Nero instaluje NIEWIDZIALNE pliki

(Pawel30w) #1

Mam taki problem że nero 7 podczas zapisywania robi jakieś niewidzialne pliki na dysku. Mam partycję 10GB to przy kliknięcu na dysk wyskakuje mi z boku że mam wolne 464 MB a gdy wejde na dysk i zaznacze wszystkie pliki (powinno pokazać sie te pozostałe 9,5 GB) to pisze że zajmują cos ponad 4 GB(razem z ukrytymi plikami), a gdzie pozostałe 6 GB.

Jestem pewny że robi to Nero bo gdy wypalałem płytkę coś koło 2,5 GB to tyle sami mi ,,znikło" miejsca na dysku.

co wy na to ??

(Bdrk) #2

A skanowałeś dysk scandisciem ? może poprostu źle Ci wyświetla wolne miejsce na dysku i scandisc powinien to naprawić ;]

(Pawel30w) #3

tylko że podczas nagrywania nastepnej płyty pokazywało że dostepne jest 1GB a potrzebna 1,5GB, pokazywał to nero. Więc chyba to niejest błąd w wyświetlaniu.

P.S. Gdzie jest scandisc w XP Home ??

(Bdrk) #4

Daj Start Wybierz Uruchom wpisz cmd i w wierszu polecen wpisz chkdsk

Gotowe:)

Złączono Posta : 30.08.2006 (Sro) 23:14

TEz gdy w mój komputer dasz prawym przciskiem np na dysk C i dasz właściwości to w zakładce narzędzia masz opcje Spradzania dysku :slight_smile:

(Pawel30w) #5

Zrobiłem skana i nic

(hajduk123) #6

Gdy wypalasz płytkę (kopjujesz) Nero robi obraz tej płyty u mnie jest on domyślnie w Moich Dokumętach. Co do tego miejsca to: Zobacz TEN TEMAT Miałm podobny problem :slight_smile:

(Bdrk) #7

A to czasem Ci się nie stało zaraz po usunięciu któregoś z obrazów ? bo jeżeli masz jakiś produkt Symanteca to Symantec w prezencie daje małą rzecz jaką jest ochrona kosza.. Polega ona w wielkim skrócie na zabezpieczeniu ostatnio skasowanych plików przed nadpisaniem, na wypadek, gdyby nam się nagle przypomiało że właśnie usuneliśmy coś ważnego... i to może powodować za małą ilość wolnego miejsca ;]

Złączono Posta : 30.08.2006 (Sro) 23:38

Aaa i jak sprawdzałeś ręcznie ile zajmują pliki to pewnie dałeś pokaż ukryte pliki i foldery a wyczyściłem pole wyboru "Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego (zalecane)" ?

(Spectatorx) #8

Nero nic do tego nie ma! Przywracanie systemu zabiera tyle miejsca, windows przechowuje usunięte pliki w folderze, który nawet po pokazaniu folderów ukrytych jest nadal ukryty: jak dobrze pamiętam System Volume Information, tu znika całe to wolne miejsce!

(Bdrk) #9

Tak Tak tylko żeby zobaczyć ten folder oprucz tego że dasz Pokaż ukryte pliki to musisz jeszcze wyczyścić pole "Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego (zalecane)" i wtedy ten folder będziesz miał :slight_smile: i możesz go wywalić :slight_smile: