Nero 8 nie widzi pełnej wielkości płyty DVD

Witam! Proszę o pomoc jak nagrać dane o wielkości 4674 MB na płytę dvd, program pokazuje że nie idzie o to screen

d83445f7e11c960a.jpg

A jaką Ty płytę wkładasz do napędu? Jeśli Single sided single layered - jednostronna, jednowarstwowa 4.37 GB to już wiesz o co chodzi.

Ja wkładam normalną płyte DVD+R Sony o pojemności 120min/4,7 Gb

A może spróbuj wypalić innym programem? Z tego co widzę google podpowiada, że Nero to ■■■■ i często ma problemy z wypalaniem płyt DVD. Nie wiem ile w tym prawdy, ale możesz spróbować wypalić choćby tym.

Dzieki wielkie, spróbuje tym, mam nadzieje ze bedzie lepiej :slight_smile: Pozdrawiam

Daj znać co tam zdziałasz :slight_smile: Jeśli ktoś chce to może poczytać choćby ten temat.

@Gorgoroth w temacie, do którego podałeś link jest przecież wszystko wyjaśnione.

Nero odpowiednio wykrywa pojemność płyty.

Tak samo jest z dyskami twardymi - kupując dysk o pojemności 500GB nigdy nie będziesz miał równych 500GB.

Dzięki program jest naprawdę super i wszystko jak w najlepszym porządku

Cieszy mnie to :slight_smile: Czyli chłopcy z innych for mieli rację - Nero nie opanowało wypalania płyt DVD. Ewentualnie program ten wymaga jakiś zmian w ustawieniach…

Najważniejsze, że płyta wypalona :]

Hmmm ale jak napisał Mikky to płyta DVD ma 4483 megabajta (MiB - dla ścisłości) i dlatego nie wciśniesz na nią 4674MiB bez użycia overburningu (który w nero też można włączyć).

i Nero widzi poprawnie i poprawnie nagrywa. Płyta oznaczana jako 4,7GB = 4,39GiB

dla uściślenia

GB = 1 000 000 000 bajtów

GiB = 1 073 741 824 bajtów

Dlatego DVD ma pojemność 4,7GB = 4,39GiB, a ta druga wartość to jest właśnie poprawna wartość w gigabajtach.

@Gorgoroth - Nero to ■■■■ od wersji 7. Zrobili z tego kombajn do wszystkiego, czyli do niczego. Ale przy siódemce jeszcze można dostać Nero Lite - od kolesia, który właśnie z instalki Nero wyrzucił wszystkie śmieci (ale nadal trzeba używać swojego oryginalnego klucza nero - żeby była jasność)

Wiem. Dlatego proszę o wybaczenie błędu w pierwszym moim poście w tym temacie (pomyłka o 0,02 GB). Pisałem z pamięci - to moje usprawiedliwienie :stuck_out_tongue:

Dlatego też do wypalania wszelakich płyt używam Ashampoo :] Nie trzeba nic ustawiać, przestawiać itd. Wszystko działa tak jak ma i nic użytkownika nie obchodzi.