Nero instaluje NIEWIDZIALNE pliki

Mam taki problem że nero 7 podczas zapisywania robi jakieś niewidzialne pliki na dysku. Mam partycję 10GB to przy kliknięcu na dysk wyskakuje mi z boku że mam wolne 464 MB a gdy wejde na dysk i zaznacze wszystkie pliki (powinno pokazać sie te pozostałe 9,5 GB) to pisze że zajmują cos ponad 4 GB(razem z ukrytymi plikami), a gdzie pozostałe 6 GB.

Jestem pewny że robi to Nero bo gdy wypalałem płytkę coś koło 2,5 GB to tyle sami mi ,znikło" miejsca na dysku.

co wy na to ??

A skanowałeś dysk scandisciem ? może poprostu źle Ci wyświetla wolne miejsce na dysku i scandisc powinien to naprawić ;]

tylko że podczas nagrywania nastepnej płyty pokazywało że dostepne jest 1GB a potrzebna 1,5GB, pokazywał to nero. Więc chyba to niejest błąd w wyświetlaniu.

P.S. Gdzie jest scandisc w XP Home ??

Daj Start Wybierz Uruchom wpisz cmd i w wierszu polecen wpisz chkdsk

Gotowe:)

Złączono Posta : 30.08.2006 (Sro) 23:14

TEz gdy w mój komputer dasz prawym przciskiem np na dysk C i dasz właściwości to w zakładce narzędzia masz opcje Spradzania dysku :slight_smile:

Zrobiłem skana i nic

Gdy wypalasz płytkę (kopjujesz) Nero robi obraz tej płyty u mnie jest on domyślnie w Moich Dokumętach. Co do tego miejsca to: Zobacz TEN TEMAT Miałm podobny problem :slight_smile:

A to czasem Ci się nie stało zaraz po usunięciu któregoś z obrazów ? bo jeżeli masz jakiś produkt Symanteca to Symantec w prezencie daje małą rzecz jaką jest ochrona kosza… Polega ona w wielkim skrócie na zabezpieczeniu ostatnio skasowanych plików przed nadpisaniem, na wypadek, gdyby nam się nagle przypomiało że właśnie usuneliśmy coś ważnego… i to może powodować za małą ilość wolnego miejsca ;]

Złączono Posta : 30.08.2006 (Sro) 23:38

Aaa i jak sprawdzałeś ręcznie ile zajmują pliki to pewnie dałeś pokaż ukryte pliki i foldery a wyczyściłem pole wyboru “Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego (zalecane)” ?

Nero nic do tego nie ma! Przywracanie systemu zabiera tyle miejsca, windows przechowuje usunięte pliki w folderze, który nawet po pokazaniu folderów ukrytych jest nadal ukryty: jak dobrze pamiętam System Volume Information, tu znika całe to wolne miejsce!

Tak Tak tylko żeby zobaczyć ten folder oprucz tego że dasz Pokaż ukryte pliki to musisz jeszcze wyczyścić pole “Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego (zalecane)” i wtedy ten folder będziesz miał :slight_smile: i możesz go wywalić :slight_smile: