcę osiągnąć punkt dostępowy WiFi :slight_smile:

Włącz DHCP w modemie ZTE, ustaw adres modemu np: 192.168.0.1. Na tp linku port WAN (internet) sztywno: 192.168.0.2, brama 192.168.0.1 wpinasz kabel do portu WAN. Prościej można przez tryb Bridge ale nie wiem czy na ZTE Combo jest dostępny

(Allegro1tadeka1) #5

mógłbyś napisać jak te czynności wykonać.Bo jestem zielony w temacie :frowning:

(system) #6

Po pierwsze: odpuść sobie instalację z CD.

Po drugie: (zakładam, że używasz Windows)

Win+R -> wklej ping -t wp.pl -> daj znać, co widzisz na ekranie

(Allegro1tadeka1) #7

Witam.Poradziłem sobie w ten sposób, jakby ktoś potrzebował :slight_smile: Najprostszy sposób

[zte] === (port WAN)[router]

Zmień LAN IP routera na 192.168.22.1

jak ZTE w trybie bridge to ustaw PPPoE na porcie WAN w routerze, jak ZTE w trybie router to daj Dynamic IP na porcie WAN rotuera. No to teraz ustaw WAN konfiguracje w routerze na PPPoE, wpisz tam login/hasło PPP do neo.

Podłącz [zte] === (port WAN)[router] === [komputer]

Usuń połączenie PPP z komputera

sprawdż internet na komptuerze, jak nie ma to załącz konfigurację zakładki z routera: Status, konfigurację WAN.

(Lukasz Kozera1) #8

Ja również mam problem z tym routerem i modemem, czy mógłbyś to jeszcze raz wytłumaczyć dokładnie gdzie co jak, bo nie rozumiem.