Neostrada zwolnila prosze o pomoc :/

Witam, kilka dni temu gdy wlaczylem komputer od ikonki neostrady poawil mi sie dymek “512kb/s” to mnie zdziwilo poniewaz zawsze gdy ja wlaczalem bylo napisane 640 kb/s a uzywam ja juz od okolo dwoch lat a wiec polaczylem sie z internetem wpisujac swoje dane i odrazu sprawdzilem swoje lacze na stronie speedtest.net i okazalo sie ze internet zwolnil o okolo 10 kb/s nie moglem w to uwiezyc wiec probowalem cos sciagnac i transfer mialem tak w granicach 51/54 kb/s a zawsze mialem 64 kb/s lub wiecej i nie wiem co zrobic. Czy TP moze miec jakies problemy techniczne czy cos z moim kompem?

P.S: Zrobilem formata i to samo daje screena :http://www.imageshock.eu/?img=4275693~neoo8.jpg

Odkad taki dymek mi sie pojawil transfer mi spadl.

jak ja dzwoniłem do TP.SA ze mi transfer spadł o 30 kb/s to mi powiedzieli ze nikt panu nie gwarantuje max szybkosci:)

ogarnietyy , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

No i w sumie trochę racji w tym jest, bo neo to nie jest łącze o prędkości gwarantowanej. A wiadomo, że wahania transferu się zdarzają…

Zadzwonilem do tp na a oni mi na to ze jak zmienilem neo na liveboxa z telewizja to mi transfer zmniejszyli chociaz szybkosci internetu nie zmienialem tylko zostawilem 512. Tp to burda i hamstwo!

Hmm, może był taki zapis w umowie? Co Ci dokładnie powiedzieli w TP?

No przedzwonilem do nich mowie jaka jest sytuacja czyli ze neostrada zwolnila mi o 10kb od jakiego czasu a on mi gada ze jak zmienilemneostrade na liveboxa z telewizja to oni mi dali neta 512kb/s . Ale to jet jakie glupie bo ja chcialem miec takiego samego neta a oni mi zmniejszyli tranfer jak wziolem liveboxa. przez ponad rok jechalem na samej neostradzie tp 512 i mialem w tym dymku napis 640kb/s a teraz jak sie lacze ta sama neostrada jaka mialem jest napisane 512kb/s wiec TP TO PIC NA WODE! !!

Nie pic na wodę tylko najpierw zanim coś zamówisz to przeczytaj umowę, albo chociażby zorientuj się jak działają pewne usługi. Telewizja od TPSA i neostrada to porażka, praktycznie zero ciekawej oferty.

Mogę cię pocieszyć tym, że jeśli telewizji tej nie używasz to można spokojnie pasmo od telewizji używać jako łącza, a o ile się nie mylę to takie pasmo ma 4mb/s czyli miałbyś net 512kb/s + 4mb/s po zastosowaniu odpowiedniego sprzętu i ustawień - oczywiście w cenie jak za 512kbs/. I oczywiście nie wymyśliłem tego sobie tylko tak właśnie monterzy telekomunikacji polskiej robią jeśli się ich ładnie poprosi.

Ponad to telewizja i neostrada mogą zwiększyć twoje pingi z powodu przestawienia trybu linii na Interleaved.

512kb+4mb? jest o tym cos w necie ? jak jest bardzo prosze o link :slight_smile: