Nero - Nagrywa tylko płyty DVD-R

Tak jak w temacie.Nagrywa mi tylko płyty DVD-R,a przy innych wywala błąd.

Spróbuj innym programem do nagrywania (BurnAware Free itd) i zobacz czy też ten problem występuje.

Ja osobiście polecam Ashampoo Burning Studio. Spróbuj nagrać płytę z mniejszą prędkością… A i jedno małe pytanie, czy testowałeś nagrywanie na płytach innego producenta?

Tak testowałem na innych płytach i nie działa,nagrywa tylko DVD-R…

I na mniejszych prędkościach to samo… Próbowałem przez systemową nagrywarkę(tak to nazwę ;)) i to samo…

Spróbuj przełączyć taśmę po inne wyjście Sata lub Ata i podłączyć pod inny kabel od zasilania.

Ale to lapek :wink: W serwisie powiedzieli że na 100% nagrywarka jest dobra… Jeszcze miesiąc temu działało

A może coś w BIOSie przestawiłem… :roll:

EDIT///

Przeczyściłem laser i teraz niby nagrywa,ale na płytach nic nie ma…

Czy ten twój napęd to nie aby Matshita? Miałem podobny problem z tym tworem. Nie nagrywał cd-rom tylko dvd rom a ostatnio w ogóle przestał nagrywać i odtwarzać. Lekarstwo - wymiana na inny napęd, najlepiej LG :smiley:

Tak Matshita.Ale tak jak wyżej napisałem to laptop.Zawiozę go do serwisu ciekawe co powiedzą.

Dokładnie - też mam laptop. I napęd Matshita. Ten sprzęt szybko wysiada. U mnie po roku przestał zapisywać płyty cd-r wielu dobrych firm. Tylko DVD. A teraz w ogóle nie zapisuje i nie czyta NIC! Tylko do wymiany. Próbowałem nawet zapisywać programami, w których można ustawiać prędkość zapisu zamiast domyślnego maksimum i skutek ten sam. Niczego nie można zapisać, bo po 50% zapisu pojawia sie błąd i koniec pieśni. Zalecam wymianę.