NERO - nagrywanie CD-Audio


(Chaos Architecture) #1

No więc tak: nagrywam w Nero Burning CD-Audio z plików *wav, jak w takim przypadku mam ustawiać opcje zapisu takiej płyty: Disc-At-Once czy też Track-At-Once? Którą wybrać? Co te tryby zapisu powodują i w przypadku jakich płyt najlepiej się sprawdzają?

Są może jeszcze jakieś lepsze programy do wypalania CD-Audio na PC? Jakieś bardziej specjalistyczne?

A w ogóle czy w domowych warunkach da sie płyty tłoczyć, bo normarle nagrywarki wypalają.

Z nagraniem i odtwarzaniem tak nagranej płyty nie mam problemu, tylko jakby z czytaniem poszczególnych ścieżek przez stacjonarny odtwarzacz (Technics). Jeśli np. nie chce mi sie słuchac płyty w całości tylko np. wybrane numery (np. 3, 5 czy np 7) to wtedy jest czasami problem z jakby dotarciem przez odtwarzacz do jakiegoś konkretnego utworu. Co na taką “czytelność” płyty wpływa? Prędkość ustawiam na najniższą z mozliwych (8x), płyty też nie są kolorowe (tzn. mają troche bardziej złocisty kolor niż oryginalny cd kupiony w sklepie, który jest prawie bezbarwny). Może też poleciłby ktoś jakieś cdr-y bardziej przystosowane do nagrywania na kompie cd-audio (w jakiejś rozsądnej cenie).

Z góry dzęki za konkretne info.


(sokeno) #2

Jeżeli chodzi o nagrywanie w Nero Burning CD-Audio to żeby piosenki można było zmieniać w odtwarzaczu, należy zaznaczyć opcję Track-At-Once. Chodzi mniej więcej o to, że podczas nagrywania za pomocą Disc-At-Once nagrywana jest cała sesja płyty czyli od poczatku do końca utwory (wav) są traktowane jak jeden cały plik i nie możesz ich przełączać na stacjonarnym odtwarzaczu. Natomiast Track-At-Once zapisuje z przerwami między piosenkami (można to zobaczyć podczas nagrywania jak nagrywarka staje pomiędzy kolejnymi utworami). Tak nagrane utwory będziesz mógł przełączać w odtwarzaczu. Proponuje nagrywać z mniejszą prędkościa (8-12 razy). Utwory są lepiej nagrane i można je odtwarzać na starszych odtwarzaczach.

Jeżeli chodzi o programy do nagrywania to jednym z najlepszych, a dla niektórych najlepszym jest Nero.

O tłoczeniu płyt w warunkach domowych nie słyszałem i chyba nie ma takiej możliwości. Tłoczenie stosuje się do produkcji masowej a nie domowej :slight_smile:

A płytki do nagrywania to chyba lepiej wybierać znanych firm niż jakiś firm X. Ja nagrywam audio przeważnie na :EMTEC, Verbatim, Platinium lub TDK i nie mam z nimi później problemów.


(Ewageo) #3

Ja nagrywam dics at once i jakos mam dostep do poszczególnych sciezek.


(sokeno) #4

Ja też nie mam problemów z przełączaniem utworów nagranych z zaznaczonym dics at once. Odtwarzam w kinie domowym Dynamics P-500. Ale jest spora ilośc odtwarzaczy stacjonarnych, które nie wyłapują przerw między piosenkami.


(Pawlik45) #5

Ja mam pytanie jak wypalić pliki mp3 jako audio, tak aby nie było ŻADNYCH przerw między utworami. Chodzi mi o to, jak nagrać np. płytę koncertową.

Pozdrawiam :slight_smile:


(sokeno) #6

Stwórz w nero Audio CD. Przeciąg mp3, które chcesz nagrać i kliknij na zapis. Wybierz prędkość zapisu 8 lub 12 oraz spróbuj nagrać z metoda zapisu: Disc-At-Once. Powninno się nagrać jako płyta koncertowa. Jednak niektóre odtwarzacze stacjonarne wyłapują przerwy między pisonekami nagrane tą metodą zapisu. Najwyżej starcisz zeta za płytę :slight_smile:

Pozdrawiam


(Wieho1) #7

Stwórz w nero Audio CD. Przeciąg mp3, które chcesz nagrać, następnie podswietlasz wszystkie utwory od 2! to ważne do ostatniego klikasz na to prawo klikiem i wybierasz właściwości , w oknie które sie otworzy będzie opcja przerw miedzy ścieszkami , przewaznie jest ustawiano na 2s ustawiasz 0s i dajesz zastosuj…i wypalasz. Pozdrawiam


(Pawlik45) #8

Dzięki za informacje. Musze przyznać że kolega Neeo posiada duży talent w temacie :smiley:

Pozdrawiam