Nero 7.9.6.0 na vista Ultimate 64bit zjada 100%ramu

nagrywarka samsunga sata. Gdy robie kopie plyty dvd w polowie kopiowania pamiec ram zajeta jest w 100% i komputer sie zawiesza mam 2 giga ramu i nie wiem co jest grane

Witam, mam ten sam problem tylko że na Vista Home Premium 32bit. Takie same objawy. Chyba jednak Nero nie jest w 100% kompatybilne z Vistą. Zaznaczę, że inne programy do kopiowania płyt działają poprawnie i nie powodują całkowitego zużycia pamięci.

Pomyśleliście o tym, że sama nagrywarka na SATA powoduje pewne kolizje…?

sylwek ten twój komp z siga to serio czy taka lipa z tym p5k3? :shock:

To co wam proponuje to:

-najnowsze stery do płyty

-najnowszy bios do płyty

-najnowszy bios do nagrywarki.

Jak dalej będzie zżerał, to problemu należy szukać raczej w oprogramowaniu. Można jeszcze spróbować przepiąć nagrywarke do drugiego kontrolera sata (również z najświeższymi sterami) i prówać wtedy…

Miałem kiedyś taką sytuacje z photoshopem zaczynały się wycieki ramu, aż dochodziło do 98% i sie system wieszszał, ale przyszły nowe poprawki i problem się rozwiązał…

Nagrywarka sata nie powoduje kolizji bo na xp było ok a Komp na serio.bios do płyty ostatni nagrywarki też a na mojej ostatniej płycie P5w dh delux było to samo zmieniłem kompa i ■■■■ problem ten sam prawdopodobnie nero cos sypie

A próbowałeś na poprzedniej wersji nero? tj. 7.8.5.0?

Próbowałem wszystkie wersje Nero na viste i nic kopałem nawet w opcjach nero moze cos było ustawione nie tak ale nic nie znalazlem

Też mam te Nero i nie narzekam, Vista Home Premium 32.

A obserwowałeś swoje zasoby pamięci RAM? Wiele ludzi mówi że wszystko ładnie śmiga, tylko podczas nagrywania płyt nic nie robą przy kompie żeby czasami coś się nie skopało. Więc może spróbuj przegrać w całości zapisaną płytke dvd i powiedz nam jak zachowuje się twoja pamięć w kompie. I dorzuć do tego jeszcze swój konfig, żeby nie było niejasności. Pozdrawiam i czekam na jakieś info…

Często nagrywam płytki DVD 9.4 GB, zapycham je po brzegi, a najczęściej muza leci i coś w necie szukam, albo film w trakcie ogladam. Nie ma zadnych problemów. Mam dwa giga pamięci PC2-5300 667.

ja mam 2 GB ram i żre 99%,

Zainstalowałem dzisiaj Alkochol 120%.Kopiowałem płytkę i aż miło, zużycie pamięci ani drgnie czyli problem na 100% leży po stronie Nero.

Problem leży po stronie Nero, bo tylko przy nero się tak dzieje. Mam nadzieję, że to naprawią…

U mnie to samo, 100% pamięci porzera Nero. Aczkolwiek właśnie zainstalowałem Ashampoo burning studio 6 (6.50) jestem po pierwszych testach i wynik jest rewelacyjny :slight_smile:

czy ten sam problem jest na Viscie Home Basic 32bit??

Tak występuje wszędzie…

Potwierdzam, u mnie tak samo 100% przy kopiowaniu. Co dziwne to np. materiał (1-100MB na DVD) kopiuje kilka minut, gdy Ulead DVD MovieFactory 6 robi to w kosmicznym tempie. Ponad to starsza wersja Nero (7.5.xx) potrafiła wręcz “rozwalić” system.

Wgrany plik w formacie MPEG2 uniemożliwiał otwarcie folderu w, którym się znajdował :frowning: