Nero Backitup - długie usuwanie plików z dysku przenośnego

Witam

Kilka miesięcy temu kupiłem sobie dysk przenośny WD My Passport Essential 500gb. Niedawno zauważyłem, że strasznie się zapełnił, kasowałem dane, a miejsca znacząco nie przybywało. Przyczyną, jak sądzę jest folder “Nero Autobackup” gdzie mam 22 folderów z Backup-ami dysku, są tam powtarzające się dane. Gdy próbuję to usnąć pojawia się okno, w którym program dolicza się kilkaset gb danych, usuwanie tego trwa bardzo, bardzo długo, postęp jest niezauważalny. Nero Backitup już odinstalowałem.

Czy ma ktoś wskazówkę jak sprawnie usunąć te niepotrzebne dane ?

formatowanie ale to skasuje całą zawartość dysku

Zacząłem kasować po kolei te pliki na Ubuntu. Mimo usunięcia już większości plików miejsca wolnego dalej nie przybyło. Zobaczę co będzie jak skasuję wszystkie. Jeżeli dalej nie będzie miejsca, będę musiał swoje dane gdzieś przenieść i sformatować cały dysk.

w win

PPM na partycje->właściwości->narzędzia->sprawdź->zaznacz obie opcje->rozpocznij

Sprawdzanie dysku dochodzi do 1/5 około i się wyłącza. Usunąłem te backupy Nero, miejsca nie przybyło. Dysk 500GB , realnie zajęte 175 GB, wolnego miejsca jest natomiast 76,5 GB. Jak znajdę więcej czasu to poupycham najważniejsze dane po dyskach w komputerze i sformatuje ten dysk wbudowanym oprogramowaniem.

zdjęcia z programu HDtune zakładki helath, error scan(pełne skanowanie nie szybkie) i bechmark

Trochę to trwało. Zakładka Health jest pusta.

dysku.th.jpg

W takim razie spróbuj uruchomić go z prawokliku jako admin.

Taki sam skutek, nic nie wyświetla. O wbudowanym dysku też nic nie wyświetla.

Problem z tematu przerodził się w problem innego rodzaju.

powiem tak że ja S.M.A.R.T. umiem wyłączyć w biosie

więc w biosie trzeba włączyć monitorowanie SMART