NERO i podział filmu na części

mam pytanko- mam program nero i nie byloby nic trudnego do momentu kiedy chcialam nagrac film ktory nie miesci sie na 1 plycie. nie mam zielonego pojecia jak mam podzielic film zeby mozna bylo wgrac film na 2 plytach ? prosze o pomoc co jest potrzebne do tego abym mogla wgrywac (dzielic filmy na 2 plyty ) z gory dzieki. :o

Jak podzielić film na dwie części o zadanej długości?

Użyj programu VirtualDub, lub jeszcze lepiej Nandub

  1. Wczytaj plik AVI (najlepiej już z połączoną ścieżką audio)

2.Naciśnij klawisz “Home” aby zaznaczyć początek pierwszej części filmu w klatce zerowej

  1. użyj opcji “Edit / Go to last keyframe” i wpisz żądaną dlugosc pierwszej czesci w MB (najlepiej kilka MB mniej niż zakładasz, np. 695MB). Pasek powinien ustawić się w pobliżu środka filmu (zależnie od rozłożenia bitów).

4.Używając kombinacji klawiszy “Shift+kursor w lewo/prawo” znajdź najbliższą klatkę kluczową w której chcesz dokonać podziału (najlepiej, gdy jest to zmiana sceny, gdzie nie ma dialogów itp itd)

  1. cofnij się o jedną klatkę w tył przed wybraną klatką podziału (kursor w lewo) i naciśnij klawisz “END” - powinien zaznaczyć się pierwszy fragment filmu.

  2. w zakładce “Audio / Interleaving” należy wpisać odpowiednie wartości preload i interleave (dla dźwięku MP3 250ms/250ms, dla AC3 64ms/64ms - zalecane dla SB Live!)

7.Ustaw opcje “Video” i “Audio” na “Direct Stream Copy” i zapisz pierwszą część (“Save AVI”)

  1. po zapisaniu ustaw wskaźnik na klatce podziałowej i naciśnij klawisz “HOME”

9.wcisnij “CTRL+kursor w prawo” i zaznacz klawiszem “END” koniec drugiej części

10.Ustaw opcje “Video” i “Audio” na “Direct Stream Copy” i zapisz drugą część (“Save AVI”).

Tekst powyższy na podstawie f.a.q. strony divx.pl

Było o tym na forum. Zobacz tu:

:arrow: http://forum.dobreprogramy.com/viewtopi … enie+filmu

kefas napisał 10 przykazań “młodego filmowca” :smiley:

BRAWO!! :smiley:

Czemu Brawo :?:

Przecież on to wziął ze stronki Divixa :roll: :

:o :o :o

dzieki wielkie zaraz biore sie za robote nie zyczcie mi [powodzenia heheh mam nadzieje ze nie zniszcze za duzo plyt jak wczesniej :wink:burkina

no tak ale to tak fajnie wygląda :smiley:

wiem skąd to ma bo sam to kiedyś tam znalazłem!! ale ta “wersja” bardziej mi się podoba!! po prostu BEST!!

Oprogramowanie :arrow: Problemy

A czy przypadkiem nie wystarczy kupić większą płytkę, np. 800MB i na nią nagrać film bez jego dzielenia :?: :roll:

Ok dzięki za poradnik ale niech mi ktoś powie jak zrobić napisy żeby były dobre do tego podzielonego filmu :?: Podzieliłem ładnie i szybko ale napisy mam do filmu w jednym kawałku jak zrobić żeby działał do tego podzielonego :?: Przepraszam od razu za odgrzewanie tematu ale jest mi to potrzebne bardzo i będę wdzięczny za pomoc.