Nero 8 - brak nagrywarki

Mam Nero 8 i po obrobieniu filmików chcę zakończyć projekt i chcę to nagrać. Chce nagrać płyte DVD z danymi wchodze i dodaje plik

nastepnie klikam “dalej”

pisze “Wybrana nagrywarka”: Image Recorder

probuje zmienic na inna ale nie ma.

nizej “nazwa dysku”

naciskam “zapis”

pojawia mi sie okienko i pisze ze mam zapisac plik obrazu!

I nagrywa się tylko na dysk. Jak mam ten projekt zgrać.

Hej,

Pewnie masz jakąś nagrywarkę, która nie jest do końca kompatybilna z Nero 8, albo instalacja nie zakończyła się sukcesem. Może więc przeinstalować Nero?? Oczywiście taka sytuacja nie jest beznadziejna. Gdy będziesz tworzył obraz płyty na dysku wybierz zapis obrazu w formacie *.nrg. Po zakończonym procesie będziesz mógł wypalić obraz na płytę DVD - możesz posłużyć się w tym celu na przykład bezpłatnym ImgBurn 2.5.0.0.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ale po co mam tworzyć pierw obraz , a potem wypalić obraz na płytę DVD. Jak wcześniej Nero działało bez problemu. Ten problem mam od kiedy zmieniłem główną płytę ,nagrywarkę i twardy dysk.

Ewentualnie można spróbować Ashampoo Burning Studio, które jest dostępne za darmo na dobrychprogramach ;]

Zainstaluj to: http://www.instalki.pl/programy/downloa … Driver.php

Powinno pomóc.

Zainstalowałem to co mi podałeś i nie pomogło. Dalej ten sam problem.

Hej,

A po instalacji restartowałeś komputer?? Próbowałeś przeinstalowania pakietu Nero?? Jaka to nagrywarka??

Pozdrawiam,

Dimatheus

Zrobiłem restart komputer i dalej to samo. A do przeinstalowania pakietu Nero nie robiłem bo nie wiem gdzie i nie mam pojęcia.A nagrywarka to Samsung

TSSTcorp DVD-ROM SH-D163B

Hej,

Chciałem Ci napisać, byś przeinstalował Nero. Ale teraz widzę, że i tak nic to nie da. Dlaczego?? Bo napęd, który posiadasz, to niestety nie nagrywarka, a sam odtwarzacz dysków optycznych CD/DVD. Zresztą sama nazwa to wskazuje - DVD-ROM.

Pozdrawiam,

Dimatheus