Nero 11 - instalacja flasha przerywa instalację pakietu

(Spectatorx) #1

Wczoraj wydana została nowa wersja pakietu oznaczona numerkiem 11, pobrałem trial i usiłuję go zainstalować. Instalacja rozpoczyna się od rozpakowania instalatora do tempów, potem rozpoczyna instalację niezbędnych pakietów typu directx, visual c++ oraz... flash! Nie mam pojęcia po co wogóle próbuje instalować flasha... I właściwie na tym etapie kończy się moja próba instalacji tego pakietu ponieważ instalator flash 10.2 wywala błąd informujący, że instalowana wersja wtyczki nie jest najnowszą dostępna i istnieje jedynie możliwość zakończenia instalacji tego produktu adobe, ale jest to jednoznaczne z zakończeniem instalacji pakietu nero 11.

Jakieś rady dotyczące rozwiązania tego problemu?

Uprzedzam pytania i sugestie dotyczące odinstalowania obecnego już flasha, odinstalowanie w niczym nie pomaga. Podobnie podmiana instalatora flasha w plikach tymczasowych także nie rozwiązuje problemu.

(ponton.z) #2

masz nowa wersje Adobe flash. Odinstaluj ją i zainstaluje się stara wersja z nero i po problemie. W aktualizacji jest starsza wersja Adobe flash niż masz w systemie i to jest problem

(Spectatorx) #3

Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem... #-o

Co ciekawe odłączenie internetu także nie pomaga.

(Blady2012) #4

Najdziwniejsze jest to iż w wymaganiach producent podał Flash Player 11, a skoro już dawno wyszła też wersja 10.3, to czemu oni dali 10.2 ?? Tym bardziej, że wersja 11 wyszła przed premierą Nero 11.

(Spectatorx) #5

Albo zadam inne pytanie... Czy jest tu ktoś kto zainstalował i używa nero 11? :slight_smile:

Na forum nero znalazłem temat w którym zasugerowane jest odinstalowanie aktualnie rezydującej w systemie wtyczki flash, pobranie najnowszego instalatora ze strony adobe i zainstalowanie po czym instalacja nero powinna przejść bezproblemowo co u mnie się nie dzieje! Paranoja...

(Blady2012) #6

Najlepiej jest zmodyfikować plik setup.ini

Instalator Nero , przygotowując pliki potrzebne do instalacji tak naprawdę wypakowuje je do folderu NeroInstallationFiles (czy jakoś tak) w

C:\Documents and Settings\nazwa_użytkownika\Ustawienia lokalne\Temp

Pliki te można nagrać na płytkę, dzięki temu instalacja będzie szybsza.

Można wywalić niepotrzebne elementy m.in Flash Playera i Ask Toolbara , pamiętając o usunięciu wpisów odpowiedzialnych za nie w setup.ini.

Wtedy instalator nie będzie o nie marudzić i zainstaluje Nero bez problemu.

Można zmienić domyślny język instalacji i wywalić niepotrzebne języki ( 1045.mst to język polski )

Większość archiwów .cab zawiera głównie pliki pomocy, lecz nie każdy !

W pliku OSList.txt znajdującym się w folderze {88CDD09D-1B57-4BB4-A192-33BA0CBCB566} możesz odblokować sobie możliwość instalacji Nero 11 i Nero 11 Platinum (HD) na Windows 8 oraz Windows Server 2008, 2008 R2 , które są domyślnie blokowane. Aplikacja NeroOSValidator kieruje się właśnie tym co jest napisane na tej liście.

Myślę iż temat można zamknąć :stuck_out_tongue: