Nero 11 - instalacja flasha przerywa instalację pakietu

Wczoraj wydana została nowa wersja pakietu oznaczona numerkiem 11, pobrałem trial i usiłuję go zainstalować. Instalacja rozpoczyna się od rozpakowania instalatora do tempów, potem rozpoczyna instalację niezbędnych pakietów typu directx, visual c++ oraz… flash! Nie mam pojęcia po co wogóle próbuje instalować flasha… I właściwie na tym etapie kończy się moja próba instalacji tego pakietu ponieważ instalator flash 10.2 wywala błąd informujący, że instalowana wersja wtyczki nie jest najnowszą dostępna i istnieje jedynie możliwość zakończenia instalacji tego produktu adobe, ale jest to jednoznaczne z zakończeniem instalacji pakietu nero 11.

Jakieś rady dotyczące rozwiązania tego problemu?

Uprzedzam pytania i sugestie dotyczące odinstalowania obecnego już flasha, odinstalowanie w niczym nie pomaga. Podobnie podmiana instalatora flasha w plikach tymczasowych także nie rozwiązuje problemu.

masz nowa wersje Adobe flash. Odinstaluj ją i zainstaluje się stara wersja z nero i po problemie. W aktualizacji jest starsza wersja Adobe flash niż masz w systemie i to jest problem

Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem… #-o

Co ciekawe odłączenie internetu także nie pomaga.

Najdziwniejsze jest to iż w wymaganiach producent podał Flash Player 11, a skoro już dawno wyszła też wersja 10.3, to czemu oni dali 10.2 ?? Tym bardziej, że wersja 11 wyszła przed premierą Nero 11.

Albo zadam inne pytanie… Czy jest tu ktoś kto zainstalował i używa nero 11? :slight_smile:

Na forum nero znalazłem temat w którym zasugerowane jest odinstalowanie aktualnie rezydującej w systemie wtyczki flash, pobranie najnowszego instalatora ze strony adobe i zainstalowanie po czym instalacja nero powinna przejść bezproblemowo co u mnie się nie dzieje! Paranoja…

Najlepiej jest zmodyfikować plik setup.ini

Instalator Nero , przygotowując pliki potrzebne do instalacji tak naprawdę wypakowuje je do folderu NeroInstallationFiles (czy jakoś tak) w

C:\Documents and Settings\nazwa_użytkownika\Ustawienia lokalne\Temp

Pliki te można nagrać na płytkę, dzięki temu instalacja będzie szybsza.

Można wywalić niepotrzebne elementy m.in Flash Playera i Ask Toolbara , pamiętając o usunięciu wpisów odpowiedzialnych za nie w setup.ini.

Wtedy instalator nie będzie o nie marudzić i zainstaluje Nero bez problemu.

Można zmienić domyślny język instalacji i wywalić niepotrzebne języki ( 1045.mst to język polski )

Większość archiwów .cab zawiera głównie pliki pomocy, lecz nie każdy !

W pliku OSList.txt znajdującym się w folderze {88CDD09D-1B57-4BB4-A192-33BA0CBCB566} możesz odblokować sobie możliwość instalacji Nero 11 i Nero 11 Platinum (HD) na Windows 8 oraz Windows Server 2008, 2008 R2 , które są domyślnie blokowane. Aplikacja NeroOSValidator kieruje się właśnie tym co jest napisane na tej liście.

Myślę iż temat można zamknąć :stuck_out_tongue: