NERO - nagrywanie CD-Audio

No więc tak: nagrywam w Nero Burning CD-Audio z plików *wav, jak w takim przypadku mam ustawiać opcje zapisu takiej płyty: Disc-At-Once czy też Track-At-Once? Którą wybrać? Co te tryby zapisu powodują i w przypadku jakich płyt najlepiej się sprawdzają?

Są może jeszcze jakieś lepsze programy do wypalania CD-Audio na PC? Jakieś bardziej specjalistyczne?

A w ogóle czy w domowych warunkach da sie płyty tłoczyć, bo normarle nagrywarki wypalają.

Z nagraniem i odtwarzaniem tak nagranej płyty nie mam problemu, tylko jakby z czytaniem poszczególnych ścieżek przez stacjonarny odtwarzacz (Technics). Jeśli np. nie chce mi sie słuchac płyty w całości tylko np. wybrane numery (np. 3, 5 czy np 7) to wtedy jest czasami problem z jakby dotarciem przez odtwarzacz do jakiegoś konkretnego utworu. Co na taką “czytelność” płyty wpływa? Prędkość ustawiam na najniższą z mozliwych (8x), płyty też nie są kolorowe (tzn. mają troche bardziej złocisty kolor niż oryginalny cd kupiony w sklepie, który jest prawie bezbarwny). Może też poleciłby ktoś jakieś cdr-y bardziej przystosowane do nagrywania na kompie cd-audio (w jakiejś rozsądnej cenie).

Z góry dzęki za konkretne info.

Jeżeli chodzi o nagrywanie w Nero Burning CD-Audio to żeby piosenki można było zmieniać w odtwarzaczu, należy zaznaczyć opcję Track-At-Once. Chodzi mniej więcej o to, że podczas nagrywania za pomocą Disc-At-Once nagrywana jest cała sesja płyty czyli od poczatku do końca utwory (wav) są traktowane jak jeden cały plik i nie możesz ich przełączać na stacjonarnym odtwarzaczu. Natomiast Track-At-Once zapisuje z przerwami między piosenkami (można to zobaczyć podczas nagrywania jak nagrywarka staje pomiędzy kolejnymi utworami). Tak nagrane utwory będziesz mógł przełączać w odtwarzaczu. Proponuje nagrywać z mniejszą prędkościa (8-12 razy). Utwory są lepiej nagrane i można je odtwarzać na starszych odtwarzaczach.

Jeżeli chodzi o programy do nagrywania to jednym z najlepszych, a dla niektórych najlepszym jest Nero.

O tłoczeniu płyt w warunkach domowych nie słyszałem i chyba nie ma takiej możliwości. Tłoczenie stosuje się do produkcji masowej a nie domowej :slight_smile:

A płytki do nagrywania to chyba lepiej wybierać znanych firm niż jakiś firm X. Ja nagrywam audio przeważnie na :EMTEC, Verbatim, Platinium lub TDK i nie mam z nimi później problemów.

Ja nagrywam dics at once i jakos mam dostep do poszczególnych sciezek.

Ja też nie mam problemów z przełączaniem utworów nagranych z zaznaczonym dics at once. Odtwarzam w kinie domowym Dynamics P-500. Ale jest spora ilośc odtwarzaczy stacjonarnych, które nie wyłapują przerw między piosenkami.

Ja mam pytanie jak wypalić pliki mp3 jako audio, tak aby nie było ŻADNYCH przerw między utworami. Chodzi mi o to, jak nagrać np. płytę koncertową.

Pozdrawiam :slight_smile:

Stwórz w nero Audio CD. Przeciąg mp3, które chcesz nagrać i kliknij na zapis. Wybierz prędkość zapisu 8 lub 12 oraz spróbuj nagrać z metoda zapisu: Disc-At-Once. Powninno się nagrać jako płyta koncertowa. Jednak niektóre odtwarzacze stacjonarne wyłapują przerwy między pisonekami nagrane tą metodą zapisu. Najwyżej starcisz zeta za płytę :slight_smile:

Pozdrawiam

Stwórz w nero Audio CD. Przeciąg mp3, które chcesz nagrać, następnie podswietlasz wszystkie utwory od 2! to ważne do ostatniego klikasz na to prawo klikiem i wybierasz właściwości , w oknie które sie otworzy będzie opcja przerw miedzy ścieszkami , przewaznie jest ustawiano na 2s ustawiasz 0s i dajesz zastosuj…i wypalasz. Pozdrawiam

Dzięki za informacje. Musze przyznać że kolega Neeo posiada duży talent w temacie :smiley:

Pozdrawiam